İslam Online'nin 300 Çalışanı İstifa Etti

Gündemdeki olaylar,tartışmalar
Kullanıcı avatarı
Siyabend
Belawela Muhtarı
Belawela Muhtarı
Ruh Hali:Mutlu
Burç:Kova
Takım:Galatasaray
İslam Online'nin 300 Çalışanı İstifa Etti

Mesaj gönderen Siyabend » 17 Mar 2010 18:05

İslam Online yönetim kurulunun merkezi Mısır'dan Katar'a taşımayı karar vermesi nedeniyle 300 çalışan toplu istifa dilekçesi verdi. Çalışanlar bu sabahtan itibaren siteyi yenilemeyerek greve gitti.

Site çalışanları yönetim kurulunda yaşanan değişm ve ‘selefi akımdan’ yeni gelen yöneticilerin sistenin yayın politikasına müdahale etmesiyle birlikte sorunların çıktığı belirtildi.

Arap basınına yansıyan bilgilere göre yeni yönetim kurulundaki bazı kişilerin sitede kadın fotoğrafı bulundurulmasına bile karşı çıkıyor.

Sitenin sadece dini yayın yapan bir site haline getirilmeye çalışıldığını dile getiren editörler, yönetim kurulunun aşırı katı müdahaleleri nedeniyle sitenin zamanında yenilenemediği belirttiler.

İslam online'ı 10 yıldan beri Mısır'da hazırlayan 300 civarındaki çalışan, sitenin Katar'daki yönetimiyle sonuna kadar mücade edeceklerini açıkladı.

Site bölüm başkanlarından Fethi Ebu Hatab konu ile ilgili yaptığı açıklamada, ‘'Son bir aydan beri Katar'daki yönetim, sitenin genel yayın politikasından memnun olmadıklarını, makalelerin içeriklerinin istenilen düzeyde olmadığını çeşitli versilelerle bize bildirmeye başladı. Yönetim kurulu sitenin sadece dini yayın yapılmasını istiyor'’ dedi.

Son bir aydan beri iyice su yüzüne çıkan anlaşmazlık Katar'daki yönetimin Mısır'daki merkezi kapatarak 250 çalışanı da işten çıkarma kararı üzerine kamuoyuna yansıdı. Çalışanlar son çare olarak İslam online'nin kurulmasında ön ayak olan Yusuf el Kardavi'ye durumu iletti.

2009 yılında iş başına gelen yeni yönetim kurulunun uygulamalarından rahatsız olan İslam online, çalışanları işten çıkarılan arkadaşlarının haklarını aramak için harekete geçerek topluca istifa dilekçelerini sundu.

“Gündem & Haberler” sayfasına dön