İşte En Aptal Spor

Paylaşmak istediğiniz her şey

ZAGROS
Moderator
Moderator
Mesajlar: 9465
Kayıt: 28 Şub 2007 22:02
Ruh Hali: Huzurlu
Cinsiyet: Erkek
Burç: Koç
Takım: Fenerbahçe
Konum: Kızıltepe

İşte En Aptal Spor

Mesajgönderen ZAGROS » 24 Ağu 2010 10:23

24.08.2010 İspanya'nın turistik otellerinde başlayan balkondan havuza atlama çılgınlığı 9 kişinin ölümüne yol açınca tepki çekti

İspanya'nın özellikle İberya Yarımadası'ndaki otellere tatile gelen gençler arasındaki en moda eğlencelerden biri olan "balkondan atlama yarışı" ülke basını tarafından "dünyanın en aptal sporu" ilan edildi. İspanya'nın en çok satan gazetelerinden El Mundo, "Bu aptal ve bir o kadar da tehlikeli spor, bir yıl içinde toplam 9 turistin hayatını yitirmesine, 30 kadarının da ağır şekilde yaralanmasına yol açtı. Birileri buna 'dur' demeli " diye yazdı.

BALKONDAN BALKONA ZIPLAMA
Yerleştikleri odaların balkon veya pencerelerinden bir diğerine 'Tarzanvari' zıplayan ya da otelin havuzuna atlayan macera düşkünü gençler, bu ölümcül atlayışlarını internetteki video paylaşım sitelerine de gönderiyor. Bu çılgın yarışa katılanların daha çok yaşları 18 ila 25 arasında değişen İngiliz gençler olduğunu belirten El Mundo gazetesi, "Aptallık yarışında ikinci sırayı ise Alman ve İspanyol gençler alıyor" diye kaydetti.

ALKOL VE UYUŞTURUCU ALINIYOR
Bazı atlayışların ölümle sonuçlanmasının havuz kenarlarının beton olmasından kaynaklandığını belirten yetkililer, bütün risklerine rağmen arkadaşlarının tezahüratları arasında çılgın atlayışlarda bulunan gençlerin sayısının her gün daha da arttığını vurguluyor. En çok ölüm vakasının yaşandığı İspanya'nın Balear Adası'ndaki Palma de Mallorca otelinde meydana geldiğini belirten Psikolog Maria Angeles Lecinena, "Atlayışı gerçekleştirenler alkol ve uyuşturucu aldıkları için risk duyularını kaybediyor." dedi.

İSPANYOL POLİSLER ALARMDA
Balkondan balkona ve balkondan havuza atlama çılgınlıklarının önüne geçebilmek için yoğun önlemler almaya çalıştıklarını ve polisten yardım istediklerini belirten Palma de Mallorca Oteli yetkilileri, "Özellikle bu yaz ortaya çıkan tablo korkutucu boyutlara ulaştı. Sezon başından beri 30'a yakın yaralanma meydana geldi, 4 turist de hayatını kaybetti" bilgisini verdi.

BODRUM'DA BİR VAKA YAŞANDI
Otel sahipleri tedbir olarak genç müşterilere alt katlardan oda verilmesi talimatını verdi. Öte yandan Antalya'da alkollüyken balkondan düşen İsviçreli Brigitt Gürcan ağır yaralandı. Bodrum'da da bir barın balkonundan atlayan İngiliz turist Hollandalı bir başka turistin üzerine düşerek hastanelik oldu“Serbest Kürsü” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir