Rus Ruleti İle Gelen Ölüm

Gündemdeki olaylar,tartışmalar
Kullanıcı avatarı
Siyabend
Belawela Muhtarı
Belawela Muhtarı
Ruh Hali:Mutlu
Burç:Kova
Takım:Galatasaray
Rus Ruleti İle Gelen Ölüm

Mesaj gönderen Siyabend » 20 Eyl 2010 17:01

Rusya’daki bir düğünde konuklar gelinle damadın önünde şarjörlü tabancayla ’Rus ruleti’ oynamaya kalkınca olanlar oldu.

Konuklardan biri, tamamen boş olduğunu sandığı bir tabancayı başına dayayarak şov yapmak istedi. Ardından bir başka konuk ’Rus Ruleti’ oynamak isteyip tabancayı başına dayadı ve tetiği çekti.

Ancak tetiği çektiğinde silahın aslında boş olmadığı ortaya çıktı. Silahın patlaması sonucu yere yığılan konuk derhal hastaneye kaldırıldı.

Korkunç olay saniye saniye düğün kamerasına yansırken, internette yayınlanan görüntüler de olay yarattı.

Bilindiği gibi rus ruleti, ’toplu’ tabir edilen tabancaların içine konan tek kurşunla oynanan bir ’ölüm oyunu’. Şarjörlü tabancayla Rus ruleti oynamak ise bile bile ölüme gitmekten başka birşey değil.

Görüntülerde gelin ve damadın şerefine kadeh kaldırıldığı sırada konuklardan biri daha sonra boş olduğunu sandığını söylediği silahı çıkarıyor ve başına dayıyor. Sonra da "Rus ruleti mi, evet?" diyen bir ses duyuluyor.

Ardından bir başka konuk Rus yapımı IZH-79-9 tabancayı eline alarak başına ateş ediyor ve yere yığılıyor.

Doktorların adı açıklanmayan adamın kafatasına saplanan mermiyi çıkardığı, ancak durumunun ’ciddiyetini koruduğu’ kaydedildi. Rus haber kaynaklarına göre, beyni ciddi hasar gören adam felç kalabilir.

Astragan’daki bir düğünde meydane gelen olayın ardından silahın sahibi tutuklandı. Tutuklanan adam, "Parti numaramı sergilemek istemiştim. Bunu yaptıktan sonra alkış toplamak istiyordum. Kimsenin bunu tekrarlayacağını tahmin etmemiştim" dedi ve önceden tüm mermileri boşalttığını savundu.

İki kişinin içinde tek bir mermi bulunan tabancayı sırayla başına dayaması ve tetiği çekmesiyle oynanan ölümcül bir oyun olan ’Rus Ruleti’nin Çarlık Rusyası’nda ortaya çıktığı sanılıyor.

http://www.juzztv.com/watch_video.php?v=MYSKXXXYKK4X

“Gündem & Haberler” sayfasına dön