Kazım Koyuncu Şarkılarla Anıldı


Kullanıcı avatarı
Siyabend
Belawela Muhtarı
Belawela Muhtarı
Mesajlar: 19749
Kayıt: 15 Eki 2006 12:05
Ruh Hali: Mutlu
Cinsiyet: Erkek
Burç: Kova
Takım: Galatasaray
Konum: Bu kadar meraklı olmayın:)
İletişim:

Kazım Koyuncu Şarkılarla Anıldı

Mesajgönderen Siyabend » 25 Haz 2009 16:51

Kanser hastalığı nedeniyle 4 yıl önce yaşamını yitiren Sanatçı Kazım Koyuncu'nu sevenleri tarafından Artvin'in Hopa İlçesi'ndeki mezarı başında şarkılarla anıldı.

Yakalandığı kanser hastalığından 25 Haziran 2005'de hayatını kaybeden Kazım Koyuncu, bugün memleketi Artvin'in Hopa ilçesine bağlı Yeşilköy'deki mezarı başında anıldı.

Yaklaşık 200 kişinin katıldığı anma etkinliklerinde Çernobil faciası aleyhine sloganlar atıldı. Hopa Meydan Parkı'nda toplanan Kazım Koyuncu hayranları, ellerinde `Nükleer kanser değil Kazım'ın düşlediği dünyada yaşamak istiyoruz', `Karadeniz'in asi çocuğu yüreğimizde yaşıyor', `Kazım'ı unutma unutturma', `Kanser kaderimiz değil', `Kazım dünyada bir yerde' yazılı döviz ve pankartlarla, şarkılar ve tulum eşliğinde Cumhuriyet Meydanı'na kadar yürüdü.

Kazım Koyuncu'nun mezarının bulunduğu Yeşilköy'de düzenlenen anma törenine ise sanatçının sevenlerinin dışında ailesi katıldı. Kazım Koyuncu'nun ölüm saati olan 12.58'de saygı duruşu yapıldı. Daha sonra törene katılanlar Kazım'la ilgili anılarını anlattı ve tulum çalındı.

Aile adına konuşma yapan Kazım Koyuncu'nun kardeşi Niyazi Koyuncu, "Bu tür durumlarda fazla konuşacak bir şey yok. Gelen herkese teşekkür ediyorum" dedi.Saçlarındaki aklar tel tel...
Rüzgar "Bémal" şarkısını söylüyor senin için...
Bu dünyaya gelişin farklıydı,duruşun farklı...
Gidişin de öyle mi olmalıydı Bémal!

“Kültür Sanat” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir