**Sandığınızda Sandığınızdan Fazlası Var...**

Hayatımıza örnek alacağımız hikayeler
özlemm
Teğmen
Teğmen
Ruh Hali:Mutlu
Burç:Boğa
**Sandığınızda Sandığınızdan Fazlası Var...**

Mesaj gönderen özlemm » 28 Şub 2009 00:04

' Yillardir ayni mahallede bir eski sandigin üzerinde dilenmekte olan dilenci, uzaktan gelen yabanciyi
görünce umutlandi. Yüklüce bir sadaka alma ihtimali vardi. Her halinden bilge biri oldugu anlasilan
yabanci yaklasinca, dilenci yalvardi:" Allah rizasi için bir sadaka...."Yabanci kendinden emin bir
tavirla cevap verdi:" Senin benim verecegim sadakaya ihtiyacin yok! "Hayal kirikligina ugrayan
dilenci haliyle yoksul oldugunu anlattigini düsünüyordu.Bilge, dilencinin üzerinde oturdugu eski
püskü sandigi göstererek sordu:" Kaç yildir bu sandigin üzerinde oturuyorsun? "" Galiba 20 yili
geçti " dedi dilenci." Peki, hiç bu sandigin içinde ne oldugunu merak ettin mi? "Bilge bu sözleri
söyledikten sonra arkasini dönüp uzaklasti.Dilenci, hemen sandigin üzerinden indi. Yillardir
açilmadigi için paslanmis kilidi kurcaladi. Bir süre ugrastiktan sonra sandigi açti.Sandigin içinde
kendisine bir ömür boyu yetecek servet duruyordu.

Bizde bu dilenci gibi çok sıklıkla yanimizda olani unutu veririz. Eşimiz olur bu çogunlukla . " Eski
püskü" sandıgımız gibidir o. Sırf yanimizda diye içinde sakladigi cevherleri merak etmekten
vazgeçeriz. Onun varligina karsi köreliriz garip biçimde.Eşimizin de bize verilenler arasinda
oldugunu unuturuz. " Siradan " günlerin içinde "olagan" sıkıntıların kıskacında, "günübirlik"
telaslarin girdabinda ögütürüz yanimizda ve yakinimizda olanı...Tıpkı üzerinde yıllar boyu oturup
dilendigi sandigin kapagini kaldirmayi aklina getiremeyen dilenci gibiyiz. Içi mücevher dolu bir
sandik var yanimizda, ancak dönüp bakmadıgımız için yoksul belliyoruz kendimizi, sandigi bos
sanıyoruz.Iste bu sabah aynı yastıgı paylastıgınız insanin yüzü ne kadar tanidiksa, o kadar çok
kesfe muhtaçtir. Onun yüzü en çok size bakti. Özel olarak sizin için güldü, sizin için hüzünlendi.
Bu sabah yaninizda, özel olarak sizin için yaratilmis "biri'' oldugunu görün.Yüzünüzün tüm
detaylarinda size yönelen sevginin isaretlerini okuyun ve söyle deyin: " Gözleri yalniz bana
bakiyor. Kulaklari en ince dertlerimi dinlemeye hazir. Dili yalnız bana sevgi sözleri söylüyor. Iki
dudaginin arasinda kivranip saklanan sade ve içten tebessümü en çok benim hakkettigimi düsünüyor.

"Unutmayin, sandıgınızda sandıgınızdan fazlasi vardır....

“Hikayeler” sayfasına dön