Kürtlere yapılan baskınlar Erdoğan'a hediye!

Gündemdeki olaylar,tartışmalar
Meryemce
Onbaşı
Onbaşı
Kürtlere yapılan baskınlar Erdoğan'a hediye!

Mesaj gönderen Meryemce » 19 Nis 2007 16:27

Alman Junge Welt gazetesi, Kürtlere yönelik son üç günde yapılan baskınları ‘Erdoğan için hediye’ başlığı ile duyurdu.

Kuzey Ren Westfalye ve Bavyera eyaletlerinde Kürtlere ait ev ve derneklere yapılan baskınların Başbakan Recep Tayip Erdoğan’ın Almanya’ya yaptığı ziyaretin ardından gerçekleşmesinin dikkat çekici olduğunu belirtti.

Türk ordusunun PKK’ye karşı başlatmak istediği bahar hareketinin öncesi baskınların yapıldığını yazan gazete, Köln’de Mala-Kurda derneği ve 41 eve baskınların yapıldığını, bir sonraki gün de Nürnberg, Ingolstadt ve Regensburg kentlerinde 35 ev ve derneğe baskınlar düzenlendiğini hatırlattı.

Bilgisayar, cep telefonu ve yazılı belgelere el konulan baskınların 1993 yılında çıkarılan PKK üyeliği ve Dernekler Yasası’na muhalefet edildiği gerekçesiyle yapıldığı kaydedildi.

Almanya’nın Bavyera eyaletindeki Nürnberg, Regensburg ve Ingolstadt kentlerinde Kürtlere ait 35 eve baskın düzenlendi. Savcılık emri ile yapılan polis baskılarında evlerdeki eşyalar dağıtıldı, kitap, telefon ve yazılı eşyalara el konuldu. Yılın başından beri Kürtlere yönelik en az üç baskın gerçekleşirken, baskınlarda 100’ü aşkın evde arama yapıldı ve çok sayıda kişi gözaltına alındı.

ANF NEWS AGENCY

basaran
Başçavuş
Başçavuş

Mesaj gönderen basaran » 19 Nis 2007 17:13

iste turkiyenin gercek devlet adami gelin herturlu tarismaya hazirim cunku calisanin hakki calisana kardesler allah basimizdan eksik etmesin sevgili basbakanimizi :shock:
Kawa
Binbaşı
Binbaşı
Ruh Hali:Mutlu
Burç:Kova
Takım:Fenerbahçe

Mesaj gönderen Kawa » 20 Nis 2007 17:16

erdogandanmı bahsedıyon basaran ben sözün arkasında durmayan adama adam
demem çünku diyarbakırda kürt sorunu var deyip sonrada ankara gider ditmez
bir paylama beydana geldi ve bilanco 10ölü 6 çocuk 4 yetişkin mahsum insanların
katledilişi ben ekmege aşa bakmam çünkü zamanı deyıl insanlar öldürülürken aşmı akla gelir ardından şemdinli patlaması bunları çözemeyen işiye iyidir demek dogru olamaz gecen senede diyarbakır batman kızıltepe de ise toplam 14 insan katledildi 2 gün içerisinde çıkıp demeç verip çoluk çocuk kadın demeden vurun diyen bir kişi savunmakmı hiçte bile batmanda 3 diyarbakırda 6 ve 8 12 yaşlarında çocuklarda bu bilançonun içindeydiler bırak allahını deverden basaran işsizin yanındaymış insan katlediliyor insan...
beyazgül
Yönetici
Yönetici
Ruh Hali:Yorgun
Burç:Yay

Mesaj gönderen beyazgül » 20 Nis 2007 18:00

bunu başbakanın yaptırdığınıda nerden çıkartıyorsun :?:
sinan
Yüzbaşı
Yüzbaşı

Mesaj gönderen sinan » 21 Nis 2007 14:09

milliyetçilikle faşistlik arasında ince bir çizgivar ve bu çizgiyi aşanlar faşist olurlAR.emin olun arkadaşlar faşistliğin her türlüsü zarardır. ister türk olsun ister kürt olsun faşistlerin özgür bir birey olduklarını sanmıyorum çünkü onlar birir düşünce esirdirler. kabul etmek lazım ki insan eseri her düşünçenin eksik yanı vardır. düşüncesinin eksik tarafının eksik tarafını bilerek olaylara yaklaşan insanlara şapka çıkarıyorum....
kızıltepe davasında olan olaylara gelince; ölen kişileri tanımamdan dolayı o polislerin yaptığı insanlık dışıdır.
öldürülenlerin
kürt olmasından değil; masum olmalarından. o davada ölen çoçuğun öğretmeni ve okulundaki arkadaşlarında
çoçuğun okuduğuna dair ifade veren bir öğretmen ifadesinden kısa bir süre sonra açığa alındı bu da farklı bir olay.
sinan
Yüzbaşı
Yüzbaşı

Mesaj gönderen sinan » 21 Nis 2007 14:11

ben bu mesajı yanlış yere gönderdim galiba. aklımda demin okuduğum kızıltepe davası oldu için böyle oldu. sayın site sakinleri saygılar......

“Gündem & Haberler” sayfasına dön