O aslında bir cep telefonu!

Teknolojik gelişmeler

ZAGROS
Moderator
Moderator
Mesajlar: 9465
Kayıt: 28 Şub 2007 22:02
Ruh Hali: Huzurlu
Cinsiyet: Erkek
Burç: Koç
Takım: Fenerbahçe
Konum: Kızıltepe

O aslında bir cep telefonu!

Mesajgönderen ZAGROS » 02 Eyl 2010 22:52

Resim

02/09/2010 9:24

Görünüşe bakılırsa siyah bir elbise ama o aslında bir telefon. 'M-Dress' adlı siyah elbise, kullanıcılara SIM kartlarını etiketin altına yerleştirerek arama yapma, cevaplama, numara kaydetme imkânı sunuyor.
LONDRA - Elbise, kullanıcının elini kulağına götürmesiyle konuşmaya hazır hale geliyor, kolu aşağı indirince konuşma sona eriyor. İngiliz moda firması CuteCircuit’in geliştirdiği elbise çağrı gelince çalıyor. Farklı numaralara farklı melodiler atamak da mümkün. Ancak bu özel elbise sadece sınırlı sayıda kişiyi arayabiliyor. Üste oturan ipek ve jarse elbise 2011’de piyasaya sürülecek, fiyatıysa henüz belli değil.

M-Dress’in çok küçük anteni, elbisenin alt kenarına dikişle iliştiriliyor. Anten dize denk geliyor, böylece giyenin maruz kaldığı radyasyon miktarı da azalmış oluyor. Firma yetkililerinin mesajı şöyle: “Kadınlar özellikle küçük cepli ya da cepsiz kıyafet giydiklerinde telefonu taşıma sorunu yaşadıkları için çok sayıda çağrı kaçırıyor. Kadınların şıklığını korurken cep telefonlarını da duyabilmeleri için M-Dress’i tasarladık.” (The Daily Telegraph)
“Bilim ve Teknoloji” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir