Saddam'a Ölüm Cezası

Gündemdeki olaylar,tartışmalar
Kullanıcı avatarı
Siyabend
Belawela Muhtarı
Belawela Muhtarı
Ruh Hali:Mutlu
Burç:Kova
Takım:Galatasaray
Saddam'a Ölüm Cezası

Mesaj gönderen Siyabend » 05 Kas 2006 19:08

Irak'ın devrik lideri Saddam Hüseyin ve 7 yardımcısının Şii köyü Duceyl'de 148 Şiinin öldürülmesiyle ilgili yargılandığı davanın bugünkü karar duruşmasında, devrik lider Saddam Hüseyin asılmak suretiyle idama mahkum edildi.

Saddam Hüseyin'in yanı sıra eski Devrim Mahkemesi Başkanı Avad Hamid el Bander ile eski istihbarat şefi Barzan El Tikriti'nin idam cezaları da asılarak infaz edilecek. Eski Devlet Başkan Yardımcısı Taha Yasin Ramazan'a ömür boyu hapis cezası verilirken, sanıklardan Baas partisinin eski yerel yetkilisi Muhammed Azzam El Ali beraat etti.

Taammüden adam öldürmek ve işkence yapmakla suçlanan eski Baas partisi yerel yöneticileri Abdullah Kahim Rueyd, oğlu Mezhar Abdullah Rueyd ve Ali Daeh Ali ise 15'er yıl hapis cezalarına çarptırıldı.

reis
Albay
Albay
Ruh Hali:Yorgun
Burç:Balık
Takım:Fenerbahçe

Mesaj gönderen reis » 06 Kas 2006 12:21

ben hakim olsaydım saddama ıdam vermezdim onunla beraber butun yardımcılarına omur boyu hucre cezası verecektim
:evil:
Kullanıcı avatarı
Siyabend
Belawela Muhtarı
Belawela Muhtarı

Mesaj gönderen Siyabend » 06 Kas 2006 12:27

Bence de idam yerine daha ağır bir Cezayı hak ediyordu :twisted:
beyazgül
Yönetici
Yönetici
Ruh Hali:Yorgun
Burç:Yay

Mesaj gönderen beyazgül » 07 Kas 2006 11:59

Saadama idam cezası verilebiliyor bişey demiyorum hak ettiğini bulmuş gibi geliyor..ama neden biz kimseye idam cezası veremiyoruz..bebek katili , terörist başı neden idam edilmedi.. onun saddamdan ne farkı varki :!: Amerikanın istediği yapılıyor..işine gelenlere idam gelmeyenlere hapis :evil:
yigido

Mesaj gönderen yigido » 07 Kas 2006 15:42

bizde idam olmamasinin nedeninin avrupa birligi uyum surecinin etkili oldugunu dusunuyorum..

saddamin cezasi hakkinda da kararin hayirli olmasini diliyorum..
Heval
Yarbay
Yarbay
Burç:Terazi

Mesaj gönderen Heval » 07 Kas 2006 17:02

umarım bütün diktatörlerin , faşistlerin sonu olur bu .... :roll:
laliberte
Acemi Er
Acemi Er

Mesaj gönderen laliberte » 07 Kas 2006 22:08

İşin ilginc tarafı idam kararını bir kürt hakim tarafından verilmesidir ..
ve idam kararının ülkede ki devlet baskanın (Celal talabani) imzası olmadan onaylanmayacak ..
Kürt kökenli olan Talabani ,idama karşı olan tutumuyla bilinmekte dir .yani idama karsı olan devlet
başkanı .snırım bu kararı imzalamacak ..ortada tek bir ihtimal kaldı ki basbakan yardımcısının
imzası bu adamda insallah imzalarda idam edilir ..olur ki dünya bir diktatörden daha kortulmuş olur ..
dr_emre21
Yüzbaşı
Yüzbaşı

Mesaj gönderen dr_emre21 » 08 Kas 2006 04:23

saddamın idam kararı sıradan bi karar diil bence.sanmayınki herkes göbek atıp sevinecek.bence saddam idam edilirse ırak hiç olmadığı kadar karışır.hatta bu karışıklığın düğümü amerikaya kadar gider gibime geliyor.bakalım neler olacak.biz de böyle bi olaya şahit oluruz,ilerde çocuklarımıza anlatırız bi zamanlar bi saddam vardı asıldı diye...ne garip bi dünya dimi,bi zamanların ihtişamlı saraylarında muhteşem saddam hüseyini şimdi hücresinde idam edileceği günü bekliyor.bi gece yatarken kendinizi onun yerine koyunsana,bakalım neler hissedeceksiniz?...
Kullanıcı avatarı
Siyabend
Belawela Muhtarı
Belawela Muhtarı

Mesaj gönderen Siyabend » 11 Kas 2006 09:51

Sanırım şu aralar tartışma onun idam edilip edilmeyeceği değil,
nasıl idam edileceğidir.
Bilindiği üzere yargılandığı mahkeme Saddam'ın "asılarak"
idam edilmesine karar verdi!
Saddam ise bir asker olarak "kurşuna dizilerek" idam edilmek istiyor!
Saddam'ın en büyük insanlık suçlarından olan Halepçe Katliamı'nın davasına
daha yeni başlandı.Yani Saddam'ın idamdan kurtulma şansı yok denilecek kadar azdır....
yigido

Mesaj gönderen yigido » 11 Kas 2006 17:03

bence kurtulma ihtimali amarikanin yani bush un uygulayacagi secim karariyla belli olur..

“Gündem & Haberler” sayfasına dön