İşte hep aranan "Tuğçe Baran"

Tuğçe Baran'a Laf Sokuşturmak İsteyenlerin Mekanı
Kullanıcı avatarı
Siyabend
Belawela Muhtarı
Belawela Muhtarı
Ruh Hali:Mutlu
Burç:Kova
Takım:Galatasaray
İşte hep aranan "Tuğçe Baran"

Mesaj gönderen Siyabend » 07 Nis 2007 14:24

O köşelerdeki en seksi fotoğrafa sahip kadın yazar. İşte Hıncal Uluç’un “O aslında Selahattin Duman” dediği “En büyük kabusu okurlarıyla tanışmak olan” mahçup güzel “Tuğçe Baran”

HAKKINDA Hıncal Uluç’dan Aykut Işıklar’a, Nur Çintay’dan Deniz Arman’a çok sayıda üstad gazetecinin “deşifre ol” çağrısına kulak asmayan “Tuğçe Baran” ile hoş sohbet gerçekleştirmek ve poz vermek, sonunda bana düştü. Cevapların hepsi doğru. Fotoğraflar da yazara ait. Bu röportajda yalan yok. Neyse o! Etik mi etik. Yani atlatma uğruna yazarın kırmızı şalını indirme gibi bir derdim olmadı. Eh, “Her yazarın bir gizemi olmalı” sözüne de yürekten inananlardanım. Sonuçta kahveler eşliğindeki röportajdan “Tuğçe” mutlu, bense zevkten dörtköşe bir Gülçin olarak ayrıldık.

Resim

Profesyonel öğrenciyim

Öncelikle siz kimsiniz? Hıncal Uluç’un dediği gibi Selahattin Duman olmadığınız aşikar!

Ne sormaya çalıştığının farkındayım ama gelmeyeceğim o tufaya. Köşemin başında ne yazıyorsa oyum kardeşim. Uzuncası Tuğçe Baran, kısacası TB. Duruma ve konjonktüre göre Tuğçe Şaşkınpenguen, Tuğçe Yanlışhesap veya Tuğçe Hassaskurbağa gibi isimler de taktığım oluyor kendime. Seç beğen al! Ama şunu söyleyeyim 33 yaşındayım. Profesyonel öğrenciyim ve İzmirli’yim.

Yolunuz İstanbul’a nasıl düştü?

Üniversiteyi kazanmamla ayak bastım. Annem dominant bir kadın. Tek çocuk olduğum için o da atladı geldi İstanbul’a.

Bir dönem üzerinize gelmeyen kalmadı. Hıncal Uluç’tan, Deniz Arman’a, Aykut Işıklar’a kadar. Nur Çintay Toronto’da defileye çıkan bir manken olduğunuzu bile yazdı ve sizi sobeledi.

Aykut Bey de mi? Bak onu atlamışım. Aslında üzerime gelmediler de tatlı tatlı dalgalarını geçtiler. Nur Çintay’ın “Tuğçe Baran’ı Fashion TV’de gördüm! A ha ha” demesi de bu dalga geçmenin bir parçası. Ayrıca herkeste beni sobeleme derdi var, nedense. İşte ben buyum ve sanal değilim. Ayrıca ben nerde çıkacağım podyuma? Gönül isterdi tabii de. Bu popoyla zor. Ama kıvrımlıyım.

Tamam siz kıvrımlı olun da yazarlar diyorum, neden sizin deyiminizle “tatlı tatlı” dalga geçiyorlar sizinle? Milletin bilmeyip de onların bildiği bir şey mi var?

Bu konuya girip durmasan. Vardır kafayı taktıkları bir şey. Bilemem.

Televizyonda niye hiç görmüyoruz sizi?

Ne fotojeniğim ne de konuşkanım. Bir sürü programa, talk şova da çağrılıyorum tabii. Geçen sene korkunç bir Cem Ceminay radyo tecrübem oldu, adamcağız camdan atacaktı beni neredeyse. Yani o kadar konuşamadım. Gak üstüne guk koyamadım. Bir de televizyona çıkacağım öyle mi? Yok ya. Üç kuruşluk karizmam var, bırak yerinde kalsın.

