MGK Raporu: 3'ten Fazla Çocuk Yapan Kürde Ceza

Gündemdeki olaylar,tartışmalar
Kullanıcı avatarı
Siyabend
Belawela Muhtarı
Belawela Muhtarı
Ruh Hali:Mutlu
Burç:Kova
Takım:Galatasaray
MGK Raporu: 3'ten Fazla Çocuk Yapan Kürde Ceza

Mesaj gönderen Siyabend » 25 Haz 2010 09:52

Demokrat Parti’den (DP) geçen hafta istifa eden Salim Ensarioğlu 1998 yılında imzalamadığı MGK raporunda 2025 yılında Kürt nüfusunun Türkiye’nin yüzde 50’sine yaklaşacağı yönünde ifadeler olduğunu belirterek, 3’ten fazla çocuk yapan Kürte ceza verilmesinin istendiğini kaydetti.

Resim

Salim Ensarioğlu, 1998 yılında Bakanlar Kurulu’na gelen MGK raporunda Kürtlerin bilinçli olarak çok çocuk yaptığının yazıldığını belirtti. AKnews’in haberine göre sözkonusu MGK raporu hakkında bilgi veren Ensarioğlu şöyle dedi: ‘’1998 yılıydı. Bir gün Bakanlar Kurulu’na MGK raporu geldi. Tansu Hanım İtalya’daydı. Raporda, Vali’ye, Meclis’e hakaret var. Sivil otoritenin görevini yapmadığı, yazıyor. Sanki ihtilal olmuş, sivil gitmiş askerler gelmiş. İşte, 2010 yılında nüfusun yüzde 40’ının Kürtler’den, 2025 yılında da yüzde 50’sinin Kürtler’den oluşacağı, bunun büyük bir tehlike olduğu, Kürtler’in bilinçli olarak çok çocuk yaptığı yazıyor. Üçten fazla çocuk yapanlara cezai müeyyide getiriliyordu.

Ağır bir rapordu. O zaman Erbakan Başbakan’dı. Ben imzalamayacağımı söyledim. -Bu raporu açıklamanın 10 yıl cezası var- Erbakan bana “Sayın Ensarioğlu MGK raporları Cumhuriyet kurulduğundan beri iade edilmemiştir. İade edemeyiz. Senin itirazın nereye ise, orayı düzeltelim, yumuşatıp, imzalayalım” dedi. Kabul etmedim. “Tamamına itiraz ediyorum” dedim. O da iade edemeyeceğini söyledi. Ben tekrar imzalamayacağımı söyledim. Kapıya doğru gittim. “Basın var” dedi. “Basın olsa da ben imzalamam” dedim. Neyse imzalamadım.’’

ANF NEWS AGENCY

“Gündem & Haberler” sayfasına dön