Kızıltepe Kaymakamı Sütü İçerek Test Etti

Gündemdeki olaylar,tartışmalar
Kullanıcı avatarı
Siyabend
Belawela Muhtarı
Belawela Muhtarı
Ruh Hali:Mutlu
Burç:Kova
Takım:Galatasaray
Kızıltepe Kaymakamı Sütü İçerek Test Etti

Mesaj gönderen Siyabend » 04 May 2012 11:22

Milli Eğitim Bakanlığı ve Tarım Bakanlığı tarafından ortaklaşa olarak bugün başlatılan "Okul Sütü Projesi" kapsamında dağıtılan sütlerle ilgili ülkenin değişik kentlerinden yayılan zehirlenme ve rahatsızlanma haberlerine karşı öğrencilere süt dağıtan Kızıltepe Kaymakamı Erkaya Yırık, dağıtılan sütü bizzati içerek basın mensupları önünde test etmesi dikkat çekti.

Resim

Kızıltepe'de 150'ye aşkın merkez ve köy okulunda bugün dağıtılmaya başlanan Okul Sütünün okul öğrencilerini rahatsız ederek hastanelik ettiği söylentileri üzerine Kızıltepe İpekyolu İlköğretim Okulu'nda süt dağıtım törenine katılan Kızıltepe Kaymakamı Erkaya Yırık ve İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Bahçıvancı'yı sütü içerek test etmelerine vesile oldu.

Dağıtılan sütün çocuklardaki protein eksikliğini gidererek sağlıklı bir nesil için, çocuklarda süt içme alışkanlığı oluşturmanın hedeflendiğinin altını çizen Kaymakam Yırık, "Ülkemizde başlatılan her olumlu çalışmaya karşı muhalefet etmek isteyenler her zaman olmuştur. Aşı kampanyasını da, Süt içme ve içirtme kampanyasını da manipüle etmeye çalışanlar elbette olacaktır. Süt'e karşı alerjisi olanlar mutlaka vardır. İstemeyene de zorla süt içirtme gibi bir dayatmamız olmayacaktır. 63 bine aşkın öğencisi bulunan Kızıltepe'de bizlere ulaşmış toplu bir rahatsızlık yada zerhirlenme olayı söz konusu değildir." diye konuştu.

Okul öğrencilerine süt dağıtırken çocukları da kendi elleriyle içiren İlçe Kaymakamı Erkaya Yırık ve İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Bahçıvancı, programı takip eden basın mensuplarının isteklerini kırmayarak ikram edilen çayın yerine süt içmeyi tercih etmeleri dikkatlerden kaçmadı.

Basın Mensuplarının önünde süt içerek dağıtılan sütün lezzetli olduğunu ifade eden Kaymakam Yırık, dağıtılan sütten çocuklarının da içtiğini özellikle dile getirdi. Öte yandan zehirlenme olaylarıyla ilgili medya organlarında yer alan haberler üzerine okullara gelen öğenci velileri dağıtılan sütlerden çocuklarına verilmemesi konusunda uyarılarda bulundular. Süt istemediklerini ve çocuklarına süt içirilmemesi taleplerini dile getiren Öğrenci velileri sütün zehirli olduğunu ifade ettiler.

“Gündem & Haberler” sayfasına dön