Bir ara sizi merak eden Hıncal Uluç da “Tuğçe Baran aslında Selahattin Duman’dır” demişti.

Sen koşulları iyice zorluyorsun (gülüşmeler) O mesele de şöyle gelişti: Birgün gazetesinin ilk çıktığı günlerdi. Gazetede köşenin birini kafasında kese kağıdı olan bir adam -veya kadın- yazıyordu. Herkes kim bu kese kağıtlı diye merak ediyordu. Ben de altı ay önce yazmaya başlamıştım. Beni de merak ediyorlar. Uluç da köşesinde “Kese kağıtlı adam Duygu Asena, Tuğçe Baran da Selahattin Duman’dır” diye bir espri yaptı. Herkesin bu şakayı anlayacağını düşündü. Ya Rabbim! Şapşal bir espri bu kadar mı ciddiye alınır? Okuyucum bana küstü, sitem etti. “Selo Ağabey, bizi iyi kekledin. Ama nasıl bu kadar kadın gibi yazabiliyorsun o da hayret bir şey” şeklinde mektuplar geldi. İmanım gevredi. Hala öyle sanıyorlar.

Duman’a krallığı yetiyor

Duman, sahiplenmedi galiba köşenizi?

Yok canım. Niye sahiplensin? Taksim otoparkı kadar köşesi var. Kendi krallığı yetiyor da artıyor. Tam tersine varlığımı kanıtlama çabalarıma destek verdi.

Nedir okuru varlığınıza “ikna” eden?

Dürüstlüğüm. Kendisiyle bu kadar dürüst dalga geçen başka bir köşeci tanıyor musun? Erkeklerde var ama kadın yazarlarda yok. Ben şunu diyorum: “Pamuk değil Yamuk Prensesim” Süper bir hayatım yok.

Okurlarımla tanışmak en büyük kâbusum

Yazılarınızda gülümsetiyorsunuz da karşımda son derece ciddi ve mahçup duruyorsunuz.

Doğru diyorsun. Gündelik hayatta bir topluluğun “komik adamı” değilimdir. Bu benim paradoksum. Okurlarımla tanışmak en büyük kabusumdur. Sanıldığı gibi ne fıkır fıkır ne de kendine güvenen biriyim. Özgüvenin “ö”sü bende yoktur.

Size köşenizdeki fotoğraftan içten içe platonik sevda besleyen var mı?

Var. E-posta gönderiyorlar, telesekreterime not bırakıyorlar. Şu sıralar Amasyalı bir Mehmet takmış durumda bana.Onu arayacağım inancı hakikaten göz yaşartıcı. Kadınlar da oğullarına istiyor.

İnternette “Tuğçe Baran düşmanları” adında bir site faaliyette. Kimliğiniz “muallak” diye mi bu düşmanlık yoksa?

İkna edemedik gitti seni de ha! Varım ben varım. Git istersen düşmanlarıma sor beni!

Çölaşan, Türkiye’yi yeterince kurtarıyor

Emin Çölaşan’ın bazı yazarlara söylediği “İki şık şık, bir tık tık” benzetmesi vardı. Siz de o tür yazarlardan mısınız?

Ta kendisiyim! İki şık şık, bir tık tık, üç lok lok, beş tok tok. Ben de isterdim 365 günün 90 günü Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı, 90 günü Tayyip Erdoğan, 90 günü de Attila Koç, geri kalan günlerde de AB’den para alan vatan hainleri hakkında yazmayı, ama ben tam başlamıştım ki, MİT’ten kiraladığım minik kuşum hava kirliliğinden öldü. O ölünce mizah yazarı olmak zorunda kaldım. Nasılsa Emin Ağabey yeterince yazıyor. Okunmak, gülünmek sonra da unutulmak bana yetiyor. Başkaları yeterince sorunları çözüyor, ders veriyor, Türkiye’yi kurtarıyor zaten. Ama bunu her gün yapabilmek için gerçekten sıkı bir “kuşa” ihtiyaç var. Silahlı, kuvvetli falan.

