Küçük Bir İyilik Ne Kazandırır?

Hayatımıza örnek alacağımız hikayeler
Kullanıcı avatarı
Siyabend
Belawela Muhtarı
Belawela Muhtarı
Ruh Hali:Mutlu
Burç:Kova
Takım:Galatasaray
Küçük Bir İyilik Ne Kazandırır?

Mesaj gönderen Siyabend » 06 Eki 2007 16:06

Yataktaki adam:
__Allah senden razı olsun evladım dedi.Benim için yurt dışından zahmet edip buraya kadar gelmeni yaşadıgım sürece unutmayacagım.
Ameliyat edilen kişi büyük bir hastanenin başhekimiydi.tedavisi ancak yurtdışında mümkün görülen hastalıgı aniden artınca doktor arkadaşları onun böyle bir yolculuga dayanamayacagını anlamış ve kurtarma umudunun azlıgına ragmen ameliyatı üstlenmeye karar vermişlerdi.Fakat o konuda sayılı bir uzman olan bu genç doktor nereden haber almışsa almış hızır gibi yetişip onu kurtarmıştı.
Yaşlı doktor kendisine yapılan bu iyilige nasıl mukabele edecegini bilemiyor ve hemen yanında oturan genç doktorun elini sıkarcasına tutuyordu.Hayata yeniden dönmenin sevinciyle hiç durmadan konuşurken:
__Ameliyat için beni bayılttıgınızda her nedense gençlik yıllarıma döndüm diye devam etti.Henüz toy bir asistanken anne karnındaki bir bebegin sakat oldugunu anlamış ve onu bu şekilde yaşatmaktansa öldürmeyi düşünürken kalp atışlarını duyup kıyamamıştım.Planlama bahanesiyle sapasaglam yavruları bile ktleden canavarlara inat o yavrunun yaşamasını istedigim için ALLAH seni imdadıma göndermiş olmalı.
Genç doktor ancak bir babanın evladına karşı gösterebilecegi sıcaklıkla kavranan ellerini kurtarıp biraz geriye çekildi ve dizlerinin aşagısı takma olan bacaklarını gösterirken:
__ALLAH hiç bir iyiligi unutmaz efendim diye gülümsedi kurtardıgınız o çocuk bendim

JİLAN
Albay
Albay
Ruh Hali:Kızgın
Takım:Fenerbahçe

Re: Küçük Bir İyilik Ne Kazandırır?

Mesaj gönderen JİLAN » 06 Eki 2007 20:19

ne kadar güzel yaa
kardelen
Üstteğmen
Üstteğmen
Ruh Hali:Mutlu