Yaşa Fenerbahçe FB 2 PSV 0

Güncel Spor Haberleri
ZAGROS
Moderator
Moderator
Ruh Hali:Huzurlu
Burç:Koç
Takım:Fenerbahçe
Yaşa Fenerbahçe FB 2 PSV 0

Mesaj gönderen ZAGROS » 08 Kas 2007 12:17

Süper, muhteşem, harika, rüya gibi... Bu Fenerbahçe'ye ne desek bilmiyoruz. Şampiyonlar Ligi'nde destan yazan Kanarya, dün gece de Kadıköy'de Hollanda şampiyonu PSV'ye diz çöktürdü.
8.11.2007

Süper, muhteşem, harika, rüya gibi... Bu Fenerbahçe’ye ne desek bilmiyoruz. Şampiyonlar Ligi’nde destan yazan Kanarya, dün gece de Kadıköy’de Hollanda şampiyonu PSV’ye diz çöktürdü. Rakibine doğru dürüst tek pozisyon bile vermeyen Sarı-Lacivertliler sahanın tek hakimiydi.
Devler Ligi’nde yoluna namağlup devam eden 7 takımdan biri olan Zico’nun talebeleri, Marcellis’in ters vuruşuyla öne geçti, Semih’in golüyle coşku tavana vurdu. Fenerbahçe 2. tur için büyük avantaj yakalarken, UEFA’yı da garantiledi. Ancak bu takıma yakışacak tek şey var; liderlik.

Oooooooooo Colin Kazım Ooooo Semih Şentürk
Colin Kazım ilk yarıda mükemmel oynadı, açılış golünde ortayı yapan isimdi. Semih ne kadar kaliteli bir santrfor olduğunu, attığı müthiş golle bir kez daha kanıtladı.

G Grubu puan durumu

Stat: Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu
Hakemler: Alain Hamer, Francis Crelo, Christian Holtgen (Lüksemburg)
Fenerbahçe: Volkan Demirel xxx, Gökhan xxx (Dk. 88 Önder ?), Yasin xxx, Edu xxx, Roberto Carlos xxx, Kazım xxx (Dk. 86 Appiah x), Deniz xxx, Aurelio xxx, Vederson xxx, Alex xxx (Dk. 72 Ali xx), Semih xxx
PSV Eindhoven: Gomes xx, Kromkamp x (Dk. 46 Zonneveld x), Marcellis x, Salcido x, Alcides xx, Mendez xx, Simons xx, Van Der Leegte xx (Dk. 80 Bakkal x), Perez xx (Dk. 63 Koevermans x), Farfan x, Lazovic x
Goller: Dk. 28 Marcellis (kendi kalesine), Dk. 30 Semih (Fenerbahçe)
Sarı Kart: Dk. 78 Salcido (PSV Eindhodven)

Oyun bozma savaşı ve müthiş bir mücadeleyle başladı maç... Karşılaşmayı izlerken gözümü klavyeye götürdüğümde kaçıracaklarımdan korktum durdum. İşte futbol bu!...
Öyle dengeli geçti ki ilk 15 dakika, defansların sağlamlığı golü koklatmadı. Ama Fenerbahçe bol pasla kontrolü ele alınca, bir çeyrek rakip ceza sahasında delik arayan takımı izledik. En sonunda delik, ayağında çok top tutan fakat güzel bir şut ve şansla buluşan Colin’le görüldü.
Dedim ya, korkuyorum pozisyon kaçırmaktan fakat klavyeye bakmıyordum ve Semih’in golü geldi. Geri dörtlüye yaklaşamayan Farfan ve Lazovic adeta çıldırdı. Deniz ve Aurelio onlara top gitmesine izin vermedi ki, çocuklar ne yapsın!...
Colin üzerinden ataklarla yürüdü Fenerbahçe... Seri basan Fenerbahçe’yi gördük... İlk yarı 7 şutun 4’ü kaleyi tuttu. İşte Zico idmanlarının hediyesi!...
Fenerbahçe’nin iyi futbola yardımcı kurallarından birisini başarılı şekilde uyguladığını gördük. ‘Birbirinin görüş alanından çıkmayan, hareketli ve kopmayan zincir’ sahada her an vardı. Buna bilinçli ve kale önüne inen organizasyonlar eklenince, görsellik de ön plana çıktı. Carlos’un rahatlığı takıma da yansıyor. Colin’in sabırlı hareketleriyle başlayan paslaşmalar Aurelio ile daha da yumuşuyor, PSV’liler bakıyor.
Semih’in sert şutu 67’de, Vederson’unki 75’te... Alex sakatlanıyor 70’te, Ali Bilgin giriyor. Çok yaşa Alex. Çıkarken istatistiklere bakıyorum; 14 şut, 8 isabet Fenerbahçe. PSV 8’e 2.
Koevermans’ın 84’te ceza sahası dışından sert şutunu Volkan çıkarıyor. Takım hatasız oynuyor neredeyse, Gökhan ayrı bir hatasız ama... Bir hata yap da nazar değmesin bari, varsın gol olsun!
Carlos’un frikiklerini de 3 kere kokladık, darısı diğer maçlara.
Taraftara değinmeden olmaz. Volkan Ballı’nın açıklaması yerine ulaştı. Basınç ‘1000 bar’dı.
İlk maç İnter’di ve oynanmadan yazdım “Fenerbahçe yarı final oynar, iddiaya da girdim.” Hâlâ iddiamda ısrarcıyım. “You will never walk alone. You will never walk alone!..”
Cüneyt Karakaya

