Yemek Odası


Kullanıcı avatarı
Siyabend
Belawela Muhtarı
Belawela Muhtarı
Mesajlar: 19749
Kayıt: 15 Eki 2006 12:05
Ruh Hali: Mutlu
Cinsiyet: Erkek
Burç: Kova
Takım: Galatasaray
Konum: Bu kadar meraklı olmayın:)
İletişim:

Yemek Odası

Mesajgönderen Siyabend » 27 Nis 2008 11:19

Yemek odası yeterli büyüklükte ve yemek masasını rahatça alacak genişlikte olmalıdır. Mutfağın yakınında ancak ön kapının uzağında bulunmalıdır. Ön kapıya fazla yakın olursa, misafirleriniz yemeklerini çabucak yer ve giderler. Böyle bir durumda ön kapıyı saklayan bir paravan işe yarar. Yemek odası evin köşesinde olmalı, mümkünse iki duvarında pencereler bulunmalı ve içeriye yararlı Ch'i girmesini sağlamalıdır.

Genellikle yemek odası oturma odasının bir köşesi ya da uzantısıdır. Bu iyidir çünkü yemek köşesine pek çok Ch'i gerekir. Ancak yemek masası ön kapıya bakmamalıdır, eğer öyleyse ön kapının çaprazındaki odaya yerleştirilmelidir.

Yemek masası kare, dikdörtgen, oval, yuvarlak ya da pa-kua biçiminde olmalıdır. Kare ya da dikdörtgen masaların yuvarlak köşelerinin olması iyidir. Yuvarlak masalar çevrelerinde oturanların rahatça sohbet etmelerini sağladıkları için iyidir. Bu durum odanın Ch'i enerjisini artırır.

En uygun masalar ahşap ya da ahşap metal karışımı masalardır. Cam ya da mermer üstlü masalardan sakınmalıyız.

Yemek masası açıkta bir kirişin altında olmamalı, merdivene ya da tuvalete bakmamalıdır.

Yan masalar, büfe gibi fazladan mobilyalara odayı tıklım tıklım göstermedikleri sürece yer vardır. Bolluk ve iyilik duyguları yaratması için odada yeterince yer olması çok önemlidir.

Aynalar hem yemek miktarım artırdıkları hem de yemek odası küçükse büyük gösterdikleri için bu odada pek sevilirler.

Çinli aileler bu odada şaşırtıcı oymaları olan mobilyaları tercih ederler. En çok yeğlenen şekiller ejderha ve incidir. Üç Taoist tanrı, bereket, mutluluk ve uzun ömür tanrısı da bu odada sergilenir.Saçlarındaki aklar tel tel...
Rüzgar "Bémal" şarkısını söylüyor senin için...
Bu dünyaya gelişin farklıydı,duruşun farklı...
Gidişin de öyle mi olmalıydı Bémal!

“Evde Feng Shui” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir