Bir Yazar Nasıl Hayvanlaşır?

Paylaşmak istediğiniz her şey
Kullanıcı avatarı
Siyabend
Belawela Muhtarı
Belawela Muhtarı
Ruh Hali:Mutlu
Burç:Kova
Takım:Galatasaray
Bir Yazar Nasıl Hayvanlaşır?

Mesaj gönderen Siyabend » 02 Oca 2009 19:53

Sabah gazetesinde köşe yazarı olan ama insan olmayı başaramayan Engiç Ardıç'n bugünki yazısı;
Biz yazsak yalan derler de The Washington Post yazınca kıymete biniyor, ne de olsa Watergate skandalını yakalamış bir ceridedir değerli refikimiz. Bu gazetenin bir haberine göre, Kuzey Irak'ta yaşayan Kürt nüfusu arasında, "kadın sünneti" yaygınmış...
Biz bu işlemi yalnızca Afrika'nın bazı kabilelerine özgü sanırdık. Demek ki devlet kurma aşamasına bile gelen bazı insanlar bir yandan da hayvanlığı sürdürmekte berdevam...
Kadın sünneti, klitorisin tamamının ya da bir kısmının kesilmesi, en azından dibine bıçak atılarak bazı sinirlerin dumura uğratılmasıdır.
Erkek sünnetine benzemez, klitorisin bütün duyarlılığını ortadan kaldırır. (Madem bu memlekette "penis yazarları" var, izin verin de bu da bizim uzmanlık alanımıza girsin bari! Gençliğimizde sevdiğimiz ve yakından ilgilendiğimiz bir organdır.)
Küçük kızlara yapılır.
Gerçi baba karışmıyormuş (yok bir de nezaret etseydi!), iş anne, abla ve sünnetçi hanım tarafından bitiriliyormuş ama sonuçta "erkek egemen" toplumda erkeğin kararı bu.
Sünnetsiz kadının pişirdiği yemek de mundar sayılıyormuş, yenmezmiş! Elbette bu konuda kadına kimse fikrini sormaz. Ben sünnet olduğumda bana da sormamışlardı.
Bizde bisiklet ya da saat alınır, orada işlemden sonra kızlara gazoz alıyorlarmış.
Amaç, kadının (büyüyünce) cinsel birleşmeden zevk almasını önlemektir.
Acaba neden?
Osmanlı kültüründe kadının orgazm sırasında "topuğuyla üç kere yatağa vurmasına" izin verilirdi! İnlemek ahlamak yok, yalnızca ayağını vurup susacaksın.
Eh, demek ki "periferi" merkezin çok gerisinde kalmış, bu da doğaldır.
Neden kadının da zevk almasını önlemek isterler? "Sonra orospu olur" endişesiyle mi? Vahşi bir sadizm dürtüsüyle mi? Kadın üzerinde kurdukları egemenliğin bu boyuta da ulaşmasının verdiği mutlak büyüklük duygusuyla mı?
Sevişen kadının ulaştığı dorukları hiç mi bilmez, hiç mi etkilenmez, hiç mi paylaşmaz bunu yapan hayvanlar yahu?
Bu olayın dinle imanla, hele İslam'la uzaktan yakından bir ilgisi yok, "neolitik"
kültürle, yani cilalı taş devriyle ilgisi var.
Elbette diğer bir açıklama, "bunlar eşeğe alıştıkları için insan cinselliğinden pek çakmıyor olmalılar" açıklamasıdır. Meseleye olumlu yanından yaklaşacak olursak da, eşekten yola çıkıp duyarsız da olsa kadına "terfi etmeleri" gene de bir aşamadır. Hani ünlü "haşşöyle" fıkrasında olduğu gibi...
Şaşılacak bir şey yoktur, bir çocukla oturup pasta yedi diye öz kızını öldürten ya da kendisi öldüren hayvan, kızının bilmemnesini kesmekte de sakınca görmeyecektir. Belki de bu ameliyat, pastanenin yolunu daha başından kapatmak amacını taşımaktadır.
Gene de bu rezilliğin bir olumlu yanı da, hiç olmazsa bu yaratıkların klitorisin yerini, en azından varlığını öğrenmiş olmalarıdır.
İstanbul'da bile bilmeyen çoktur çünkü!..
Kuracakları devlet hayırlı mı olsun? Olmasın.
Bir insan ancak bu kadar aşağılık olabilir!

Not: Bu konuya gelecek cevaplar hiçbir yönetici tarafından değiştirilmesin-silinmesin!

Daygen Not: Küfür serbest

düş sokağı sakini
Binbaşı
Binbaşı
Burç:Oğlak
Takım:Beşiktaş

Re: Bir Yazar Nasıl Hayvanlaşır?

