Osmanlı Sultanları

Düşüncelerinizi Özgür Bırakın
ÖZGÜRLÜK
Yüzbaşı
Yüzbaşı
Burç:Koç
Re: Osmanlı Sultanları

Mesaj gönderen ÖZGÜRLÜK » 26 Tem 2007 11:42

elbette.. bunlara ulaşmak için araştırmak gerekir..

ayrıca bunlar mantığınızla da doğruluğunu görebileceğiniz şeylerdir.. toplumsal yapıyı çözebildiyseniz osmanlıdaki tamm...

SEYDUNA
Yarbay
Yarbay
Ruh Hali:Mutlu
Takım:Fenerbahçe

Mesaj gönderen SEYDUNA » 09 Ağu 2007 22:37

osmanlıların hacca
gitmemesinin sebebi girne adasını 23 yıl kuşatan ri için ne söylenebilirki
sith
Acemi Er
Acemi Er

Mesaj gönderen sith » 15 Ağu 2007 14:45

Özgürlükmüsün nesin sen neden elini ayağuını bu devletten çekip gitmiyorsun sizin gibi insanlara lanet olsun bu ülkeden yediğiniz her bir ekmekde haram zıkkım olsun
ÖZGÜRLÜK
Yüzbaşı
Yüzbaşı

Mesaj gönderen ÖZGÜRLÜK » 17 Eyl 2008 10:57

sn.sith öncelikle üslubunuza dikkat edin.. daha önce bir fforumda yazı yazmadınız heralde..

Osmanlıyla ilgili yazdıklarım ortada.. ve hepsi de doğru.. ben OSmanlının iyi tarafalarını da yadsımıyorum bunu da söyledim.. fakat genel tablo budur işte..

ayrıca siz kim oluyorsunuz da bana bu topraklardan gitmemi söylüyorsunuz..
Osmanli_Torunu
Acemi Er
Acemi Er

Mesaj gönderen Osmanli_Torunu » 20 Ara 2010 16:01

ÖZGÜRLÜK yazdı:Osmanlı Devleti savunulması gerekn son devlettir..

öncelikle ırkın milletin benim hi önemli olmadığını belirtmek isterim.. fakat Türkçü olduklarını idaa edip de Osmanlıyı benimseyen arakdaşlara şaşıyorum..
çünkü OsmanlıTürk devleti değildir..

şöyle ki;

Osmanlıda yönetim Türk değildir.. Osman ve Orhan Beyden sponra Türk padişah yoktur..
Orhan Bey bizansılı bir prensle evlenir..sonrakiler de göçmen oalrak hareme getirilen kadınlardan çocuk yaparlar ve hiçbiri Türk değildir.. zaten Türk özelliklerini de İslamla beraber yozlaştırmışlardır..

orduda devşirme sistemi zaten Türk olma özelliğini kaybettirmiştir.. çünkü devşirme sistemi bile 16 .yy sonrası tamamen bolulmuştur.. yabancılar Türkleri yozlaştırmaya başlamıştır..

halka bakarsanız da Türk kelimesinin hakaret anlamına bile geldiğini görürürsünüz.. kırsal kesimlede "it "anlamında kullanılır.. ayrıca Türkler köylerde yaşayan manavcılık yapan geliri olmayan insanlardır.. ekonomik oalrak yüksek mertebede olanlar yahudilr ve ermenilerdir.. tüccarlık kuyumculuık gibi meslekler yapmaktadırlar..

yani Osmanlı bir kere Türk devleti değildir.. bu apaçık ortada...

bir başka konu; osmanlıdaki padişahların sapıklığı...
haremlerdeki kadınları bilirsiniz.. 40 50 tane karısı ve 200 küsür çocuğu olan padişahlar varıdr.. aynı zamnda eş kavramı bile basitleştirilmiş ve ilk çocuk kimden doğarsa o padişahın eşi olmuştur..
Osmanlı pdaişahlarının sapıkları bunlad a bitmez.. hareme sadece kadın değil OĞLAN da alırlar..
İÇ OĞLAN olarak adlandırılan bu oğlanlar yine padişahların sapık emelleri şiçin kullanılır..

ve Osmanlı İmparatorluğundaki sistemlerin 16 yydan sorna nelere uğradığınıd a bilmemek mümkün değil..
ilk padişahlar sağlam sistemler kursa da 16.yydan sonra decvlet yönetiminde askeriyed her kademede rüşvet iltimas vs. geçerli olmaya başlamış..
bugün ülkemizdeki adam kayırmaları düşünürseniz Osmanlı yanında onlar çok az kalıyor.. hesaplayın işte..

daha anlatılması gerekn çok şey var.. daha doğrıusu ibret alınması gereken.. mesela Yeniçerielerin son dönemlerinde sokak ortasında akdınlara tecavüz ettikleri bile Tarihçler tarafıdnan söylenen şeyler..

şimdi OSMANLI TORUNUYUM derken bir kez daha düşünelim artık...

söylediğiniz hac konusuna gelince de bu da yine Osmanlıdaki zevk sefa düşkünlüğünün bir parçasıdır.. İSlamın temsilcileri hacca gitmiyor.. imkanları mı yok.. hac dediğiniz yer zaten bizim OSmanlı toprağı neden gitmiyorlar bir düşünelim.. ????
Osmanlı torunuyum ve bunu söylerken herzaman onur duaycağım.
Tarihi belgelere dayandırıldığı idda edilen garip söylentilere kafayı takıp yada kendi işine nasıl geliyorsa o şekilde konuşan kişilere aldırmıyorum.
Başkasının nesline küfredecek kadar düşmek nasip olmasın ....

“Özgür Düşünce & Felsefe” sayfasına dön