Arkadaşlarının tecavüzünden kurtuldu

Gündemdeki olaylar,tartışmalar
alizeee
Teğmen
Teğmen
Ruh Hali:Mutlu
Takım:Galatasaray
Arkadaşlarının tecavüzünden kurtuldu

Mesaj gönderen alizeee » 15 Eki 2006 22:44

7. sınıftaki kız çocuğuna aynı yaşlarda 6 erkek çocuğu tecavüz etmek istedi

Ordu'nun Ünye İlçesi'nde bir ilköğretim okulunun 7. sınıfında okuyan kız öğrenciye, biri okul öğrencisi olmak üzere aynı yaşlarda 6 kişinin tecavüz etme girişimini vatandaş önledi.

İlçedeki şok yaşatan ve velileri tedirgin eden olayda iddialara göre; bir ilköğretim okulunun 7. sınıfında okuyan S.V (14), teneffüste biri sınıf arkadaşı A.C. olmak üzere diğerleri ise okul dışından 14-15 yaşlarında 6 erkek çocuk tarafından Bayramca Mahallesi'nde bulunan dere kenarındaki mısır tarlasına götürüldü. Çocuklar, kız öğrencinin üzerindekileri tehdit yoluyla çıkartmaya çalıştığı sırada mısır tarlasının yakınından geçerken sesleri duyan bir kişi olayı fark etti. Erkek çocuklar, Sizin aileniz yok mu? Sizin şimdi okulda olmanız gerekmiyor mu? diyerek kendilerine doğru hızla yaklaşan şahsı görünce olay yerinden kaçtı. Kaçamayan kız öğrenci ise şahıs tarafından Senin ne işin var burada denilerek darp edilirken burnu kanayan kız, derenin karşısındaki Ünye Lisesi Pansiyonu'na sığındı. Haber verilmesi üzerine pansiyona gelen polise tecavüze uğradığını söyleyen kız öğrencinin hastaneye götürülerek yaptırılan sağlık kontrolünde vücudunda darp izleri olduğu, ancak tecavüze uğramadığı anlaşıldı. Kız öğrencinin ilk başta koktuğu için tecavüze uğradığını söylediği öğrenilirken, olayı duyan ailesi şikayetçi oldu. Başlatılan soruşturmada yakalanan şüpheliler A.C, O.H, C.K, S.G, S.G ve İ.Y, yaşları küçük olduğu için Cumhuriyet Savcısı'nın talimatıyla kimlikleri tespit edildikten sonra ailelerine teslim edildiler.

VELİLER TEDİRGİN

Çocukları bu okulda okuyan veliler ise olayı duyulması üzerine tedirginlik yaşamaya başladı. Okul bahçe kapısı önüne gelen bazı veliler çocuklarını kontrol ettiklerini belirtirken, Her an bizim çocuğumuzun başına da gelebilir diyerek okul kapısına güvenlik görevlisinin görevlendirilmesini istedi. Okul bahçesine giriş kapısına yakın bölgede oturan vatandaşlar da zaman zaman okul kapısı önünde dışardan çocukların beklediğini söyleyerek önlem alınmasını istedi.

Ordu'nun Ünye İlçesi'nde yaşanan bu olay sonrasında baba M.V(70) ( ilk eşinin ölümün ardından yaptığı ikinci evliliğinden olan) kızını okuldan alacağını söyledi. Kızının saf olduğunu ve kandırılarak götürüldüğünü ileri süren baba, Saf olmasa bu çocuklarla dışarı gider mi? Bağırır çağırmaz mı? Çocuğumun can tehlikesi var. Okula göndermeyeceğim. Ceza alacağımı da bilsem okula vermem dedi. Olayın şokunu yaşayan M.V. velilere seslenerek, Çocuklarına çok iyi baksınlar uyarısında bulundu.

Okul bahçesinden alındıktan sonra kedisini götürenlere nereye gittiğini sorduğunda cevap alamadığını ve mısır tarlasına geldiklerinde de eteğinin çıkarılmasının istendiğini söyleyen kız öğrenci S.V, Önümde ve arkamdan iki grup halinde beni bahçeye getirdiler. Eteğimi çıkarmamı istediler. O sırada koşa koşa bir adamın geldiği görülünce kaçtılar. Bana tecavüz edeceklerdi. Yanıma gelen adam 'Sen kimin kızısın' diye sordu. Beni dövdü ve burnum kanadı. Sonra ben dereyi karşıya geçip pansiyona gittiğimde gelen polisler beni alıp götürdü dedi.

Gömleğinin yaka ve kol kısmında kan lekeleri olan kız öğrenci yaşadıklarını anlatırken gözyaşlarını tutamadı.

beyazgül
Yönetici
Yönetici
Ruh Hali:Yorgun
Burç:Yay

Mesaj gönderen beyazgül » 16 Eki 2006 10:34

bu ne rezilliktir böyle..ne hallere geldik biz.düzelmemiz gerektikçe dahada çöküyoruz :evil:
alizeee
Teğmen
Teğmen

Mesaj gönderen alizeee » 16 Eki 2006 22:03

evet canım ne yazıkki öle halimiz kötü
Kullanıcı avatarı
Siyabend
Belawela Muhtarı
Belawela Muhtarı
Burç:Kova

Mesaj gönderen Siyabend » 16 Eki 2006 22:15

ne diyeceğimi bilemiyorum,
daha doğrusu ne desek fayda etmiyor.
Günden güne bataklığın içinde batmaya devam ediyoruz
ve ne yazıkki buna dur diyecek hiç bir önlem alınmıyor!
cekole
Acemi Er
Acemi Er

Mesaj gönderen cekole » 17 Eki 2006 22:57

maalesef gün geçtikçe bu gibi olaylar artıyor bence bunun nedenleri kültür yozlaşması ,carpık eğitim sistemi,değişime ayak uyduramamak ve bi çok neden.buna herkesin önlem alması ve birlik olması gerekiyor

“Gündem & Haberler” sayfasına dön