Müslüman Değilim

Paylaşmak istediğiniz her şey
Kullanıcı avatarı
Siyabend
Belawela Muhtarı
Belawela Muhtarı
Ruh Hali:Mutlu
Burç:Kova
Takım:Galatasaray
Müslüman Değilim

Mesaj gönderen Siyabend » 10 Tem 2008 22:12

Siyasi görüşünü açıklamaktan çekinmeyen Lale Mansur "Söz Sende" programında "Ben Müslüman değilim" dedi.

Resim

Cumhuriyet mitinglerinin darbe planlarının bir parçası olduğu düşüncesini taşıdığını söyleyen Lale Mansur, müslümanlığa da inanmadığını açıkça ifade etmekten çekinmedi. "İnanmıyorum, o yüzden Müslüman değilim. Bize din dersinde namaz kılacaksın, oruç tutacaksın, 5 şartı var falan öğrendik. Bunları yapmayan bir sürü insan ben Müslümanım diyor. Nereden müslüman oluyor anlamadım. Ama kendini öyle zannetmek hoşuna gidiyor herhalde. Ona da bir diyeceğim yok" diye konuştu.

Beni sevmeyen sevmesin
Bir oyuncu olarak siyasi bakış açısını ortaya koymaktan çekinmediğini de ifade eden Mansur, "Fenerbahçeli mi Beşiktaşlı mı olduğunu söylemeyen oyuncular tanıyorum! Beni sevmesinler. Benim gibi düşünenler beni sevebilir, hiç kimse beni sevmesin ne yapayım! Çenemi tutamıyorum, duramıyorum bir noktadan sonra" dedi. Lale Mansur, sadece iyi bir insan olmaya çalıştığını ve komplekslerini törpülemeye çalıştığını ifade etti.

Laikleri anlıyorum ama...
Türbanlı öğrencilerin üniversitelere alınmamasının da yanlış bir tutum olduğunu ifade eden Mansur, "Laikleri anlıyorum ama mesela bir yerde okudum geçenlerde; Nişantaşı’nda 10 tane kapalı görünce ’Artık bizim mahallemize kadar geldiler’ falan diyorlar. Anadolu’ya hiç gitmiyor mu bu insanlar? Anadolu’nun ne kadarının başı kapalı? Bu bir siyasi tercih evet. Dolayısıyla üniversitelerde olması gereken bir şey bu, 18 yaşından sonra bu siyasi tercihi gösterilebilmeli. Bizim başı açık arkadaşların, ileride bu hakların elinden alınma ihtimali olabilir diye şu anda saçını kapamak isteyen birisinin öğrenim hakkının elinden alınmasını ben pek vicdanıma, içime sindiremiyorum açıkçası" diye konuştu.

Kime oy verdiğini de saklamadı
Kendisinin demokrasiden yana olduğunu söyleyen Lale Mansur, "Hiç bir zaman AKP’ye oy vermedim ve vereceğim de yok. Çok şükür Baskın Oran çıktı ve bu zorluktan bizi kurtardı geçen sene. CHP’Ye günahımı bile vermem. Bu kadar antidemokratik... Sosyal demokrat mı? Hiç, alakası yok..." şeklinde konuştu.

Son dönemde ülkede yaşanan siyasi gerginlikleri yorumlayan Mansur, ’Şeriat gelecek’ söylentilerine inanmadığını ifade etti ve "Eskiden insanlar komünizm ile korkutuluyordu. Komünizm gelmedi de gitmedi de zaten. Şimdi şeriat devleti diye korkutuluyor. Bu da bir gerçek değil bence. Bu konuda herhangi bir endişe duymuyorum çünkü yayınlanan araştırmaları okuyorum. Laik kısmın, başı kapalı olanların hepsini birden aynı kefeye koyması... Herşeyden önce mantığa aykırı bu. Sosyologların yaptığı bir sürü alan çalışması var. Bu gösteriyor ki böyle bir tehlike yok" açıklamasını yaptı.
(Hürriyet)

ZAGROS
Moderator
Moderator
Ruh Hali:Huzurlu
Burç:Koç
Takım:Fenerbahçe

Re: Müslüman Değilim

Mesaj gönderen ZAGROS » 11 Tem 2008 11:20

herkes özgürdür ister müslüman olsun ister olmasın .
şimdi kadını bu açıklamasından dolayı bazı yobaz çeteler
kesin onu kara listeye eklemiştir (ölüm listesi )
jana jiyan
Başçavuş
Başçavuş
Takım:Beşiktaş

Mesaj gönderen jana jiyan » 11 Tem 2008 22:01

evet bencede fişlenmiştir artık ne yazıkki öyle bir ülkedee yaşıyoruz herkes kenini ifade edemiyor veya ifade etmekten çekiniyor.
ZAGROS
Moderator
Moderator

Mesaj gönderen ZAGROS » 11 Tem 2008 22:05

yeni nersil kendini ifade etmekte çekinmiyecek hata kendisine engel çıkartanlar için çok tehlike oluşturacaklar bunu zamnlada görecez ..
reis
Albay
Albay
Ruh Hali:Yorgun
Burç:Balık

Mesaj gönderen reis » 11 Tem 2008 22:11

(alhamdurulla müzlümanız) diyenlerimizide goruyoruz
bence kadını bu kelimeyle suçlamaları çirki bişey
ZAGROS
Moderator
Moderator

Mesaj gönderen ZAGROS » 11 Tem 2008 22:15

dünys üzerinde yüzlerce din var dinlere saygı medeniyetin kspısını açar ..

bu arada daygen yorumun harika olmuş emoğlu :oo
reis
Albay
Albay
Burç:Balık

Mesaj gönderen reis » 11 Tem 2008 22:16

tevecühünüz :cool
beyazgül
Yönetici
Yönetici
Burç:Yay

Mesaj gönderen beyazgül » 11 Tem 2008 22:37

kadını suçlamıyoruz ki..neyapmışda suçlayalım..
Kullanıcı avatarı
Siyabend
Belawela Muhtarı
Belawela Muhtarı
Burç:Kova

Mesaj gönderen Siyabend » 11 Tem 2008 22:46

"Elhamdülillah müslümanız" lafına herhalde benim kadar kimse gıcık olmuyordur.
Adam sabahtan akşama kadar içki içer zina yapar sonra da karşındaki ile alay edercesine "Elhamdülillah müslümanız" der.
Lale Mansur burada güzel bir teşhis koymuş.Müslümansak müslüman gibi yaşamalıyız.En azından bunun için gayret göstermeliyiz..
Osmanlı torunu
Acemi Er
Acemi Er
Burç:Aslan

Mesaj gönderen Osmanlı torunu » 14 Tem 2008 13:41

müslüman ya da gayrimüslim o insanı bağlar beni değil.Dünyada sefasını o çeker ahirette cefasını o çeker.

yalnız laiklik ve şeriat ile ilgili sözleri hoşuma gitti.Ne şeriatın geldiği var ne de laikliğin gittiği.Bu sadece antidemokratiklerin seçimlerde oy toplamak için uydurduğu bahaneler.

“Serbest Kürsü” sayfasına dön