Ahmet Kaya Özel Birisi mi?

Düşüncelerinizi Özgür Bırakın
reis
Albay
Albay
Ruh Hali:Yorgun
Burç:Balık
Takım:Fenerbahçe

Mesaj gönderen reis » 06 Kas 2006 12:47

helal sana dieforyou ağ ulan zamansız farketım bun konuyu
tek kelimeyle şahaneydin

reis
Albay
Albay
Burç:Balık
Takım:Fenerbahçe

Mesaj gönderen reis » 06 Kas 2006 13:11

helal sana dieforyou ağ ulan zamansız farketım bun konuyu
tek kelimeyle şahaneydin :D
ezo
Acemi Er
Acemi Er

Mesaj gönderen ezo » 06 Kas 2006 13:27

Ahmet kaya nın kendine has bir tarzı bir yorumu var.onun yorumundan şarkılarından etkilenmemek çok zor.her nekadar farklı hayat görüşlerine sahip olsakda AHMET KAYA HER ŞEYİN ötesinde. AHMET KAYA yı bu ülkenin sağsida sever solcusuda hatta islamcısıda.o bu ülkeye malolmuş
bir sanatçı.bazıları derki,
ezo
Acemi Er
Acemi Er

Mesaj gönderen ezo » 06 Kas 2006 13:27

Ahmet kaya nın kendine has bir tarzı bir yorumu var.onun yorumundan şarkılarından etkilenmemek çok zor.her nekadar farklı hayat görüşlerine sahip olsakda AHMET KAYA HER ŞEYİN ötesinde. AHMET KAYA yı bu ülkenin sağsida sever solcusuda hatta islamcısıda.o bu ülkeye malolmuş
bir sanatçı.
Heval
Yarbay
Yarbay
Ruh Hali:Mutlu
Burç:Terazi
Takım:Galatasaray

Mesaj gönderen Heval » 06 Kas 2006 15:22

moderatör olmak vardı şimdi anasını satiyim :roll:

ne de güzel kilitlerdim konuyu :idea:
alp_urungu

Mesaj gönderen alp_urungu » 06 Kas 2006 16:48

öyle konu kilitlemekle bir şey eline geçmez verebilirsen cevap ver

[/b]
beyazgül
Yönetici
Yönetici
Burç:Yay

Mesaj gönderen beyazgül » 06 Kas 2006 17:25

ya arkadaşlar neden birbirinize giriyorsunuz ki..ortalık karışmış benim ruhum duymadı :roll:

Ahmet Kaya işte şarkıları güzel sesi güzel..ama düşünceleri bana çok aykırı..şarkılarını dinlerim ama siyaseti aklıma gelince öfkelenirim..hakaretyada küfür etmekle hiç bir yere varamayız..biz yurdumuzu seviyoruz belki aşırı sevgiden yanlış hitaplarda bulunuyoruz..ama benim yurdumu benimle sevmeyen birini ben hiç sevmem..biz bu ülkede biriz..biri iki yapmak isteyen okadar çok kişi var ki..Ahmet kayada bunlardan biriydi bana göre..kendi fikrini savunurdu..özgürlük diye diye kendini kıskaca aldı farkında olamadı..özgürlüğü onun ülkesinden kaçmasına sebeb oldu..Bu ülkeyi bölmeye çalışan ister kürt ister çerkez ister arnavut isterse türk olsun yaşadığı toprağa yediği ekmeğe ihanet ediyor demektir..ve benim gözümde ister padişah olsun hiçbirşey değildir..
alp_urungu

Mesaj gönderen alp_urungu » 06 Kas 2006 17:58

BEYAZGÜL KARDEŞİM sana lafım olamaz burada en son kalbini kıracağım kişi sen olursun ben ahmet kaya nın müzüğünü seven ve dinleyenler için hiç bir şey söylemem ama o müzik sahibi vatanıma ve bana hakaret etmişse onada müsamaha göstermem vede kimse benden bunu beklemesin
Kullanıcı avatarı
Siyabend
Belawela Muhtarı
Belawela Muhtarı
Burç:Kova

Mesaj gönderen Siyabend » 06 Kas 2006 18:31

En başından beri şunu söylüyorum!
Kimse başka birine şunu sev,bunu sevme diyemez!
Ve bu forumda hiç kimseye hakaret edilemez!
Lütfen artık yazdıklarımı anlamaya çalışın!
Heval
Yarbay
Yarbay
Burç:Terazi