Notlar
Yıldırım mest oldu
Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, dün gecenin en heyecanlı isimlerindendi... Sarı-Lacivertli ekibin patronu maçı kurmaylarıyla beraber izledi, özellikle ilk yarıda heyecan dolu dakikalar geçirdi. Bu sezon Avrupa’ya büyük önem verdiklerinin altını her fırsatta çizen Yıldırım, mutluluğunu UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik ile önce protokolde kutladı, ardında da özel tribünde sevinç yöneticilerle paylaşıldı.

Hamer bu kez atmadı
Fenerbahçe’nin Şampiyonlar Ligi’nde daha önce iki kez maçını yöneten ve 2001’de Leverkusen’de Johnson’ı, 2005’te İstanbul’da oynanan Schalke maçında Alex’i oyundan atan Alain Hamer dünü kırmızı kartsız geçti. Maç boyunca vasat bir yönetim gösteren Lüksemburglu hakem özellikle ikili mücadelelerde oyunu devam ettirmek yerini ucuz düdüklerle iki takımın da ataklarını kesip, tempoyu düşürdü.

Büyük acısı vardı ama...
Colin Kazım, kardeşi kadar sevdiği yakınını kaybetmiş, cenazesi maç gününe denk geldiği için İngiltere’ye gitmek yerine sahaya çıkmak zorunda kalmıştı. Yönetim, genç yıldızdan bu konuyu medyaya duyurmamasını istedi. Kazım, maç sonunda yaptığı açıklamada, PSV zaferini kaybettiği yakınına armağan ettiğini söyledi.

Medya akın etti
Karşılaşmaya hem Türk hem de yabancı medya mensupları büyük bir ilgi gösterdi. Şampiyonlar Ligi’ndeki zorlu 90 dakikada 165 basın mensubu görev yaptı. Müsabakayı 130’u Türk, 32’si Hollandalı, 2’si Gürcü, 1’i de Japon olmak üzere 165 medya mensubu takip etti.

Hoşgeldin yemeği
Ev sahibi ekibin yöneticileri, PSV Eindhoven takımının yöneticilerine ve UEFA yetkililerine dün gece bir yemek verdi. Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri’nde gerçekleştirilen yemeğe, Sarı-Lacivertli kulübü temsilen asbaşkanlar Mahmut Uslu ve Neşet Yalçın, genel sekreter Vedat Olcay ile yöneticiler Turhan Şahin ve Ünal Uzun katıldı.

Islık provası yapıldı
Stat hoparlöründen anonslar yaparak tribünleri yönlendiren görevli, maç sırasında yapılması istenen hareketleri, tribünlere anlattı. Tribünlerden özellikle top rakip takımdayken ıslık çalmalarını isteyen görevlinin söylediklerine tribünler de kayıtsız kalmadı. Maç öncesindeki ıslık provası ortaya ilginç bir görüntü çıkardı.

FANATAİK GAZETESİ

JİLAN
Albay
Albay
Ruh Hali:Kızgın
Takım:Fenerbahçe

Re: Yaşa Fenerbahçe FB 2 PSV 0

Mesaj gönderen JİLAN » 08 Kas 2007 12:37

kadıköyden çıkış yok diyoruz bir defa daha kanıtlandı buuu
ZAGROS
Moderator
Moderator