PKK'yı Türkiye yarattı"

Gündemdeki olaylar,tartışmalar
reis
Albay
Albay
Ruh Hali:Yorgun
Burç:Balık
Takım:Fenerbahçe
PKK'yı Türkiye yarattı"

Mesaj gönderen reis » 02 Şub 2007 23:18

Kuzey Irak'taki Kürdistan Bölge Yönetimi'nin Parlamento Başkanı Adnan Müfti Türkiye ile Kuzey Irak Kürt hükümeti arasında son günlerde yaşanan sorunları değerlendirdi. Adnan Müfti yerel Kürt hükümetinin PKK'nın faaliyetlerine izin verdiği eleştirilerine karşı çıkarak "PKK'yı biz değil, Türkiye bize karşı kullanıyor" iddiasında bulundu. "Türkiye ne zaman Kuzey Irak'a müdahale etmek istese PKK'yı kullanıyor" diyen Müfti, Kürt hükümetinin yıkılması durumunda bundan Türkiye'nin zararlı çıkacağını belirterek, Türkiye ile Kuzey Irak'taki Kürt yönetimi arasındaki sorunların Türkiye'nin yerel hükümetin varlığının kabul etmek istememesinden kaynaklandığını ileri sürdü. Müfti, şunları söyledi: "PKK sorunu Türkiye'de 24 yıldır var. PKK'yı biz yaratmadık, kendileri yarattı. Ve bu sorun savaş ile çözümlenemez. Bizde bir an önce bu sorunun çözülmesini istiyoruz. Eğer çözülürse Türkiye ile ilişkilerimiz çok iyi olur. Genel bir af çıkarsa PKK ile olan çatışmalar durabilir. Bölgedeki hükümetin dünyaya açılması için Türkiye'ye büyük ihtiyacımız var. Yerel hükümetin yaşaması Türkiye'nin de çıkarına. Çünkü Irak'da bir çok terörist grup var. Biz yıkılırsak, bölgede denetimimiz kalmazsa, kendisine kimin komşu olacağı belli değil."

fatih.akdemir
Onbaşı
Onbaşı
Ruh Hali:Mutlu
Takım:Galatasaray

Mesaj gönderen fatih.akdemir » 03 Şub 2007 15:41

evet onun için devletin kasasından

milyarlarca dolar harcanıyor

sacma
reis
Albay
Albay

Mesaj gönderen reis » 03 Şub 2007 19:41

arkadaş konuyu bıraz daha dikatli okuyup manayı cıkararak yorumunu yapsan diyorum
reis
Albay
Albay

Mesaj gönderen reis » 03 Şub 2007 19:42

arkadaş konuyu bıraz daha dikatli okuyup manayı cıkararak yorumunu yapsan diyorum
bu acıklamayıda ırak turkmen liderlerinden biri repotajında soylemiş
fatih.akdemir
Onbaşı
Onbaşı

Mesaj gönderen fatih.akdemir » 05 Şub 2007 10:30

Arkadaş :twisted: ben Okudum Dikkatli Bir Şekilde

Ama Sen Benim Ne demek İstediğimi Anlamadın Galiba..

Sana Anlatayım

"PKKsorunuTürkiye'de24yıldırvar.PKK'yıbizyaratmadık,kendileriyarattı
Bu Yazına İstinaden Bende TÜRKİYE CUMHURİYETİ Terör Mücadelesi İçin Milyarlarca Dolar
Para Harcıyor Böyle Bir Yorum Şaçmalığından BAhsettim Ama

Senin Sanırım Bunu Anlaman Pek Mümkün olmadı

Güneydoğuda 5 sene yaşamış bir İnsan olarak Sana Bu konuda Aklının Alamıyacağı
Olaylar Anlatırım ben

en iyisi sen bu konuda Gazete Köşelerinden Kopyaladığın Konular Hakkında İnsanlardan Mana çıkarmasını bekleme

site Yöneticisi olman her halta karışacaksın anlamına ve insanlara ukela bir tavırla yazı-yorumlarına cevap yazman anlamına geliyorsa Site kuralları içine bunu koyunda bizde seçme hakkımız kullanalım

Saygılarımla
reis
Albay
Albay

Mesaj gönderen reis » 05 Şub 2007 20:21

birincisi okadar şahlanmanıza gerek yok ikincisi beyenmediyin bolumlerede girme üçüncüsü bu reportajı ben yapmadım sadece sizin gibi arkadaslarla palaşmak ıstedim okadar dörtüncüsü herhangi oyelere karşı bir kasti bir şekilde kötulemek gibi bir hareketim olursa vede kim olursa olsun bunu halledecek kişilere soylersınız ..... bilmem anlata bildimmi :lol: sıkmayın tatlı canınızı
reis
Albay
Albay

Mesaj gönderen reis » 05 Şub 2007 20:24

Türkiye'de 24 yıldır var. PKK'yı biz yaratmadık, kendileri yarattı. ha dikatlice okursanız kendileri demesi turkiyeyi kast ediyor. dostum
beyazgül
Yönetici
Yönetici
Burç:Yay

Mesaj gönderen beyazgül » 06 Şub 2007 11:33

bukadar sinirlenmeye gerek yok ki :)

neyse bu olaylar çok karışık işler..ama benim bildiğim pkk yı türkiyenin yaratmadığı bence onu amerika yarattı gibi geliyor :roll:
Kullanıcı avatarı
Siyabend
Belawela Muhtarı
Belawela Muhtarı
Burç:Kova

Mesaj gönderen Siyabend » 06 Şub 2007 11:52

Olayları tek tarafa bağlamak yanlış olur bence.Sonuçta çok büyük kapsamlı ve bir o kadar karışık olan bu durumu tek bir taraf kendi başına yapamaz.Ve önemli olan geçmişte yapılan hataları sorgulamak değil,bundan sonra hata yapmamaya çalışmak.

“Gündem & Haberler” sayfasına dön