Mesaj gönderen düş sokağı sakini » 02 Oca 2009 20:17

ben ona anladığı dille cevap vererek ondan belki farkım kalmaz endişesi taşımayacağım..

nelerden anlayıp anlamadığımızı üzerinde deneyeceğimiz kızları varmıdır bilemem...o zaman belki eşekten terfi edip etmediğimizi kızının yere durmadan ayağını zevkten vurmasıyla anlayacaktır..

bunları yazarken yüzüm kızarıyor kendimden utanıyorum ama adam kesinlikle hak ediyor..

o hayvan değil şerefsiz..
beyazgül
Yönetici
Yönetici
Ruh Hali:Yorgun
Burç:Yay

Mesaj gönderen beyazgül » 02 Oca 2009 20:52

ben kadın sünnetini duymuştumda kürtlerde olduğunu duymamaıştım ve böyle bir şeyede inanmıyorum..
beyazgül
Yönetici
Yönetici

Mesaj gönderen beyazgül » 02 Oca 2009 20:53

düş sokağı sakini yazdı:ben ona anladığı dille cevap vererek ondan belki farkım kalmaz endişesi taşımayacağım..

nelerden anlayıp anlamadığımızı üzerinde deneyeceğimiz kızları varmıdır bilemem...o zaman belki eşekten terfi edip etmediğimizi kızının yere durmadan ayağını zevkten vurmasıyla anlayacaktır..

bunları yazarken yüzüm kızarıyor kendimden utanıyorum ama adam kesinlikle hak ediyor..

o hayvan değil şerefsiz..
eşleri çocukları karıştırmasak bu olaya..
Kullanıcı avatarı
Siyabend
Belawela Muhtarı
Belawela Muhtarı
Burç:Kova

Mesaj gönderen Siyabend » 02 Oca 2009 21:11

Her toplumda yanlış uygulamalar olabilir.
Dünyada yaklaşık 30 ülkede kadın sünneti yapılıyor.
Kuzey Irak'ta da bazı yerlerde bu uygulama var.
Bunun çok yanlış ve ilkel olduğunu zaten herkes kabul ediyor
ama bu uygulamayı bahane edip köşseinden bütün Kürtlere
iğrenç bir şekilde hakaret etmesi kabul edilemez.

O, bütün Kürtlere hakaret etti
burada onun şahsına yönelik hakaretleri görmezden geleceğim.

Forum kuralları içinde olan küfür ve hakaret yasağı bu konu için devredışı bırakılmıştır..
düş sokağı sakini
Binbaşı
Binbaşı
Burç:Oğlak
Takım:Beşiktaş

Mesaj gönderen düş sokağı sakini » 02 Oca 2009 21:14

ailesi ile söyledikerimi geri alıp ona aktarıyorumm..
beyazgül
Yönetici
Yönetici

Mesaj gönderen beyazgül » 02 Oca 2009 21:15

düş sokağı sakini yazdı:ailesi ile söyledikerimi geri alıp ona aktarıyorumm..
teşekkürler :artiii
reis
Albay
Albay
Burç:Balık
Takım:Fenerbahçe

Mesaj gönderen reis » 02 Oca 2009 21:26

İşin aslı kürtlerin IRAK'taki varlıkları bunu gibi eşekten gelmelere çok battığı için bu idayı ortaya atıyor
Bu kadın sünneti dediyi olayı kim anlatmışsa ona ya ennesini anlatmış yada kendi annesini anlatıyor bu köşe yazarı olan o.... çoçuğu
siya_evin268
Üstteğmen
Üstteğmen
Burç:Aslan

Mesaj gönderen siya_evin268 » 02 Oca 2009 21:44

bu gerizekalı yazar. Kuzey irağın ne olduğunu bişle bilmeyen bu ........
birkere orda olsa olsa küçüçük bir köyde geyri müslüm bir toplumun adedidir. oda unutulmak üzere. washinhton post yazmış ama orda belirtmişler ne olduğunu. bu gerizekalılarda amaç laf sokuşturmak diye yazıor yayımlıor. bizede buna .ha s........ demek düşer
zinê
Yarbay
Yarbay
Ruh Hali:Üzgün
Burç:Koç

Mesaj gönderen zinê » 02 Oca 2009 21:52

(Şaşılacak bir şey yoktur, bir çocukla oturup pasta yedi diye öz kızını öldürten ya da kendisi öldüren hayvan, kızının bilmemnesini kesmekte de sakınca görmeyecektir. Belki de bu ameliyat, pastanenin yolunu daha başından kapatmak amacını taşımaktadır.)
kendi ırkından birileri de yapıyor bunları.biz töre cinayetlerini kim yaparsa yapsın kürt veya türk onaylamıyoruz.
(Elbette diğer bir açıklama, "bunlar eşeğe alıştıkları için insan cinselliğinden pek çakmıyor olmalılar" )
diyecek tek lafım ona hayvan demek hayvanlara yapılmış bir hakarettir.
aslında daha da çok şeyler diyesim var da kendime yakıştıramadım

“Serbest Kürsü” sayfasına dön