'2000 Ruhu Geri Döndü'

Güncel Spor Haberleri
Kullanıcı avatarı
Siyabend
Belawela Muhtarı
Belawela Muhtarı
Ruh Hali:Mutlu
Burç:Kova
Takım:Galatasaray
'2000 Ruhu Geri Döndü'

Mesaj gönderen Siyabend » 09 Ağu 2008 10:33

Şampiyonluklar yaşadı, UEFA Kupası’nı kaldırdı... Daha sonra kısa bir ayrılık yaşadı, İtalya macerasından sonra yuvasına döndü. Futbolu bırakmasının ardından, yolu yine Galatasaray’a çıktı, bu kez kulübede oturacaktı... Skibbe’nin yardımcısı, Galatasaray’ın genç antrenörü Ümit Davala, Yalçın Dümer’e ilginç açıklamalarda bulundu. Söz, Ümit Davala’da...

“Florya’ya antrenör olarak ayak bastığımda inanılmaz bir heyecan yaşadım. Ümit Milli Takım Teknik Direktörü olarak burya geldim, Skibbe’yle tanıştım. Onunla anlaşabileceğimi ilk dakikada anladım. Futbol dilimiz örtüşüyordu ve imzayı düşünmeden attım. Zaten Galatasaray benim yuvam. Futbolu bıraktıktan sonra hiç durmadım. Almanca, İngilizce ve İtalyanca bilmem büyük avantaj. Kariyerim için kurslara gittim, çalıştım. Herkese nasip olmayan ve dünyada geçerliliği bulunan pro antrenörlük lisansını edindim.”

Gerektiğinde arkadaş...

“Galatasaray benim yuvam ve bir gün mutlaka burada teknik direktörlük yapmayı isterim. Ancak şu anda öyle bir kontrat yapmadık! Tabii ki çok çalışıp, tecrübe kazandıktan sonra isterim... Takımda, birlikte futbol oynadığımız arkadaşlarım var. İşimizde hoca-öğrenci ilişkisi, olması gerektiği gibi. Dışarıda tabii ki arkadaşız. Ancak artık, ‘Asarım-keserim’ diyen hoca kalmadı. Gerektiğinde arkadaş, gerektiğinde hocalarıyım.”

Popescu’yu hatırlayın

“Hazırlık karşılaşmalarında pek varlık gösteremediğimiz söyleniyor. Hazırlık maçları, kaynaşma maçları demektir. Werder Bremen’de oynadığım dönemde, sezon öncesinde birçok karşılaşmaya çıktık, gelen-geçen bize ya üç, ya beş attı! Ancak sezonu şampiyon bitirdik. Popescu’nun ilk maçlarını hatırlayın... Biz kaynaşmayı sağlamaya çalışıyoruz.”

Sorun yaşamayız

“Steaua maçına çok az kaldığını biliyoruz, ancak buradan taraftarlara bir mesaj gönderiyorum: Beklenen Galatasaray’a da çok az kaldı. İyi bir takımız ve kimsenin şüphesi olmasın. Rakiplerimizin bizi düşüneceği ve sürekli önlem alacağı bir takım yaratıyoruz. Galatasaray hedefleri olan bir takım. Biz de bu durumun farkındayız. Steaua da güçlü bir ekip. Son maçlarını çıplak gözle izledim. Transferleri yabana atılmayacak cinsten, iyi oyunculara sahipler. Devamlı rotasyona uğrayan, kendini yenileyen bir kimliğe sahipler. Antrenmanlardaki performansımızı sahaya yansıtırsak, sorun yaşamadan turu geçeriz.”

Ruh geri dönüyor

“2000 ruhunu tekrar yakalamak, o günlerden daha iyisini yapmak için uğraş veriyoruz. Zaten siz de takım içindeki arkadaşlığın nasıl kuvvetli olduğunu görüyorsunuzdur. Herkes işini severek ve büyük bir keyifle yapıyor. Bunun meyvelerini en yakın zamanda alacağız.”

Fanatik

ZAGROS
Moderator
Moderator
Ruh Hali:Huzurlu
Burç:Koç
Takım:Fenerbahçe

Re: '2000 Ruhu Geri Döndü'

Mesaj gönderen ZAGROS » 12 Ağu 2008 07:29

o ggünleri ancak rüyalarda görürsünüz :kahkk

“Spor Meydanı” sayfasına dön