Terör Örgütü PKK

Düşüncelerinizi Özgür Bırakın
caduet06
Acemi Er
Acemi Er
Ruh Hali:Üzgün
Re: Terör Örgütü PKK

Mesaj gönderen caduet06 » 24 Eki 2007 13:03

bazı amaçlar vardır pkknın olduğu gibi beyhudedir bosadır unutma türk ü kürtten soğutan pkkdır senin beynini yıkamıslar jilan birazcık mantığın varsa doğru görürsün ama zannediyorum bu düşünceye sahişp bi inssanda mantığın olması çok düşük bi ihtimal

beyazgül
Yönetici
Yönetici
Ruh Hali:Yorgun
Burç:Yay

Mesaj gönderen beyazgül » 24 Eki 2007 13:41

insanlar şu an öyle bir ayrıldı ki..evet dediğin doğru pkk kürtleri toplumumuzdan uzaklaştırmış..

şimdi bakıyorumda şehitlerimiz için bir gurup insan bile diyemeceğim sıfatlar oh iyi olmuş kürdün gücünü görün diyor
diğer grup güya vicdanlı olduğunu öne sürerek üzüldük...diyor sadece gerisi yok..

başka bir grup ise şehitlere gerekten çok üzüldük olmaması gerekir diyor ve özelliklede forumlarda bizim forum dahil avatarını değiştirerek emellerimizi gerçekleştirmemize az kaldı bakın görün diyorlar..

bazıları ise lanet okuyor nedir bu savaş diyor...

öyle savrulduk ki,öyle çatışma içine girdik ki..hepimizde kin duygusu oluştu kürtlerde bir heyecean türklerde ise nefret oluştu..şimdi kürt kelimesi duyulsa bizim bu taraflarda düşman görmüş gibi bakıyorlar suratlarımıza..
evett ülkede savaş çıkmasını isteyenlerein kucağına düştük..ne özgürlük kalacak yakında nede türk milliyetçi ruhu böle giderse hepimiz birbirimizi boğazlayacağız ve arkamızdan gülende çok olacak..
Piremerd
Üstteğmen
Üstteğmen

Mesaj gönderen Piremerd » 24 Eki 2007 13:53

Bu gerçeği görmeniz anlamlıdır beyazgül.Aynı şekilde bu gerçeğe göre davranmanız daha anlamlı olur.Kürt-Türk ayrımına sebep olacak her türlü söz ve davranıştan kaçmalıyız.Bunu yaparken dikkat etmemiz gereken en önemli nokta , hiçbir şeyin tek başına bir şey ifade etmediğini görmeliyiz.PKK'ye öfke duymanız doğaldır,bunu dile getirmeniz de doğaldır ama bunu bahane edip sizin gibi düşünmeyen bütün Kürtleri hain olarak görmeniz yanlıştır.
Düşünün siyasi olarak hiçbir şekilde bu tür olayların içine girmeyen bir Kürt batıda saldırıya uğrarsa
siz onu birilerinin kucağına atmış olmuyor musunuz?
beyazgül
Yönetici
Yönetici
Ruh Hali:Yorgun
Burç:Yay

Mesaj gönderen beyazgül » 24 Eki 2007 14:44

evet haklısın kucaklarına atmış oluyoruz..suçsuz insanlara şiddet uygulanmasına yada sözle karalanmalırna şiddetle karşıyım..
bunu herzaman dile getirmişimdir zaten..böle şeylerin olmaması yaşanmaması önemli olandır..ama neyazık ki bazı kişiler çıkarları uğruna kürtlere saldırılrda bulunuyo tek gerçek yok ortada bikaç tane var ama bunların üzerini hezaman öfke ve kin ile kapatıyor..
jana jiyan
Başçavuş
Başçavuş
Ruh Hali:Mutlu
Takım:Beşiktaş

Mesaj gönderen jana jiyan » 30 Eki 2007 21:50

sevgili eylul kardeşim(ablam) jilan söylememiş ppk nin amaçları ne dir diye ben sana söylüyeyim
1) ppk ilk kurulduğunda devletle ilişkisi yoktu sadece ağalık sistemine karşıydı.
2)amperyalizme karşı kurulan bir örgüttür.
ama 1980 darbesinden sonra kürt kimliğinin yok sayılması ben kürtdün diyenlerin hapse atılması ve hapislerde vahşice işkencelere manuz kalması ve bir çok kişinin ölmesi çıkanlarında bir süre sönra hastalıktan ölmesi.kürtçe dilinin yok sayılması ve kürtçeyle ne varsa imha ve yasaklanmasından sonra halk isyana başlamıştır.......
bu isyan edenlerin dağlara çıkması sonucu devlete karşı bir gerila savaşına neden olmuştur.şu andada onun açısını çekiyor türkiye devleti
ben çe bu katliamlara sabep olan kenen evrenden hesabi sorulması gerekir ben mardin kızıltepeliyim ve kürtdüm bir an önce köylerinden sürgün edilen insanların köylerine geri dönmesi ve kuruculuk sisteminin kaldırılması gerekir aksi takdirde bütün çalışmalar boşa gider.ve hiç bir zaman ppk yok olmaz.....ve kürt halkınin çoguda destekler çünkü onlar için yapılan bir mücadeledir.kürt halkıda bunun bilinçinda şimda sana bir soru eylül senin kimliğin yok sayılsa sen nasıl mücadele verirdin...umarın anlamışsın....

saygılarımla:jana jiyan(bu arada isminde kürtçe)

“Özgür Düşünce & Felsefe” sayfasına dön