Kanınızı Donduracak Gerçek 1 Hikaye .....

Hayatımıza örnek alacağımız hikayeler

Kullanıcı avatarı
Newroz
Yönetici
Yönetici
Mesajlar: 1097
Kayıt: 06 Ara 2006 16:10
Ruh Hali: Huzurlu
Cinsiyet: Kadın
Konum: Kızıltepe

Kanınızı Donduracak Gerçek 1 Hikaye .....

Mesajgönderen Newroz » 11 Şub 2010 16:26

Bu olay Kayseri Bünyan ilçesi sinirlari içerisindeyaşanmiştir ki‚ olayin kendi Alfred Hitchcock´un meşhur korku filmlerini bile çok gerilerde birakir. Kendisi Bünyan´li olmayan‚ politika ile de ugrasmis ve halen Kayseri´de isadami olan birisi‚ Bünyan kiyiciginda‚ Kayseri Malatya kara yolu üzerinde‚ Lokantasi olan bir benzin istasyonuna gider ve orada alabalik la bir ufak raki ister.

Dönüste yürüyüş mesafesindeki Bünyan´a gitmek için meyhanemsi lokantadan çikar ki‚ dişarisi hem zifiri karanlik ve hem de korkunç bir kar-tipi firtinasi başlamiştir. Benzin istasyonuna yaklaşik 300 metre mesafedeki Bünyan´a dönüş için yol kenarina varir. Oradan geçen bir arabaya binip‚ Bünyan´a ulaşma derdindedir. Firtina daha da şiddetlenir‚ bir-kaç adim ötesini bile görememektedir. Gelip-geçen bir araba da yoktur.

Nihayet karanliklar içerisinde‚ hayalet gibi yavaş yavaş yaklaşan bir arabanin farlarini fark eder. Arabanin‚ tam önünde yavaşlamasiyla birlikte hemen arka kapiyi açar ve arabaya biner. Kapiyi kapatir‚ araba yeniden hareket eder. Içeridekilere merhaba demek ister ama o da ne? Araba da kimse olmadigi gibi‚ direksiyonda da kimse yok. Birden panige kapilir. Korkuyla‚hemen arabadan atlayip‚ oradan koşarak uzaklaşmak ister ama hem araba hizlanmiş‚ hem de korku ile dizleri baglanmiş‚ hareket edemez hale gelmiştir. Araba keskin bir viraja dogru yaklaşir. Adam dua etmeye başlar. Tüm günahlari için tövbe eder. Arabayi durdurmasi için Allaha yalvarir. Tam bu esnada‚ pencereden bir el uzanir ve direksiyonu kivirarak‚ sert virajdan arabanin dogru yola dönmesini saglar. Her tehlikeli dönemece yaklaştikça‚ Allah´a yalvariş ve yakarişi artar ve her seferinde de bir el dişaridan uzanip‚ direksiyonu çevirir. Sonunda kendisini biraz toparlar‚ aklini toparlamaya çalişir‚ ayaklarini kimildatir.

-Ya Allah koru beni...- deyip‚ kapiyi açmasiyla birlikte‚ kendisini arabadan dişari firlatir. Birkaç takla attiktan sonra‚ şarampolde kendisine gelir.Defalarca üç Külfü-bir Elham okuyarak‚ Bünyan´a yürüyerek ulaşir ve kahvehaneye girer. Üstübaşi islak ve şok halindedir. Kendisini taniyanlar hemence sobanin başina alirlar. Eline bir çay verirler. Bir müddet sonra kendisine gelip‚ sesi titreyerek‚ başina gelen doga üstü ve korkunç olayi anlatir. Olayi dinleyenler inanmak istemeseler de‚anlatan kişinin akli başinda ve toplumsal sorumluluk taşiyan bir pozisyonda oldugunu bildiklerinden‚ herkeste derin bir sessizlik oluşur.
Yaklaşik yarim saat sonra‚ ayni kahvehaneye Koyunabdal Köyü´nden iki kişi girer. Bir masaya oturur ve iki duble çay söylerler. Bu arada‚ gelenlerden birisi‚ digerine
şunlari söyler : "-Hasan Yildiz baksana‚ şu sobanin başinda oturan gerizekali bizim araba yolda kalinca biz arabayi iterken‚ arabaya binip inen adam degil mi?"


Resim

Söylesene yar
Hasretini adımlasam kaç adımda biter ?
Özlemin kaç nefestir saysam ?
Bilemezsin ki
Akla sığdıramazsın bu denklemi


“Hikayeler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir