Ölülerin Dirilmesi

Dinimiz hakkında hertürlü bilgi
Newroz
Yönetici
Yönetici
Ruh Hali:Huzurlu
Ölülerin Dirilmesi

Mesaj gönderen Newroz » 03 Ara 2009 22:56

Ebu Kalabe’den rivayet ediliyor ki, bir gece rüyasinda kabristan görüyor.

Kabirler yarilmis, icinde bulunan ölüler kabirlerden cikmis ve kabirlerinin kenarlarinda oturmuslar.

Ölülerin her birinin önünde, nurdan bir tabak bulunuyor.

Onlarin arasinda, komsularindan bir adam görüyor ki, önünde digerleri gibi nurdan tabak bulunmuyor. Kendisine:

“Senin günahin nedir ki, önünde digerleri gibi nurdan tabak görmüyorum?” dedi. O da söyle cevap verir:

“Bunlarin dünyada kendileri icin dua eden, sadaka veren cocuklari ve dostlari vardir. Bu nur, onlara gönderilen sevaplardan meydana gelmedir.

Benim ise yaramaz, haylaz bir oglum vardir. Benim icin dua etmez, sadaka vermez. Onun icin benim nurum yoktur, ben komsularimdan utaniyorum.

“ Ebu Kalabe uyandigi zaman, ölünün cocugunu cagirir, rüyasinda gördügünü kendisine anlatir. Bunlari duyunca, ölen adamin oglu pisman olur ve ona der ki:

“Ben tevbe ettim.

Daha evvel yaptiklarimi bir daha yapmayacağim.

” Sonra ibadet ve taata yönelip, babasi icin dua eder ve sadaka verir.

Bir müddet sonra Ebu Kalabe o kabristani, ilk hali gibi rüyasinda görür. O adamin önünde de digerlerinin nurundan daha mükemmel ve günesin ziyasindan daha parlak bir nur görüyor.

Adam, Ebu Kalabe’ye der ki: „Ey Ebu Kalabe! Allah seni en hayirli seylerle mükafatlandirsin.

Senin sözünle oglum cehennem atesinden kurtuldu, ben de komsularimin arasinda utanmaktan kurtuldum,

Elhamdülillah.”

Allah c.c. cümlemize anlamayı ,anlatmayı ve hakkı hak bilip hakkıyla yaşamayı ve yaşatmayı öğretsin,,,amin,,,,,

BELLA
Başçavuş
Başçavuş
Ruh Hali:Mutlu
Burç:Kova
Takım:Fenerbahçe

Re: Ölülerin Dirilmesi

Mesaj gönderen BELLA » 06 Ara 2009 21:08

paylaşımın için teşekkürler ellerine sağlık juzz7

“İslam ve İnsan” sayfasına dön