Gerçek terörist kim ?

Düşüncelerinizi Özgür Bırakın

Kullanıcı avatarı
reis
Albay
Albay
Mesajlar: 7106
Kayıt: 16 Eki 2006 11:37
Ruh Hali: Yorgun
Cinsiyet: Erkek
Burç: Balık
Takım: Fenerbahçe
İletişim:

Gerçek terörist kim ?

Mesajgönderen reis » 31 Ara 2008 11:46

Resim

"Sevgili Lübnanlı, Filistinli, Arap,Müslüman ve Hıristiyan çocuklar, Ölümünüz için sevgilerle…"
ABD Emperyalizminin Ortadoğu’daki tetikçisi Siyonist İsrail’in, Gazze Şeridi’ne yaptığı hava saldırısında ölenlerin sayısı 300′e yaklaşmış,1000 ‘e yakın yaralı var. Terörist İsrail, hız kesmeden bombalar yağdırıyor hala, ve kara saldırısına hazırlanıyor İsrail Ordusu, haber bültenleri, rotatifler böyle söylüyor.
Prusyalı ünlü general Clausewitz "Savaş Üzerine" kitabında ‘Savaş politikanın başka araçlarla devamıdır….Savaşın bizzat kendisi politikadır…Hegemonyanın gerçek belirleyenidir…’ der.
Başta ABD-İngiltere ve İsrail olmak üzere diğer emperyalist güçler, ‘Genişletilmiş Yeni Ortadoğu Projelerini’ hayata geçirmek, diğer (karşı) emperyalist güçlerle hegemonya ve güç belirleme mücadelesini devam ettirmek ve kendi lehlerine dünyayı yeniden şekillendirmek adına uygulamalarını, savaş yoluyla açmaya-aşmaya çalışıyor. Afganistan işgaliyle başlatılan süreç, Irak işgaliyle devam ediyor. Kısa bir süre önce Lübnan’a 7 saat içinde 4 binden fazla bomba yağdıranlar, dün Filistin’e 100 ton bomba yağdırmışlar. Afganistan,Irak,Lübnan ve Filistin’de süren bu kirli savaş halen devam ediyor. Ama görülen o ki yakın bir gelecekte Pakistan, İran, Suriye hatta Türkiye’de bu savaşta, yeni bir cephe olarak açılabilir ve bu savaşın içine çekilebilir.
Siyonist İsrail, Gazze’yi bombalıyor katliam yapıyor.Kendi geleceğini kurtarmak, kaçınılmaz sonu uzatmak adına. Oysa Gazze, özgür Filistin’in kalbidir, ana rahmidir, umudu, geleceğidir. İsrail Gazze’ye, asker-sivil-kadın-çocuk farkı gözetmeksizin bomba yağdırıyor.İsrail kendi sonunu hazırlıyor,attığı her bombayla, kendi mezar kazıcılarını hazırlıyor aslında Gazze’de. Anne babasını kaybetmiş,bombaların içinde büyümüş, her gün parçalanmış insan cesetleri gören, barış nedir hiç bilmeyen, şeker bile yiyememiş Filistinli çocukların gözlerinde savaşı çoktan kaybetmiş bir İsrail var. Bu çocuklar gelecekte barış istemeyeceklerdir. Kendi özgür geleceği için bu gök kubbeyi İsrail’e zindan edecek,başlarına indirecek ve bu uğurda ölümüne savaşacak Filistinli çocuklar var.Tek umudumuz onlarda…


