Nedir bu erkeklerdeki "Hık Mık" sendromu

Tuğçe Baran'a Laf Sokuşturmak İsteyenlerin Mekanı
Kullanıcı avatarı
Siyabend
Belawela Muhtarı
Belawela Muhtarı
Ruh Hali:Mutlu
Burç:Kova
Takım:Galatasaray
Nedir bu erkeklerdeki "Hık Mık" sendromu

Mesaj gönderen Siyabend » 27 Kas 2006 23:17

Kanepede el ele, diz dize oturmaktadırlar:
- Pötürgem..

- Söyle pırpırellam..

- Sence de ilişkimiz iyi gidiyor mu?

- Ne? Hö?

- İlişkimiz diyorum.

- Niye sordun?

- Hani ben çok mutluyum da acaba tek başıma mı iyiyim yoksa senin için de iyi mi merak ettim..

- Eeee.. Ööö..

- Ee, öö mü?

- Şimdi şöyle.. Sen hıkla mıkı kastediyorsan.. Yani hıkla mık hep şöyle gitsin istiyorsan.. Öyle olunca tabii.. Öyle olmuyor.

- Anlamadım.. Ne öyle olunca öyle olmuyor Pötürgem?

- Bak Pırpırım. Hıkla mık her zaman şöyle olmaz.. Arada böyle olur. (Parmaklarıyla önce yürüme, sonra zıplama hareketi yapıyor) Fakat mık da hıka der ki... Hık der mık der...

- Ne diyorsun Pötürgeciğim? Anlamıyorum seni.

- Hık mık işte. Ya üfff. Baskı kurma üzerimde..

- Baskı?

- Tamam gidiyorum ben.

- Yav masumane bir soru sordum sadece..

- Sıkıldım.. Sıkılınca giderim ben.. Evet.. Arkadaşlarım da böyle bilir beni. Benim adım Pötürge! Öf. Tamam.. Evet.. Gidiyorum ben.

(Kapı çarpma sesi)

Ne bu?

İki gündür bu saçma diyalogu düşünüyorum. Bir yandan Walter Benjamin’in “ Pasajlar” ını okuyorum, bir yandan bunu düşünüyorum..

Açıklanamayan erkek davranışları dizinin yirmi beş numaralı maddesi olarak mı alayım yoksa erkek cinsinin ifade güçlüğü sendromunun üç numaralı belirtisi olarak mı?

Alt tarafı “ mutlu musun arkadaşım?” diye bir soru sordum..

Hakikaten anlamış değilim.

Kızlara da sordum, hepsinin başından böyle tuhaf şeyler geçiyormuş..

Bazıları sevgilileriyle, bazıları kocalarıyla.. Yaşıyorlarmış yani onlar da böyle saçma diyaloglar.

E ne oluyor sonra dedim.. Hiiç.. Bir şey olmuyormuş. Yani adamlar oldukları yerde kalmaya devam ediyorlarmış. Mevzuu mıncıklayıp arıza çıkartmazsan ilişki kaldığı yerden devam ediyormuş.

Nedir o zaman bu? Daha doğrusu nedir bu “ durum tespiti” sorularında erkekleri bu kadar çileden çıkartan?

Evet biz kadınlar ortalama iki ayda bir “ durum tespiti” yapmak isteriz. Nedir durum, mutlu mu, bir sıkıntısı var mı, hâlâ seviyor mu? Daha mı az, daha mı çok? Bunları bilmek isteriz..

Hâlâ beraber oluyor olmak sorunun cevabı değildir.. Söze de dökülmesi lazım.. “ Beni şişman buluyor musun?” “ Bu saç yakışmış mı?” “ Kendime o çizmeyi alayım mı?” “ Sana börek yapayım mı?” “ Beraber market alışverişi yapalım mı?” sorularının hepsi esasen “ Beni seviyor musun? İlişkimizden memnun musun?” sorularının başka ve gizli versiyonlarıdır.

Bazen bu imtihanlardan başarıyla geçmek de yetmez direkt soruya direkt cevap da gerekebilir.

Hastalık mı? Olabilir. Süper sağlıklı bir durumdur diyemeyeceğim.

Fakat erkekler neden bu kadar sinir olurlar buna, bir başka hastalıklı durum da bu!

“ Evet” de geç kardeşim! “ Hee” de kapa mevzuu. Ne oluyor inatlaşınca, iyi mi oluyor? Kadınların çenesiyle yarışabildiğiniz nerede görülmüş?

Hakikaten nedir bu “ hık mık” sendromu varsa bilen, varsa ciddi bir fikri olan yazsın, tartışalım..

Tuğçe Baran (25.11.2006)

Kullanıcı avatarı
Siyabend
Belawela Muhtarı
Belawela Muhtarı
Ruh Hali:Mutlu
Burç:Kova
Takım:Galatasaray

Mesaj gönderen Siyabend » 27 Kas 2006 23:34

“ Evet” de geç kardeşim! “ Hee” de kapa mevzuu
Kadınların bitmek bilmeyen sorularının esası "beni seviyor musun"
ve bunun çeşitli versiyonlarıdır!
Hani ayıp olmazsa sabah akşam bu soruyu soracak çok kadın vardır!
Evlenmişsin,çoluk çocuğa karışmışsın ve ortada mutsuzluk adına da bir sorun yokken kadın hala hergün "beni seviyor musun" diye sorarsa,
erkeğin bu durum karşısında nasıl bir tepki vermesini beklersiniz ki?
Ortada bir sevgi varsa zaten her iki tarafta bunu bir şeilde belli eder!
Yani "seni seviyorum" sözcüğü olmadan sevgi olmaz mı?

Kanımca erkeklerin büyük çoğunluğu sevgilerini zırt pırt show haline getirmeyi istemezler!
Dolayısıyla da böyle sorulara direk "evet" cevabı verdiğinde kendini basit biriymiş gibi görüyor olabilir.
Bir nevi zor adam olmak,kadının her zaman sevgi kuşkusuyla kendine çekmeyi de düşünüyor olabilir!
Erkekler bu yönden biraz tuhaftır,onları anlamak da bazen zor oluyor!

Kadınların da bu monoton sevgi sorgulamasından vazgeçip,karşısındaki erkeğin sevip sevmediğini başka yöntemlerle anlaması gerekir!
Bu aşırı bir sevgi ile erkeğe bağlı olan bir kadının, ortak sevgiyi anlaması güç olabilir.Dahası kendisi aşırıya kaçtığı için erkeğin sevgisi normal bir seviyede olsa bile, bu kadın için yeterli gelmeyebilir!
Olması gereken bir düzeyde seven kadın herhalukarda erkeğin sevip sevmediğini anlar!

"Beni seviyorum" demek,kendini karşı tarafa teslim etmenin en bariz şeklidir!

“Tuğçe Baran Düşmanları” sayfasına dön