Diyarbakır'da Peygamber Sevgisi

Gündemdeki olaylar,tartışmalar

.:LaHuTi:.
Yönetici
Yönetici
Mesajlar: 1226
Kayıt: 11 Haz 2008 15:08
Ruh Hali: Yorgun
Cinsiyet: Kadın
Burç: Başak
Takım: Fenerbahçe

Diyarbakır'da Peygamber Sevgisi

Mesajgönderen .:LaHuTi:. » 26 Nis 2011 18:09

1 Milyon Peygamber sevdalısı-Diyarbakır Kutlu doğum-2011

Peygamber Sevdalıları Platformunun, Diyarbakır`da düzenleyeceği "Kutlu Doğum" etkinliğine saatler kalmasına rağmen peygamber sevdalıları bir sel gibi etkinliğin yapılacağı İstasyon Meydanı`na akmaya başladı.


Resim

DİYARBAKIR - Peygamber Sevdalıları Platformu, Peygamber Efendimizin Kutlu Doğum'u münasebetiyle tüm yurtta düzenlediği etkinliklerin en büyüğünü bugün Diyarbakır İstasyon Meydanı'nda düzenleyecek.

Peygamber efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v) 'in mübarek veladetinin yıldönümü münasebetiyle Diyarbakır İstasyon Meydanı'nda yapılacak olan "Kutlu Doğum" programı saat: 13.00'te başlaması bekleniyor.

Ancak, etkinliğine saatler kalmasına rağmen peygamber sevdalıları bir sel gibi etkinliğin yapılacağı İstasyon Meydanı'na akmaya başladı.

Peygamber Sevdalısı halk, tekbir ve salâvatlarla etkinliğin yapılacağı Diyarbakır İstasyon Meydanı'na akın ediyor.

Yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı etkinlikte, Peygamber Sevdalıları, Diyarbakır İstasyon Meydanı'nın dört ana caddesine kurulan "polis kontrol" noktalarından geçtikten sonra alana girebiliyorlar.

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır Koordinatörü Av. Abdulgani Orhan, geçen yılki kutlu doğum etkinliğine 500 bin kişinin katıldığını, bugün ise bir milyon kişiyi beklediklerini açıkladı. Etkinliğe bir saatten fazla kalmasına rağmen 500 binin üzerinde kişinin alana akın ettiğini belirten Orhan, saat. 13.00'te sayının bir milyona ulaşacağını söyledi.

Ayrıntılar gelecek… (M. Salih Keskin - İLKHA)

'Diyarbakır'da Bugün Tarih Yazılıyor'

İstasyon Meydanı'ndaki yapılan "Kutlu Doğum" programında bir milyon kişiye hitap eden Doğruhaber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Göktaş, "Muhammedi sevda denilince, Diyarbakır'daki yedi yaşındaki kız çocuklarımız, yiğitlerimiz akla gelecek' dedi.

DİYARBAKIR - Âlemlere rahmet Hz. Muhammed Mustafa (s.a.v) 'nın mübarek veladetinin 1440'ıncı yıldönümü Diyarbakır İstasyon Meydanı'nda büyük bir coşku ile kutlanmaya devam ediyor.
Sayısının her geçen dakika arttığı etkinlikle, Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır Koordinatörü Av. Abdulgani Orhan, saat 14.30'dan itibaren katılımcı sayısının bir milyona ulaştığını söyledi.
Bir milyon peygamber aşığının katıldığı kutlu doğum programında Türkçe olarak bir konuşma yapan Doğruhaber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Göktaş Hoca şunları söyledi; "Bundan 85 yıl önce canını Allah'a adayan Şeyh Said hazretleri ve arkadaşları beraber bu meydanı görsün Allah'ım. Onları bu meydandan haberdar eyle Allah'ım. Onlar kabirlerinde rahat uyusunlar Allah'ım. Bu meydan gösteriyor ki Allah ve Resulü ile savaşanlar kaybetmiştir. Her türlü küfür kaybetmiştir. Onun için bundan sonra Diyarbakır denilince sadece akla Muhammedi sevda gelecek. Muhammedi sevda denilince sadece camiler akla gelmeyecek, nurlu yüzlü dede ve nineler akla gelmeyecek. Muhammedi sevda denilince, Diyarbakır'daki yedi yaşındaki kız çocuklarımız akla gelecek, yiğitlerimiz akla gelecek. Bugün tarih yazılıyor. Göreceksiniz, yeter ki sabredin. Gördüğünüz zulümlere nasıl sabrettiniz ise buna da sabredin."
Etkinlik büyük bir coşkuyla devam ediyor… (M. Salih Keskin - İLKHA)

fotoğraflar için tıklayın:
[url="http://hurseda.net/Kultur-Sanat/44206-Diyarbakirda-Bugun-Tarih-Yaziliyor.html"]http://hurseda.net/Kultur-Sanat/4420...Yaziliyor.html[/url]

[url="http://www.dogruhaber.com.tr/Haber/Diyarbakirda-Tarihi-Etkinlige-Katilim-1-Milyonu-Gecti-2799.html"]http://www.dogruhaber.com.tr/Haber/D...ecti-2799.html[/url]

Resim

Diyarbakır istasyon Meydanı'nda düzenlenen Kutlu Doğum etkiliğine HAMAS yetkilisi Dr Nevaf Tekruri de katıldı. Tekruri, bu topluluğun Diyarbakırlıları yücelttiğini ifade ederek, "inşallah sizinle beraber yeniden Filistin'i özgürleştireceğiz" dedi.

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim


Bana "Çağ Dışı"diyorLarmış..Ne büyük bir "ONUR"!
Ben bu çağın Dışında kaLmayayımda içinde mi boğuLayım ?
Necip Fazıl Kısakürek


"YALAN" Zeka işidir.. dürüstlük ise Cesaret..
Eğer "ZEKAN" yetmiyorsa yalan Söylemeye..
Cesaretini kullanda "DÜRÜST" olmayı Dene.
Necip Fazıl Kısakürek

ZAGROS
Moderator
Moderator
Mesajlar: 9465
Kayıt: 28 Şub 2007 22:02
Ruh Hali: Huzurlu
Cinsiyet: Erkek
Burç: Koç
Takım: Fenerbahçe
Konum: Kızıltepe

Re: Diyarbakır'da Peygamber Sevgisi

Mesajgönderen ZAGROS » 01 Ara 2012 22:26

halkımız her zaman islamla iç içe yaşar.


“Gündem & Haberler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir