Atatürk'ün Kürtlere özerklik vaadi!

Düşüncelerinizi Özgür Bırakın
elf
Acemi Er
Acemi Er
Ruh Hali:Mutlu
Takım:Galatasaray
Re: Atatürk'ün Kürtlere özerklik vaadi!

Mesaj gönderen elf » 21 Ağu 2007 19:59

walla ben de kesinlikle bu günkü düşüncelere sebep yine kürtlerin kendisidir diyorum bu arada arkadaşlardan biri demiş ki dağlarda gerilla olarak her türlü insan var diye. peki soruyorum dağlarda niye türkler yok askerimize silah kaldırmak için. kendinizi kandırmayın arkdşlar dağlardaki pkk örgüt üyelerinin % 100 e yakını nı kürtler oluşturuyor. :asabi2

ZAGROS
Moderator
Moderator
Ruh Hali:Huzurlu
Burç:Koç
Takım:Fenerbahçe

Mesaj gönderen ZAGROS » 21 Ağu 2007 21:59

sen öyle san
JİLAN
Albay
Albay
Ruh Hali:Kızgın

Mesaj gönderen JİLAN » 22 Ağu 2007 08:43

sevgili elf aarkadaşım herkesin düşüncesine saygım vardır ancak gerekkli araştırmayı yap ondan sonra gel yorumunu yap atatürk ün özü yada öz atatürk adlı bi kitap var onu okumanı tavsiye ederim bazı şeyleri daha iyi görmeni sağlayabilir bu kitabı bana tavsiye edende aşırı milliyetçi bi arkadaşımdır
SEYDUNA
Yarbay
Yarbay
Ruh Hali:Mutlu
Burç:Koç

Mesaj gönderen SEYDUNA » 23 Ağu 2007 21:43

ben türk değilim ve iyiki de dğilim bu bir
türk olup oladığı belli olmayan bir kişinin o kadar büyütülmesi çok yanlış bence (atatürk)
kimse evinden ayrı kalmak istemez hele kalacağı yer dağ ise ama bazı durumlar bunu mecbur kılıyor ise zamanın dan önce bile olsa orda bulunmak gerekir belki biliyorsunuzdur türk efelerini bazı zamanlar eşkiya ismini aldıktan sonra amaçlarına ulaştıklarından sonra kahraman ünvanını almışlar
oturn ve bir dakika nefessiz durun ve bizi anlayın ne kadar önemli bizim için özgürlük baktınız anlamadınız başınızı kaldırıp yıldızları sayın hepsini sayamadınız değilmi bilinki her birimiz bir yıldızız ve yine yine anlamadıysanız sabahı bekleyin güneş doğsun o sıcaklığı o ışığı ve o büyüklüğü görün ama bunu unutmayın o güneşle doğar o güneşle batarız

siz kürt değilsiniz bizi anlayamazsınız size bize yaptıkları gibi islamitten önce ve islamiyetten sonraki türk tarihini zorla öğretmediler bir bilseniz ne kadar büyük yalanlar attılar bize hele o magazin programları gibi tekrarlar yokmu siz onları zorla zorla dinlemediniz insan kendi tarihini bilmek ister bir çocuk bile dünyayı ilk tanıdığında kendisinden bir parça olan annesini ve sonra babasını arar işte siz bu duyguyu bilemezsiniz
kim dağda kürtmü türkmü arapmı ermenimi hiç önemli değil önemli olan neden orda oldukları neden böyle bir yolu seçtikleri

yerinizde olsam içimden geçen her şeyi unutur ve bir anlığına karşımda benim aksine düşünen kişinin yerine girer onun gibi düşünür ve onun gibi yorum yaparım bakın ozaman gerçekten haklımısınız unutmayın ben bu yöntemi sürekli uygularım en içten duygularla söylüyorum bunu

ve asıl konumuz olan atatürkün kürtlere yaptığı haksızlık olayı herkes bir hata yapar ama bu yutulacak cinsten değil kalk sen ölümüne savaş ve hatta öl sonra sana vadedilen sana verilmesin bence bu saatten sonra alınması bile hiç birşey değiştirmez çünkü ne demişler ( işçinin teri soğumadan hakkını vereceksin) malesef bu yapılmadıı ve ne zaman yapılacak bilmiyorum inşallah ben ölmeden görürüm

form içinde kendine kasıt bir şey yazdığımı anlayan herkesten özür diliyorum bilinki ben gerçekten vicdanımı ortaya koyaraktan söyledim bunları herkese saygılar SEYDUNA

“Özgür Düşünce & Felsefe” sayfasına dön