Resim

Ortadoğu’da savaşta öldürülenlerin üçte biri çocukmuş…
“Çocuklara kıymayın efendiler
Bulutlar adam öldürmesin.”
Yakın bir geçmişte çekilen yukarıdaki fotoğrafa iyi bakın: Yer İsrail’in kuzeyinde,Lübnan sınırına yakın bir yer.Fotoğrafta iki İsrail kız çocuğu. Bombaların üstüne, kendilerine verilen mesajı yazıyorlar itinayla "Sevgili Lübnanlı, Filistinli, Arap,Müslüman ve Hıristiyan çocuklar, Ölümünüz için sevgilerle…" Belki de biraz sonra Lübnanlı ya da Filistinli çocukların üstüne atılacak,onları öldürecek kan ve gözyaşına boğacak bu bombalar… İsrailli çocuklardan, Filistinli çocuklara sevgi ve barış mesajı değil bu. Çocukların suçu yok,onlara bunu yazdıran emperyalist-Siyonist zehir’in geldiği nokta bu, kine,nefret’e bak… Ve bu çocukların şimdiden bilinçlerine işlenen komşu ülkenin, kardeş halkların çocuklarını ezip geçecek, toplara-tanklara,uçak ve mermilere gerek bile kalmayan cümlelere bak..Ölümünüz için sevgilerle…
Oysa İsrailli ve Filistinli çocuklar kendi ülkeleri için ne güzel de söylüyorlar kendi şarkılarını, şiirlerini :


Seni unutursam ey Kudüs
Sağ elim hünerini unutsun !
Eğer seni anmazsam
Eğer Kudüs’ü baş sevincimden
üstün tutmazsam
Dilim damağıma yapışsın…


(Sürgün edilen İsrail çocuklarının şarkısı)Bağışlayın beni!Kenarlarında renkli çiçekler olan mektup kağıtlarına yazmak isterdim.Kelebek kanatları boyamayı,Kuşların ötüşünü dinlemeyi,Hatta uçurtma uçurmayı da öğrenebilirdim.Bağışlayın beni.Top ateşleri, bomba gürültüleri arasında doğdum ben.Yaşım 13.Ninniler yerine, makinelilerin takırtılarıyla büyüdüm.Renklerden ilk önce, kan kırmızısını tanıdım.Çiçeklerden önce, ölülerin arasında dolandım.Hiç saklambaç oynayamadım kelebeklerle.Üç yaşımdayken, en büyük abimi,sekizimdeyken, ortancayı kaybettim.
Babamı ellerini bağlayarak götürdüklerinde dokuzundaydım.Gömdüğümüzde onumda.Ablam 15’inde terk etti evi.15’inde kızlar okula gider.17’sinde dantel örer.Çeyiz sandığı düzer.Bizim burada 15’inde kızlar savaşa gider.Seçme hakkı tanımaz zorbalar bir genç kız olsan bile sana.Ya evinde oturup ölümü bekleyeceksin.Ha bugün, ha yarın diye diye yaşarken öleceksin. Ya da…Ölümlerin ateşinden sesleniyorum size duyuyor musunuz?Filistin’im ben anlıyor musunuz?Ama yine de yaşıyorum işte.Çünkü kanlı topraklarda büyürken yaşamayı…Çiçek boyamayı değilse de, mezar taşlarında çiçek büyütmeyi…Kelebek kovalamayı değil ama, tüfek tutmayı öğrendik.Sokak aralarında mermi kovanlarından oyuncak yaptık.Patlamamış el bombaları topladık.Mayınların üstünde sek sek oynadık.Bu kadar nefret, bu kadar acı arasında yaşamayı…Karanlıklar arasından güneşe bakmayı becerdik.Onun için kocaman ve karadır gözlerimiz.Onun için hâlâ sımsıcaktır, düşmana taş atarken nasırlaşan minik ellerimiz.Evimizi yıktılar dün.Bir baştan bir başa mahallemizi yaktılar.Mermi kovanlarıyla misket oynarken biz, üzerimize bombalar attılar.Üç arkadaşım can verdi.Üç küçük çocuk.Bağışlayın beni, kurtaramadım!Sarkmıştı omzumdan aşağı kanlı kolum, uzatamadım.Elim düştü yere, kolum çaresiz…Kanlarımız karıştı birbirine, arkadaşlarım sessiz.İşte orada kankardeş olduk biz.Gözlerim karardı önce.Başım döndü.Ama uyumak istemiyorum.Uyursam arkadaşlarım bu dünyadan göçer diye korkuyorum.Bağışlayın beni!Tutamadım kendimi.Yapıştırmadım alnıma, açık dursunlar diye gözbebeklerimi.Kaybettim kan kardeşlerimi.Yaşım 13.Burada çocuklar çocuk olmaz.Bebeler bile yaşamak için beşikten siper yapar.Çünkü İsrail denilen zorbanın Amerikan bombaları,beşiklere bile mezar kazar.Ölümlerin içinden büyüyorum.Minicik yüreğimle, ateşlerin arasından, öfkeyle geliyorum.Dudaklarımdan dökülen özgürlük türkülerini duyuyor musunuz?Filistin’im ben anlıyor musunuz?


