Şeytanın Dna'sı

Okunmaya değer kitapları tanıtın
ZAGROS
Moderator
Moderator
Ruh Hali:Huzurlu
Burç:Koç
Takım:Fenerbahçe
Şeytanın Dna'sı

Mesaj gönderen ZAGROS » 21 Oca 2011 21:53

Resim
Bütün günahların işlenmesinin temelinde dünya sevgisi yatar. Dünya sevgisinin temelinde de iki delik yatar. İnsanın yaratılış amacı Allahın kendi gücünü görmekten ibaret olup, ancak insanın yaratılış amacından gaflete düşerek, yaşam gayesini ve amacını iki delik için yaşaması ve bunu yaratılış amacının önüne geçirmesi dünya kuruldu kurululalı Mevlânın kurmuş olduğu sistemin her devirde bozulmasına sebebiyet vermiş ve yine Mevlânın göndermiş olduğu dini bu amaca uydurmak çabası, insanların yaratılış amacıyla yaşama amacı arasında ve anlayışında derin çelişkilere ve uçurumlara yol açmıştır ve de yaşam sistem entegresinin bozulmasına sebebiyet vermiştir.

Yaradan yaratmış olduğu kâinatta en değerli varlık olan insanın geçici bir süre altı bin yılda yarattığı ve dizayn etmiş olduğu yeryüzü cennetine yerleştirmiş ve bu yeryüzü cennetinden daha mükemmel bir cennet yaratma hazırlığı ve o mükemmel cennetin tamamlanacağı süreye kadar geçici ikametkahı olan dünya yeryüzünde bir eleme ve hak kazanma sınavı yaparak orayı gerçekten layık olan kullarına atfetmiştir.

Nitekim Mevlâ her devirde kullarına Peygamberler ve kitaplar aracılığı ile gerçek cenneti ve gerçek hayatın nasıl kazanılacağı hususunu bilgilendirerek, özetle şöyle demiştir. Ey benim! sıfatlarımdan sıfat, yeteneklerimden yetenek, ilmimden ilim, verdiğim ve bu vermiş olduğum değerlerimden dolayı değer verdiğim kullarım; hoşunuza giden yeryüzü cennetinde amacınız yaşam mecburiyeti olan iki delik olmasın. Mücadele ve kazanma amacınız bu iki deliği doyurmak değil, zaten ben size bunu vermekle kendimi mükellef kıldım. Sizin asli amacınız o hoşunuza giden bağlanıp kaldığınız dünya sevgisinden ve onun yaşam güzelliğinden, sizin tahmin edemeyeceğiniz bin kat ziyadede olan Allah sevgisi ve onun mükâfatı olan gerçek cennet hayatını kazanmak asli amacınız olsun. Ümit ediyorum ki bunu aklederek kurtuluşa eresiniz.

“Kitaplık” sayfasına dön