“Erol’un durumu içimi acıtıyor”

Düşüncelerinizi Özgür Bırakın

SEYDUNA
Yarbay
Yarbay
Mesajlar: 2624
Kayıt: 10 Şub 2007 23:46
Ruh Hali: Mutlu
Cinsiyet: Erkek
Burç: Koç
Takım: Fenerbahçe
Konum: alamut kalesi
İletişim:

“Erol’un durumu içimi acıtıyor”

Mesajgönderen SEYDUNA » 01 Eyl 2008 21:13

İnsan hakları örgütlerinin belirlemelerine göre cezaevlerinde 100’e yakın tutuklu ve hükümlü ölümle burun buruna. Kanser tedavisi gören de var, felçli olduğu için ailelerinin bakımına muhtaç olan da. Yaşlı, sakat, kocamış hükümlülerden cezası ertelenenler, tutuklulardan tahliye edilenler ‘şanslı’ sayılıyor. Eski Başbakan Necmettin Erbakan da bu şanslılardan biri. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün affıyla evinde çektiği cezadan kurtuldu. Ama ya diğerleri...

Resim

7 YILDA 13 AMELİYAT • Erol Zavar, durumu kötü olan hükümlülerden biri. Zavar, ODAK Dergisi yazı işleri müdürüyken 2001’de tutuklandı, “yasa dışı örgüt üyeliği”nden müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Mesane kanseri olan Zavar şu ana kadar 13 ameliyat geçirdi. Teşhis konulduğundan bu yana hastane ile cezaevi arasında mekik dokuyor.

Elif Zavar, eşinin yaşaması ve diğer hasta hükümlülerin sesini duyurmak için mücadele ediyor. Bunun için Cumhurbaşkanlığı’na, TBMM’ye, Adalet Bakanlığı’na verdiği onlarca dilekçeden şu ana kadar yanıt alamadı.

Zavar çiftinin iki çocuğu var. Deniz Özgür yedi, Özgecan ise dokuz yaşında. Anne Zavar hem kocasının yaşaması için hem çocuklarını büyütmek için büyük mücadele veriyor. “Zor olan çocuklara durumu açıklamak” diyor Zavar ve devam ediyor:

BABAM NEDEN GELMİYOR • “Erol 2001’de tutuklandığında 6.5 aylık hamileydim, sorumlulukların altında tek başıma kaldım. Eşim olmadan doğum yapmak, çocukları babasız büyütmek çok zor. İşler çocuklar soru sormaya başlayınca daha da zorlaşıyor. ‘Anne babam nerede, neden gelmiyor’ diye soruyorlar. ‘Babanız düşüncelerinden dolayı orada’ diye cevaplayınca bu sefer ne düşündüğünü soruyorlar, bunu açıklamak çok zor.”

TEDİRGİN • Elif Zavar, Erol’u kaybetmekten korkuyor. Ama bu korkuya rağmen tutuklular için mücadeleden vazgeçmeyeceğini vurguluyor: “Erol’unki hayati bir hastalık, kendimi kandırıp hayal kırıklığına uğramak istemiyorum. Ben Erolsuz da olsa mücadeleye devam edeceğim, ama bu düşünce içimi acıtıyor.”

OKKIR’A ZİYARET • Elif Zavar, hastalığı nedeniyle tahliye olduktan sonra ölen Ergenekon sanığı Kuddusi Okkır’ın eşini ziyaret ettiğini belirterek, “Suçu ne olursa olsun kimse böyle bir ölümü hak etmez” diyor.


«— Yaşasın, Türk Halkının bağımsızlığı!. Yaşasın, Marksizmin ve Leninizmin Yüce İdeolojisi!. Yaşasın, Türk ve Kürt halklarının bağımsızlık mücadelesi, kahrolsun emperyalizm!..»

KÜRDÜM ÖLENE KADAR

Kullanıcı avatarı
jana jiyan
Başçavuş
Başçavuş
Mesajlar: 118
Kayıt: 10 Eyl 2007 15:13
Ruh Hali: Mutlu
Cinsiyet: Erkek
Takım: Beşiktaş

Re: “Erol’un durumu içimi acıtıyor”

Mesajgönderen jana jiyan » 04 Eyl 2008 19:17

umarım en kısa zamanda onlarda bırakılır suçları ne olursa olsun bence onlara yapılan insalık ayıbıdar.kınıyorum onlara bu açıyı çektirenleri

Kullanıcı avatarı
ayla2608
Üstteğmen
Üstteğmen
Mesajlar: 435
Kayıt: 26 Ara 2008 15:14
Ruh Hali: Mutlu
Cinsiyet: Kadın
Burç: Akrep
Takım: Galatasaray

Re: “Erol’un durumu içimi acıtıyor”

Mesajgönderen ayla2608 » 30 Ara 2008 01:44

Allah sabır versin
Resim

Kullanıcı avatarı
zinê
Yarbay
Yarbay
Mesajlar: 4106
Kayıt: 04 May 2008 17:23
Ruh Hali: Üzgün
Cinsiyet: Kadın
Burç: Koç
Takım: Galatasaray

Re: “Erol’un durumu içimi acıtıyor”

Mesajgönderen zinê » 30 Ara 2008 17:40

benim de bir teyze oğlum var 15 yıldır cezaevinde aynı bu şekilde rahatsız,ilik nakli olması gerekiyor ciddi bir tedaviye ihtiyacı var fakat bırakın tahliyeyi sürekli problem çıkarıyorlar,tedavisini bile doğru düzgün olamıyor
Resim
Resim


“Özgür Düşünce & Felsefe” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir