Fırın Yemekleri Yaparken

Yemek Tarifleri,Yöresel Yemekler

Kullanıcı avatarı
Siyabend
Belawela Muhtarı
Belawela Muhtarı
Mesajlar: 19749
Kayıt: 15 Eki 2006 12:05
Ruh Hali: Mutlu
Cinsiyet: Erkek
Burç: Kova
Takım: Galatasaray
Konum: Bu kadar meraklı olmayın:)
İletişim:

Fırın Yemekleri Yaparken

Mesajgönderen Siyabend » 21 Şub 2009 17:04

Fırında pişen yemekler dikkat ister, tencere yemekleri ya da çorbalar gibi yemek pişerken eklemeler yapmak veya içerikte değişikliğe gitmek çok zordur.
Bir tarif üzerinde çalışmaya başlarken başka işlerle de meşgul olmayın. Yemeğinizde küçük hatalar büyük problemlere dönüşebilir, o yüzden bırakın telefon çalsın!
Yemeğe başlamadan önce kullanacağınız tüm mutfak malzemelerini tezgaha dizmiş olun.
Doğru tepsi veya tencere ölçüleri kullanmak çok önemlidir. Tarifte belirtilenden farklı ölçülerde kullanacağınız tepsi ve tencereler pişirme süresini direk olarak etkiler. Sığ ve geniş tepsiler daha yüksek sıcaklık ister, derin ve ufak olanlar ise daha düşük.
Tepsinizi elinizdeki tarife göre hazırlayın. Fırına tepsiyi verirken mümkün olduğunca ortalamaya dikkat edin ve fırını çok kalabalıklaştırmayın, bu dengesiz pişmeye sebep olur.
İkinci sınıf ürünlerle birinci sınıf bir yemek bekleyemezsiniz. Tüm malzemelerin iyi ve taze olduğundan emin olun. Eğer tarifte oda sıcaklığında diyorsa tarife uyun.
Mutlaka ve mutlaka tarifte verilen ölçülere uyun. En iyi malzemeyi de kullansanız, yanlış ölçülerde kullanılan en kaliteli malzeme kötü sonuç verebilir. Tarif aksini söylemiyorsa unu ölçmeden önce elemeyin. Unu elerken de tas yerine yağlı kağıt kullanmak sizi ekstra bulaşıktan kurtaracaktır.
Doğru fırın sıcaklığını kullanın. Aceleniz olduğu için fırın sıcaklığını artırmayın. Eğer tarifte önceden ısıtılmış fırın diyorsa siz de öyle yapın! Önceden ısıtma eylemine en az 15 dakika önce başlayın! Vaktinden önce ve sıklıkla açtığınız fırın kapağı size sadece başarısız bir yemek vaadeder.Saçlarındaki aklar tel tel...
Rüzgar "Bémal" şarkısını söylüyor senin için...
Bu dünyaya gelişin farklıydı,duruşun farklı...
Gidişin de öyle mi olmalıydı Bémal!

“Yemek Odası” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir