Barış'ın ekmek savaşı

Paylaşmak istediğiniz her şey

ZAGROS
Moderator
Moderator
Mesajlar: 9465
Kayıt: 28 Şub 2007 22:02
Ruh Hali: Huzurlu
Cinsiyet: Erkek
Burç: Koç
Takım: Fenerbahçe
Konum: Kızıltepe

Barış'ın ekmek savaşı

Mesajgönderen ZAGROS » 29 Tem 2010 10:07

Resim

28/07/2010 11:54

Edirne'de ilköğretim 3'üncü sınıf öğrencisi 9 yaşındaki Barış Özdemir, sokak ve çöpten topladığı hurdaları satarak evine ekmek almaya çalışıyor.



Fırat KESKİNKILIÇ

EDİRNE- Babasının cezaevinde olduğunu, annesinin evi terk ederek kayıplara karıştığını söyleyen Özdemir, babaannesi ve 3 kardeşi ile birlikte bir gecekondu da kalıyor.

Babası Osman Özdemir'in cinayet suçundan 5 yıl önce cezaevine girmesi, anneleri Derya Özdemir'in 2 yıl önce evi terk etmesi üzerine Barış Özdemir, Kirişhane Mahallesi'nde tuvaleti dışarıda olan ve banyosu olmayan gecekonduda kardeşleri 5 yaşındaki Dilek, 7 yaşındaki Ali, 8 yaşındaki Nazar ve 70 yaşındaki babaannesi Gülzade ile kalıyor. Kadri Paşa İlköğretim Okulu 3'üncü sınıf öğrencisi olan Barış Özdemir, yaz tatili nedeniyle yırtık kıyafeti ve ayağına giydiği terlikleri ile sokakları gezerek çöplerden topladığı hurda parçalarını satarak evine ekmek almaya çalışıyor.

Eve ekmek almak için hurda topladığını belirten Barış Özdemir, okumayı, polis, asker ya da doktor olmak istediğini söyledi. Babaannesi Gülzade Özdemir ise, “Durumumuz hiç iyi değil. Barış okulu olmadığı zamanlarda hurda topluyor ve sattığı hurdanın parası ile ekmek alıyor. Ben de hasta olduğum için çalışamıyorum. Yardım bekliyoruz” dedi. (dha)





“Serbest Kürsü” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir