Koca Bulamamış Bir Kız

Tuğçe Baran'a Laf Sokuşturmak İsteyenlerin Mekanı
Kullanıcı avatarı
Siyabend
Belawela Muhtarı
Belawela Muhtarı
Ruh Hali:Mutlu
Burç:Kova
Takım:Galatasaray
Koca Bulamamış Bir Kız

Mesaj gönderen Siyabend » 01 May 2008 18:55

Tuğçe Baran emekli oluyor ama tesadüfen gördüğüm bir yazısını paylaşmak istedim...

Slogancı geldi hanııımm!
Dün yanlışlıkla başka önerisi olan var mı dedim ya... Hani şu benim bayraklı protesto kampanyama... Amanin erkek lobisinin içinde de meğer ne aslanlar yatıyormuş da haberimiz yokmuş

Dün yanlışlıkla başka önerisi olan var mı dedim ya... Hani şu benim bayraklı protesto kampanyama... Amanin erkek lobisinin içinde de meğer ne aslanlar yatıyormuş da haberimiz yokmuş.

Ankara'dan Demir Bey "Eh yani gene erkeklere geçirmişsiniz. Biz de o zaman şunu yazıp çıkalım sokağa: 'Hanım o ne kasa öyle!', 'Spor yap inek!', Az ye de uşak tut bıngıl!' Yerseniz!" demekte zarif mektubunda.

Atilla Bey'in ise daha sitemkar önerileri var. "Bakıyorum da yazınızda yine hedef biz erkekleriz. Peki şimdi size soruyorum nisa taifesinin hiç mi günahı yok? Hep kötü kokan, yerlere tükürenleri görüyorsunuz. Biz de o zaman şöyle bayraklar hazırlatsak: 'Ömrümü çürüttün şıllık!', 'Senin için ödediğim hesaplarla 2000 model araba alırdım bedavacı', 'Ne alayım diye düşüneceğine yola bak müsrif!', 'Bir kereden bir şey olmaz gülüm!'... Nasıl?"

Valla şahane... Gerçi ben Lara'nın "Duş al öküz" derken sadece erkekleri kast ettiğini sanmıyorum. Kadınlarımız da çok şahane kokabiliyor.

Tuğçe Düşmanları Derneği ise bana şu bayrağı taşımamı önermiş: "Koca bulamamış bir kız olarak sağa sola sataşıyorum, bana kötü davranmayın"

Cevap bile vermiyorum tabii ki... Hah! Koca bulamıyormuşum! Hadi len... Elimi sallasam...

Geçen hafta İran'da olan Mutlum Tönbekicim anlatıp duruyor. İran'da insanlar o kadar kibarmış ki şaşmış kalmış. Bir tek kişi ter kokmuyormuş. Tahran'da Kapalı Çarşı'da o kalabalık içinde dolaşırken bir kişi bile çarpmamış. Kadınlara her zaman yer veriliyor, kapıdan önce kadınlar geçiyormuş. Yüksek sesle konuşmuyor, daima güler yüzlü, defalarca hal hatır soran insanlarmış. Asla kimse kimseye bön bön bakmıyormuş. Cana yakın ama mesafeyi de korumayı bilen insanlarmış. Ve de sigara içenler parmakla gösterilecek kadar azmış. İnsanlar temiz, sokaklar temiz, esnaf tok gözlü imiş. "Biz İran olmak istemiyoruz" diye ciyak ciyak bağıran laikler acaba İran'ın bu yönlerini de biliyor mu? Bazı yönlerden İran olsak keşke... Keşke bizde kadınlara maymun seyreder gibi bakılmasa... Keşke bizde de insanlar birbirlerini tanıyıncaya kadar düşman, tanıdıktan sonra da gereğinden fazla samimi olmasa... Keşke bizde de insanlar onlar kadar giysilerine, sakal tıraşlarına, temizliklerine özen gösterse.

Düşünüyorum da bizi galiba şehir hayatı bozdu. Tire'de bir akrabamız var. Bazen gidip kalıyorum onlarda. Küçük yerlerde insanlar büyük yerlerdeki gibi birbirine düşman değil. Tanımasalar bile ki çok nadir bir durum, birbirlerine en azından yarım bir tebessümle selam veriyorlar. Tamam bunun karşılığında da bol bol dedikodu yapılıyor ama İstanbul hırtlarıyla kıyaslayınca bazen bu dedikodulan bile çekmeye razı olduğumu düşünüyorum.

Vay canına! Bir zamanlar İzmir bile bana küçük gelirken, İstanbul'a gelmek için ter ter tepinirken şimdi küçük kasaba hayalleri kuruyorum... Allah Allah.. Yaşlanıyor muyum neyim... Peeee...

23.06.2003

“Tuğçe Baran Düşmanları” sayfasına dön