Mardin'de Katliam

Gündemdeki olaylar,tartışmalar
Kullanıcı avatarı
Siyabend
Belawela Muhtarı
Belawela Muhtarı
Ruh Hali:Mutlu
Burç:Kova
Takım:Galatasaray
Mardin'de Katliam

Mesaj gönderen Siyabend » 05 May 2009 11:47

Mardin’in Mazıdağı İlçesi'ne bağlı Kertê (Bilge) köyünde dün akşam nişan yapılan eve baskın düzenleyen silahlı kişiler katliam yaptı. Kan gölüne döndüğü köyde çoğu, çocuk ve kadın 45 kişi öldü, çok sayıda kişi de yaralandı.

Mardin'e 40 kiloketre uzaklıktaki Kertê köyündeki katliam saat 21.30 sıralarında 4 koldan başladı ve yarım saat sürdü. Maskeli saldırganlar eski köy muhtarı Cemil Çelebi'nin kızının nişanının yapıldığı evde toplanan çoğunluğunu kadın ve çocukların oluşturduğu kalabalığı otomotik silahlarla taradı.

Köyde çoğu korucu olan erkeklerin büyük bölümü köyün çevresinde nöbette oldukları için saldırganlar rahat hareket etti. Olay sırasında Suriye üzerinden gelen toz bulutunun kapladığı köyde tam bir can pazarı yaşandı. Nişan yeri feryat eden yaralıların yardım çığlıkları ile inlerken, katliam yapan saldırganlar peşlerinden takip edilmemeleri için köydeki karşılaştıkları tüm araçların lastiklerine ateş açarak kaçıp izlerini kaybettirdi.

Saldırının duyulması üzerine köye asker ve sağlık ekipleri sevk edildi. Köye ilk ulaşan ekip, kan gölüne dönen nişan yerinde çok sayıda ceset ve yaralılarla karşılaştı. Yaralılar hastanelere ambulanslarla taşındı. Nişan öncesi imam nikahı kıyan köy imamının da yaralılar arasında olduğu bildirildi.Saldırıda Çelebi ailesinden 31 kişinin yaşamını yitirdiği kaydedildi.

Olay nedeniyle Mardin'de güvenlik güçleri yoğun önlem aldı, köye giriş ve çıkışlar kapatıldı. Gazetecilerin köye girişleri de yasaklandı. Diyarbakır ve Mardin'den köye sevk edilen askeri birliklerin, sadece ambulansların giriş ve çıkışılarına izin verdiği öğrenildi.

Mardin Vali Yardımcısı Ahmet Ferhat Özen, saldırıda 45 kişinin öldüğünü ve 7 kişinin de yaralandığını söyledi. İçişleri bakanı da saldırının aileler arasındaki husumetten kaynaklandığını açıkladı.

12 ERKEK, 13 KADIN, 6 ÇOCUK ÖLDÜ

Katliamda yaşamını yitirenlerin cesedi Mardin Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Saldırı sırasında göğsünden vurulan 3 yaşındaki Medine Çelebi, Diyarbakır Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde ameliyata alındı. Durumunun ağır olduğu bildirilen Medine Çelebi için hastanede kan anonsları yapıldı.

Saldırı ile ilgili bölgede geniş çaplı araştırma başlatılırken, yerel kaynaklar katliamın korucular tarafından işlendiğini söylediler.

ANF NEWS AGENCY

realkurd47
Binbaşı
Binbaşı
Burç:Başak

Re: Mardin'de Katliam

Mesaj gönderen realkurd47 » 05 May 2009 13:55

44 ölü olduğunu söylüyor T.w

ama inş. bu wahşeti yapanların yanına kalmaz..
tez wakit bulunnup tutklanırlar inş..
SEYDUNA
Yarbay
Yarbay
Burç:Koç
Takım:Fenerbahçe

Mesaj gönderen SEYDUNA » 05 May 2009 15:34

ben şu an tokattayım insanlara haberi izlerken ben mardinliyim deyince gözleri fal taşı gibi açıldı.Açıkçası insanlara mardinden nasıl bahsediyorduk nasıl bir mardin çıktı karşılarına hiç anlayamadım arkadaşlar.burda insanlar doğuyu hep böyle bilirdi bense zamanla değişti eskisi gibi öyle durumlar yok diyordum sıkça yok diyordum. adamlar bizi yanılttı ne amaçla olursa olsun o insanlara kıyan canidir kim olursalar olsunlar.
beyazgül
Yönetici
Yönetici
Ruh Hali:Yorgun
Burç:Yay

Mesaj gönderen beyazgül » 06 May 2009 09:23

tabiki kim olursa olsun canidir..insanlık dışı bu..çok üzüldüm..herkesin başısağolsun
beyaz
Yarbay
Yarbay
Burç:Boğa

Mesaj gönderen beyaz » 06 May 2009 11:57

çok üzüldüm aileler bitti ,çocuklar yetim,öksüz kaldı,bu nasıl vicdandır yaaaa :sinirr :sinirr
SEYDUNA
Yarbay
Yarbay
Burç:Koç

Mesaj gönderen SEYDUNA » 06 May 2009 12:31

öldürülenlerden 2 kişiyi iyi tanıyorum gerçekten inanamıyorum o insanları öldürdükten sonra ellerine ne geçti o canilerin bilmek istiyorum adam hepsinin kökönü kazıyacaktık ve onlardan kurtulacaktık diyor
.:LaHuTi:.
Yönetici
Yönetici
Burç:Başak

Mesaj gönderen .:LaHuTi:. » 06 May 2009 14:29

kökünü kazıyacaktık derken demekki küçük çocuklarıda tehdit oalrak görüyorlarmış..nasıl bir akıl anlamadım...
böyle yapınca kurtuldu mu şimdi yani...çok ilginç...Allah ıslah etsin..
nazar boncuğum
Binbaşı
Binbaşı
Ruh Hali:Kızgın

Mesaj gönderen nazar boncuğum » 06 May 2009 20:04

haberlerde izledim ve şok oldum. böyle bir canilik olamaz allah belalarını versin. :sinirr
beyazgül
Yönetici
Yönetici
Burç:Yay

Mesaj gönderen beyazgül » 08 May 2009 14:24

şimdi o çocuklar ne olcak..gözleri önünde aileleri öldü..onlarda kinle nefretle büyüyecekler..kaçmasalardı onlarıda öldüreceklerdi..ne diyeceğimi bilemiyorumm..
Heval
Yarbay
Yarbay
Burç:Terazi

Mesaj gönderen Heval » 09 May 2009 10:34

ne üzülüyorum biliyormusunuz ?

olayın asıl sorumlularının yakalanamaması en az olay kadar acı verici :noooo

“Gündem & Haberler” sayfasına dön