Yaşar Kemal: Açılımı Desteklemem!

Gündemdeki olaylar,tartışmalar
Kullanıcı avatarı
Siyabend
Belawela Muhtarı
Belawela Muhtarı
Ruh Hali:Mutlu
Burç:Kova
Takım:Galatasaray
Yaşar Kemal: Açılımı Desteklemem!

Mesaj gönderen Siyabend » 20 Mar 2010 16:35

Dünyaca ünlü roman yazarı Yaşar Kemal, "Diyabeti Yaşıyoruz " yarışmasının ödül töreni sırasında yaptığı açıklamada AKP hükümetinin “demokratik” açılımı için “desteklemem” dedi.

Türkiye Diyabet Vakfı, Çocuk ve Adolesan Diyabetikler Derneği, Diyabetle Yaşam Derneği ile Lilly ilaç desteğiyle düzenlenen "Diyabeti Yaşıyoruz " yarışmasında dereceye girenler için ödül töreni düzenlendi. Törene Türkiye Diyabet Vakfı Başkanı Prof. Dr. Temel Yılmaz ile jüri üyeleri yazar Yaşar Kemal ve ressam Mehmet Güleryüz de katıldı.

Yaşar Kemal, tören öncesinde gazetecilerin gündeme ilişkin ısrarlı soruları ile karşılaştı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın sanatçılarla buluşma toplantısına davet edilip edilmediğine ilişkin bir soruya yazar Kemal, “Duymadım da gelmedi de” dedi.

Gazetecilerin açılım konusundaki sorularına cevap vermek istemeyen yazar Kemal, "Hiç birşey düşünmüyorum. Bilmediğim bir şeyi nasıl düşüneyim. Bilmiyorum vallahi” diyerek açılımı üstü kapalı eleştirdi. Kemal, açılımı destekleyip desteklemediğine ilişkin bir soruya da “Gazeteciliğim bitti benim çoktan. Desteklemem” şeklinde cevap verdi.

Yazar Yaşar Kemal, Erdoğan’In 100 bin Ermeni’yi sınırdışı etme tehdidi hatırlatıldığında, “Etmesinler ayıptır ya. Etmesinler” cevabını verdi.

ANF NEWS AGENCY

“Gündem & Haberler” sayfasına dön