Kilise’de okunan ezan Hıristiyanları büyüledi !

.:LaHuTi:.
Yönetici
Yönetici
Ruh Hali:Yorgun
Burç:Başak
Takım:Fenerbahçe
Kilise’de okunan ezan Hıristiyanları büyüledi !

Mesaj gönderen .:LaHuTi:. » 26 Nis 2011 13:15

Avrupa’da bir kilise ayin öncesi ezan okuması için bölgedeki bir camii imamını davet etti. Ezan okuyan Arap imam herkesi büyüledi.

Avrupa’da bir kilisede okunan ezan Hıristiyanları büyüledi. Ayin öncesi bölgedeki bir cami imamını ezan okuması için davet eden kilise yöneticileri, ezan karşısında herkesin büyülendiğini belirtti.
Kilise yöneticileri, İslam Merkezi’ne başvurup yıllık kutlamalarında ezan okuyacak bir müezzin göndermesi talep etti. Ezanın okunacağı yer de onların en büyük katedralinden bir tanesiydi. Müezzin olarak mühendis Ammar seçilmişti.

Olayın gerisini Ammar anlatıyor: “Çok tereddüt ettim, istihareye yattıktan ve danıştıktan sonra Arap kıyafetlerimle gitmeye karar verdim. Gidip kilisede ezan okudum. Allah’a yemin ederim ki ellerinde müzik aletleri olmasına rağmen onlardan çok acayip bir huşu gördüm. Ayinlerine başlamak için benim bitirmemi bekliyorlardı. Bitirip çıktıktan sonra bazılarının dışarıda beni bekledikleri görmek beni oldukça şaşırttı. Bazıları ağlamadan duramıyorlardı. Bunlar arasında yaşlı bir kadın vardı, benden kalbini derinden sarsan bu kelimelerin tercümesini istedi.”

“Video” sayfasına dön