Okur, yazarı nasıl bitirir?

Tuğçe Baran'a Laf Sokuşturmak İsteyenlerin Mekanı
Kullanıcı avatarı
Siyabend
Belawela Muhtarı
Belawela Muhtarı
Ruh Hali:Mutlu
Burç:Kova
Takım:Galatasaray
Okur, yazarı nasıl bitirir?

Mesaj gönderen Siyabend » 25 Şub 2007 16:00

Sonunda olan oldu. Bu gözler tartıda 60 kiloyu gördü!!! Zaten değil miydin diyeceksiniz.. Hayır! 57’lerde geziniyordum. Fakat ne halt ettiğimi bildiğim için epeyidir tartıya çıkmıyordum..

(Ders no bir: “Tartıya çıkmamak kilo almayı engellemiyor”)

Akşehirli Ekmek Ablalar, Antepli Kurabiye Ağbiler, Kalecikli Şarap Kardeşler, Alaçatılı Reçel Kuzenler derken hadise bitti.. Okurlarım el birliğiyle beni bitirdi!

“Bu da çok güzeldir”, “aman bunu da bir deneyin” diye diye, bana koliler göndere göndere karizma, estetik her bir şey bitti..

Yiyecek üzerine okurlarımla akrabalık ilişkilerim geliştikçe çok affedersiniz popom da gelişti. (Niye özür diliyorsam.. Popoya popo denir Hakim Bey! Üstelik içimizden geçen eşanlamlısı o şahane kelimeyi de “hassas bünyeler” büzüşmesin diye kullanmıyorum..)

Çok isterdim bu mevzua yine ve yine girmemeyi amma velakin bu sefer suçlu SİZSİNİZ!

Diyeceksiniz ki biraz tat, gerisini konu komşuya dağıt değil mi? Yoook.. Okura saygısızlık olmasın diye hepsini kendim yiyorum.. Öyle ev dışına çıkartmak yok. Hatta hatta Ekmek Ablamın gönderdiği unlar, yufkalar ziyan olmasın diye gidip bir adet fırın bile aldım iyi mi..

Ben ki hamur işinden gram anlamam! Elimde Arzu Ülfet Aygen’in ‘Beyaz Unsuz, Şekersiz Hamur İşleri’ kitabı her gün hamur yoğuruyorum.. Aman kabardı, aman kabarmadı, şu maya iyi bu maya kötü..

Öteki dünyada yakama yapışacaklar sanki! “Gönderdiğim unları yedin mi kadın?”

“Eee.. Öööö.. Yemedim.. Fatma’ya verdim!”

“Neaaaaa! Zebaniler! Atın fırına!” Öyle bir korku, hassasiyet durumu yani. Gelmiş, değerlendirilecek!

Peki olmamışın oğlu olmuş, tutmuş ne yapmış? Kafasını fırın kapağına sıkıştırmış! (Böyle değildi bu ya neyse)

İnsan on beş gün boyunca her gün fırında bir şey yapar mı? Yapabiliyormuş..

Manita Bey de destek çıkınca “fırın sapıklığı” diye bir hastalığa tutulduk. Yemekler memekler derken gece yarısı Migros’ta muffin kalıbı ararken bulduk kendimizi. Neymiş: Pekmezli muffin yapacakmışız. (Çok güzel oldu bu arada. Aynı şekilde tahinli pekmezli browni de. Şişmanlatıyor evet ama daha sağlıklı en azından)

İzzet ikram bolluğu, fırın sapıklığı ve de yağ üretmeye çok meraklı genlerim yardımıyla olduk bir adet “oturan inek”... Ne yapacağım bilmiyorum..

Peki ya Power Zort? Ne oldu ona? Hani şu mucizevi olduğu iddia edilen alet? Alttan titretmek suretiyle zayıflatacak olan şey? Gece yarısı okur tavsiyesi üzerine apar topar aldığın zımbırtı? Açıklıyorum: Kullanamıyorum.

O kadar çok kaşındırıyor ki daha seansın ortasında yere yatıp kıvranmaya başlıyorum.

“Kan dolaşımını artıyor işte ne güzel!” deyip duruyor Tavsiye okur Ağbi ama dayanılacak gibi değil.. Uyuz köpekler gibi kaşın Allah kaşın.. Kaşırken resmen yara yaptım. Daha 10 dakikayı kıvranmadan bitiremedim bugüne kadar. Dolayısıyla işe yarayıp yaramadığını bilmiyorum.

Durum özetle iyice ota sarmış durumda.. Dolayısıyla yalvarıyorum size! Bana daha fazla bir şey göndermeyin.. Öteki dünyada nasıl hesap veririm korkusuyla eşe dosta da dağıtamıyorum, sonum hakikaten fena. Yoksa şu en tiksindiğim, hani “s” ile başlayıp “r” ile biten şeyi sonunda yeniden yapmak zorunda kalacağım.. Beni bu kadar kötü duruma sokmak istemezsiniz değil mi..

Tuğçe Baran

“Tuğçe Baran Düşmanları” sayfasına dön