bilimle yargıla

Paylaşmak istediğiniz şiirler
reis
Albay
Albay
Ruh Hali:Yorgun
Burç:Balık
Takım:Fenerbahçe
bilimle yargıla

Mesaj gönderen reis » 02 Şub 2007 23:01

Titrek bir mum alevinin havaya biraktigi bulanik bir is,
Ve goz gozu gormez bir sis degildik biz.
Beni bilimle anla iki gozum, felsefeyle anla, ve tarihle yargila.

Ah ben hasrete tutsagim hasretler tutsak bana,
Biyigimdan gul sarkmaz, biyik birakmak yasak bana,
Mahpus bana,sus bana, yagli irmek boynuma,
Sevgili yerine koynuma idamlar alir idamlar alir yatarim,
Ve sonra sabirla beklerim...

Bulutlari cekersiniz ustumden, sucsuzlugumun yargilayicilarini
yargilarsiniz ve o guzel gelecegi getirirsiniz bana...

Ölum tanimaz iste o zaman sevgim, tirnaklarimi gecirip topragin sirtina,
dogrulurum gozlerimde gunes gocer ve cicekler ekersiniz, cicekler ekersiniz topragima...

Biraz sonra asmaya goturecekler beni,
Biraz sonra dalimdan koparip oldurecekler beni,
Hoscakalin sevdiklerim dort mevsim yedi kita mavi gok,
Butun doga hoscakalin...

Hoscakalin sevdalilar cocuklar, universiteliler, genc kizlar, sonsuz uzay gezegenler ve yildizlar hoscakalin...

Hoscakalin senfoniler oyun havalari sevda turkuleri ve siirler,
Bigdelerimizin ve seslerimizin yankilandigi sehirler, daglarinda yurudugumuz toprak, yalin ayak eylem adimlariyla gectigimiz nehirler hoscakalin...

Hoscakalin agiz tadlari sicak corbam cayim sigaram, havalandirma siram, banyo siram, kelepce siram, parkami kazagimi eldivenlerimi ayakkabilarimi ve kalemimi ve saatimi ve kavgami biraktim sevgili dostlar, hoscakalin, hoscakalin...

Hoscakalin anilarimi biraktigim insanlar, mutlulugu icin dovustugum insanlar, yedi bolge dort deniz yedi iklim 67 sehir okullar, mahalleler, kopruler, tren yollari, deniz kiyilari, balikci motorlari, takalar, asfalt yollari boyunca dizilmis fabrikalar, ve isciler, ve koyluler, hoscakal ulkem hoscakal anne, hoscakal baba, kardesim, hoscakal sevgilim, hoscakal dunya, hoscakalin dunyanin butun halklari...

Sinirli olmayan bir mekana, sinirli olmayan bir zamana gidiyorum ben, en sevdi halimle, en yasayan halimle gidiyorum dostlarim....

Hoscakalin, hoscakalin...

Beni yasamimla sorgula iki gozum, beni yuregimle, beni ozumle, beni bilimle anla, beni felsefeyle anla, beni tarihle anla...

Ve, oyle yargila...

Newroz
Yönetici
Yönetici
Ruh Hali:Huzurlu

Mesaj gönderen Newroz » 02 Şub 2007 23:09

Bu güzelliği bizimle paylaştığın için teşekkürler arkadaş.Son günlerde foruma her girdiğimde son gelen mesajlara bakıyorum şiirler çoğunlukta.Kış ortasında bu ne duygusallık?
reis
Albay
Albay
Ruh Hali:Yorgun
Burç:Balık
Takım:Fenerbahçe

Mesaj gönderen reis » 02 Şub 2007 23:38

beyendiğize sevindim sizin gibi hoş gorulu ınsanlarlar karşılaşmaklada çok guzel

“Şiir Bahçesi” sayfasına dön