Mesaj gönderen Heval » 06 Kas 2006 18:50

benim niyetim elime bir şey geçirmek falan değil, aklının zoruyla sen bişeyler kanıtlamaya çalışıyorsan git bunu başka yerlerde canın ne şekilde istiyorsa öyle yap...

ben sadece forumlarda siyaset falan yada ne şekilde olursa olsun hiç kimseyle hiç bir tartışmaya girmek istemiyorum.. sen daha bunu anlamadın mı??*

tamam haklısın tartışmak bişeyleri paylaşmak güzeldir, yapılması gereken bişeydir. ama olumlu anlamda tartışmak yani birbirimize bişeyler katarak, tarafsız bi şekilde , at gözlüğü takmadan paylaşmak..

ama bu maalesef sende yok ve anlaşılan şu ki hiç bir zaman da olmayacak. çünkü sen kendine bi rota çizmişsin , yada yok sen rota bile çizememişsin, sadece daha önceden var olan bi rotaya girmişsin, herşeye ön yargılı yaklaşıyorsun. ha varsayalım tartıştık, en derin konuları , en konuşulmayacak konuları konuştuk.. ama bunun ne sana ne bana ne de hiç kimseye fayda sağlamayacağını , aksine birbirimizi kıracağımızı sende biliyorsun.. çünkü şöyle; ben her hangi bir şeye kara diyecem, sende ak diyeceksin.. ama sadece demekle kalacaz..

yani derdim şu kardeş..: ben forumlarda bu tür konuların konuşulmasından yana değilim. elimden geldiğince de katılmama ya çalışıyorum. ve yine söylüyorum ; ben bu konunun kapatılmasını istiyorum..

bi de seni rahatlatmak için şunları söyliyim ben :

ben Kürdüm Türkiye cumhuriyeti vatandaşıyım, ama asla Türk olmadım ve olmayacam, ve ömrümün sonuna kadar Kürt olmaktan gurur duyarak yaşayacam bunu aklının bi yerine sok.
ha Kürdüm diye harhangi bi özelliğim yok, ama dünyadaki onlarca milletten zerre kadar bi eksiğim de yok..!!!

Yıllarca sen ve senin gibi kıt düşünenler Kürtleri tanımadı tanımak istemedi, yok dağ Türkleri denildi, yok Ermeni yok Fars, yok bilmem bi Türk karda yürürken ayaklarının altından ses çıkmış “kart- kurt” diye de Kürt kelimesi ordan gelmiş falan ve bunun gibi bi sürü saçma zırva söylendi durdu.. ama bunlar söylenirken Kürtler yok olmadı, yaşamaya devam etti..

Türkiye cumhuriyetle yönetilen bir devlettir. Ve bu devlet içerisinde onlarca değişik halk da yaşayabilir, ama tek bir bayrak altında.. bunu kabullenmek neden bu kadar zoruna gidiyor ki?? Tüm dünyanın tanıdığı bir milleti sen neden yok etmeye çalışıyorsun ki kazanacağın yere???! Bu tartışmanın kaynağı olan adam Ahmet Kaya da bu sebepten dolayı vatanını bırakıp yurt dışına çıkmadı mı? Ne olmuş yani kardeş, adam Kürtçe bi şarkı yapacak diye neden Türkiye ayaklanıyor??? Ahmet Kaya nın çizgisi yanlış olabilir, terörist bile olabilir bu noktada onu savunmuyorum..: ama bu adamın ne düşüncede olduğunu sadece sen ben değil bütün Türkiye bilmiyormuydu ? Neden Ahmet Kaya çıkıp ta ben Kürtçe şarkı yapacam dedikten sonra şiddetle kınandı ve topraklarından sürgün edildi ??? Kürtçe şarkı yapılacak diye Türkçe zayıflayacak mı ? yada Türkler Türklüklerini mi kaybedecekler ??

Şunu söyliyim ben sana ; ben Kürdüm diye sen bana terörist diyemezsin!! Ve hiçbir Kürde potansiyel terörist gözüyle bakamazsın, ha bakarsan kaybeden sen olursun, ben olurum, Türkiye olur..

ve son olarak...:

ben Kürt olarak yaşamaya devam edecem (ama sözlerime dikkat et) Türkiye Cumhuriyeti çatısı altında, ve göğsümü gere gere ve devletimle gurur duyarak yaşayacam... sen istesen de istemesen de ... :)

ister eleştirin , ister takdir edin , ister yorumsuz kalın..ama bu konu burda kapansın artık... :)

“Özgür Düşünce & Felsefe” sayfasına dön