Yine Yanlış Yapıyorsunuz

Paylaşmak istediğiniz her şey
Cafer
Onbaşı
Onbaşı
Ruh Hali:Mutlu
Takım:Galatasaray
Yine Yanlış Yapıyorsunuz

Mesaj gönderen Cafer » 03 Ağu 2008 22:56

Yanlış...Yanlış..

Yanlış olan ne? Bu Hükümetin yaptığı her şey yanlış ta zaten Şimdi de Esnaf ve Sanatkara faizsiz,köylüye yarısı hibe kredi vercekmiş. Ne için? Piyasayı canlandırmak için. Yahu bu adamlara geri zekalı desen hepsi de üniversite mezunu.
Piyasayı canlandıracak ne? Alışveriş. Kim yapıyor bu alışverişi? Aileleriyle birlikte 25 milyon emekli. 30 milyon çalışan ve ailesi işsizleri saymıyorum zaten onların harcayacak parası yok. Peki esnaf krediyi alacak,daha fazla mal üretecek ama ki
me satacak. İşte bu 55 milyonluk tüketen kesime. Yani bu malları bunlar alacak. Sen malları alacaklara verecesin,üreteceklere değil. Zaten piyasada alışverş olsa esnaf zaten alışverişten kazandığıyla daha fazla üretir.
Köylü kredi alacak,daha fazla et,süt,yumurta,hububat üretecek. Ama kime satacak? işte bu senin yıllık % 4 zam vererek yoksulluğa ittiğin tüketemez hale getirdiğin emekli ve çalışana.

Yani sen parayı üretene değil,tüketene vereceksin. Fazla tüketsin,alışveriş canlasın diye. Piyasa böyle canlanır. O tüketirse zaten üretici tüketimdeki artıştan kazanır. İşte böyle çarçur ediyor milletin parasını Başbakan. Bunlara kör desen,kör değil gözleri var. Sağır desen sağır değil kulakları var. Bunlar insan dışı bambaşka üçüncü bir canlı türü anlaşılan. Bakan ama görmeyen,işiten ama duymayan. Trilyonları böyle çarçur edeceğine çalışan ve emeklilere ver de onlar daha çok tüketerek piyasayı canlandırsın,buradan doğacak bütçe açığını bu çarçur ettiğin paralarla karşıla da sonuç alabilesin yaptığın işten. Beyhude işler yaptıkları ve ziyan edilen paralar.
Yarın esnaf daha fazla üretecek verdiğin krediyle sonra ürettiği mal elinde kalıp çöpe gidecek,hatta aldığı krediyi bile ödeyemeyecek. Köylü de krediyle fazla ürettiği sütleri dereye dökecek fazla meyvaları çöpe atacak. Kısacası piyasada mal fazlası var,talep fazlası yok. Aksine talep eksikliği çok büyük boyutlarda. Malı üretenin değil,tüketenin finanse edilmesi gerekiyor.

kısacası bunlar oy verin rüşveti,bedavadan. AKPye oy toplmak için çöpe atılan trilyonlar.

Ülkemizde ayrdım dernekleri var. KİMSE YOK mu? Deniz feneri,İHH.Hepsi de islami kesimden. Hepsi de AKPnin destekçisi. Denetleme falan yok. Topladıkları yardımların ne kadarını kendi seçmenlerine mi dağıttıkları,ne kadarını cebe attıklarını kimse bilmiyor. Hatta Kanal 7 nin Deniz Feneri yardım derneğinin bir yöneticisi Bosnalılara yardım paralarını sahte belgelerle ceplerine atmaları yüzünden Almanyada hapis yatıyor.

Dağıtma usulleri de islami değil, Çarşaf Çarşaf reklamını yapıyorlar. Halbuki islamda yardımın gizli yapılanı efdaldir. Sağ elin verdiğinden sol elin haberi olmayacak.

Benim esas üzerinde durmak istediğim şeytanlıkları. Yani hem milletin ekmek kapılarını üç kuruşa yandaşı zenginlere peşkeş çeken,2.5 milyon zedenin varını yoğunu iç eden eşkiya AKPye destek vereceksin. Ondan sonra müslüman kılığına girip, yardım eli olup, yoksullara yardım ederek insan havarisi rolü oynayacaksın. Ne şeytani taktik ama değil mi?.

ülke gelirinin % 90 ı nüfusun % 10 na girdiği sürece,ne kadar yardım yaparsan yap yoksulluk sorunu çözülmez,aksine artar. Çözümü nedir? Ülke milli hasılasını adilane bölüştürmek.

Zavallı yoksullar da kendilerine yapılan üç kuruşluk yardımı yoksulluktan kurtulmak için çözüm olarak görüyorlar. Aslında ülke gelirinden paylarına düşen 10 bin dolardan 10 torba kömür,bir torba erzak,bir çuval un veriyorlar sadece. Dört kişilik bir ailenin milli gelirden paylarına 40 bin dolar düşüyor. Onlar sadece 1000 dolarını veriyorlar kendilerine. 39 bin doları Başbakanın ve zenginlerin cebine gidiyor. Ne ucuz yardım havarisi numarası değil mi? Hakkı olanın kırkta birini yardım olarak verip yardımsever olarak görünmek ve ne aymazlık değil mi? 40 bin dolar hakkına karşılık 1000 dolara razı olmak. Selamlar

ZAGROS
Moderator
Moderator
Ruh Hali:Huzurlu
Burç:Koç
Takım:Fenerbahçe

Re: Yine Yanlış Yapıyorsunuz

Mesaj gönderen ZAGROS » 04 Ağu 2008 08:16

Aziz nesim ne demişti ''türkiyenin %80 aptaldır .
halk gerçektende koyun sürüsünden beter bir hale gelmiş .
adamlar halkın nereye isterse oraya yönlendiriyor .
Bu reziliği bir son vermek lazım ..

paylaşım için teşekkürler Cafer

“Serbest Kürsü” sayfasına dön