Not:Söyleşimize destek olan Osmanbey Ramada Otel’deki Utarit Kuaför çalışanlarına, özellikle de Şenol Bey ve Nazlı Hanım’a teşekkür ederiz.
--------------------------------------------------------------------------------

Gülçin GÜNAY
02.04.2007

http://www.tercuman.com.tr/v1/haber.asp ... 99&katid=8

beyazgül
Yönetici
Yönetici
Ruh Hali:Yorgun
Burç:Yay

Mesaj gönderen beyazgül » 07 Nis 2007 15:27

tuğçe baran gerçekmiymiş şimdi :roll:
Gülistan
Başçavuş
Başçavuş

Mesaj gönderen Gülistan » 07 Nis 2007 17:49

Kod: Tümünü seç

İnternette “Tuğçe Baran düşmanları” adında bir site faaliyette. Kimliğiniz “muallak” diye mi bu düşmanlık yoksa? 

İkna edemedik gitti seni de ha! Varım ben varım. Git istersen düşmanlarıma sor beni! 
Bahsettiği site bu site mi :roll: :?: :roll:
tugceyigordum
Acemi Er
Acemi Er

TUĞÇENİN EVİ

Mesaj gönderen tugceyigordum » 08 Nis 2007 11:16

Arkadaşlar tuğce baran varmı yokmu bilmiyorum ama şunu biliyorum Arnavut köyde beyaz bir apartman yol üstünde köşede kalmış denilebilecek küçük balkonları olan merdüvenlerine zor çıkılan dar bir yer 70 metre kare üst katı bayunuz uzunsa asla alt katta televizyon mutfak ve güzel gömme banyosu olan bir ev var televizyonun karşısında kahverengi bir koltuk yanlarında bodur ağaçlar olan tv ile koltuk arasında masası olan o masada genellikle apple bilgisayarını çalışır unutan tuğçe barandan bahsediyorsanız o sarışın deil esmer hemde biraz etine dolgun bir esmer
devam edecek.......
Gülşah
Teğmen
Teğmen

Mesaj gönderen Gülşah » 08 Nis 2007 17:42

Ben hala bu konuyu çözmüş değilim yukarıdaki fotoğrafta hangisi Tuğçe Baran oluyor ve niye ona düşmanlık yapılıyor.Ona düşman olan bu sitenin üyeleri mi yoksa başka bir site mi var :?:
yigido

Mesaj gönderen yigido » 09 Nis 2007 09:55

şimdi varmı yokmu böyle biri. anlamış değilim. :!: :!:
ANTER
Üstteğmen
Üstteğmen

Mesaj gönderen ANTER » 09 Nis 2007 15:34

Onunla röportaj yapıldığına göre vardır.En doğru cevabı Muhtar biliyordur sanırım.
beyazgül
Yönetici
Yönetici
Ruh Hali:Yorgun
Burç:Yay

Mesaj gönderen beyazgül » 10 Nis 2007 12:42

:oo herkesin kafası karıştı
jenny
Üstteğmen
Üstteğmen
Ruh Hali:Huzurlu
Burç:Aslan

Mesaj gönderen jenny » 10 Nis 2007 13:43

evet ya biri çıkıp açıklasın bunu :roll:
tugceyigordum
Acemi Er
Acemi Er

Mesaj gönderen tugceyigordum » 19 Nis 2007 02:08

fransada ogrenciler ayaklanma yapmislar bize dogrulari soylemiyorsunuz diye ve aralarindan birtanesi donmus demiski dogrunun ne oldugunu bi bilsem BILMEM NE DOGRU TUGCE OKUYORSAN BU YAZIYI SITEYI 3 KEZ tiklatsana.....
En son tugceyigordum tarafından 23 Nis 2007 16:36 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

“Tuğçe Baran Düşmanları” sayfasına dön