( Filistinli Çocuğun Mektubu.!)Evet Tarih bir şekilde tanıklık ediyor katliamlara ve yaşananlara. Evet 100 yıldır tankların paletleri altında kalıyor çocuklar ve çiçekler. Evet şimdi dünyanın herhangi bir yerinde bugüne kadar yüzlerce kez gördüğümüz kan,gözyaşı ve barutu çaresiz ve biraz da korkuyla izliyoruz. Evet bugün ne Iraklı ne de Filistinli çocukların ellerini tutup,şeker verip, uçurtma uçuramıyor, başlarını okşayamıyoruz, hatta onların gözlerine bakacak kadar cesur ve yürekli de değiliz. Evet çocuklarımızla aynı yaşta çocuklar ölüyor ve ben insanlığımdan utanıyorum
Yalnız…..Direnmek… Kara bulutlarla kaplı Gazze’ye bakıp inceden bir türkü söylemek. Yılgınlığı, korkuyu, çaresizliği, umutsuzluğu başladığı yerde bitirmek.
Bohçamda fazladan umut var, çocuklar… Dayanın…
Dayan ey Filistin,
Tüm çocuklar aynı türküyü söylesin diye bir ateş de ben yakıyorum Dayanın…
Sana kendi ülkemin şarkısını bile söyleyemedim daha...


Her zaman mutluluğun doruğundayken gülünmez, bazen sırf hayata gıcıklık olsun diye uçurum kenarındayken bile gülümseyeceksin.

Kullanıcı avatarı
ALİBEY
Acemi Er
Acemi Er
Mesajlar: 13
Kayıt: 05 Kas 2008 10:36
Ruh Hali: Mutlu
Cinsiyet: Erkek
Takım: Fenerbahçe

Re: Gerçek terörist kim ?

Mesajgönderen ALİBEY » 31 Ara 2008 13:12

peygamberimiz haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır..buyurmuş...
şimdi bu zulum ve vahşet karşısında susan müslümanlar....
ne olacak bu halimiz.....
bugün filistinlilere yapılan zulum...yarın bizede uğrayabilir...
hani nerde müslümanlar...
nerde müslüman devletler...
bu filistin israil savaşı deyil....
islam ve küfür savaşı...
bu zulme sessiz kalmamalıyız
diyeceksinizki ne yapabiliriz
yapabileceğimizi yapalım o da yeter
illaki elimizden gelen bir şey vardır....ALLAH FİLİSTİN HALKINA YARDIM ETSİN
MÜSLÜMANLARI UYKUDAN KALDIRSINNN
BİZ BİRBİRİMİZİ YERKEN
SİYONİZM VE ABD MÜSLÜMANLARA AÇIKÇA SAVAŞ AÇMIŞ....BU SAVAŞ BAŞKA BİŞEY DEYİL...ONUN İÇİN KENDİMİZE GELELİMMM.
BU DÜNYADA İKİ TARAF VAR İSLAM VE KÜFÜR...
GERİSİ PALAVRA
sensiz geçen günlerin kazası yokbe! sevgili...

Kullanıcı avatarı
Kawa
Binbaşı
Binbaşı
Mesajlar: 1325
Kayıt: 22 Eki 2006 17:16
Ruh Hali: Mutlu
Cinsiyet: Erkek
Burç: Kova
Takım: Fenerbahçe

Re: Gerçek terörist kim ?

Mesajgönderen Kawa » 08 Oca 2009 16:00

terörist bence ALLAHIN verdili dili özgürce konuşmaya yasak eden kişilerdir
Direnişçi Kawa!


“Özgür Düşünce & Felsefe” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir