Shan


Kullanıcı avatarı
Siyabend
Belawela Muhtarı
Belawela Muhtarı
Mesajlar: 19749
Kayıt: 15 Eki 2006 12:05
Ruh Hali: Mutlu
Cinsiyet: Erkek
Burç: Kova
Takım: Galatasaray
Konum: Bu kadar meraklı olmayın:)
İletişim:

Shan

Mesajgönderen Siyabend » 27 Nis 2008 11:31

Shan, tepelerin ve dağların farklı biçimlerini betimlemek için kullanılan bir sözcüktür. Yüksek bir araziler tercih edilir, çünkü göksel ejderhalara ev sahipliği yapar. Ancak bir dağ ya da tepe bir ötekinden çok farklı olabilir ve size en uygun olanının hangisi olduğunu bilmek önemlidir.

Beş ana dağ tipi vardır: Konik, kare, yuvarlak, dikdörtgen ve kabartmalı.

Konik biçimli bir dağın, bir tepe noktası vardır ve sivrileşir. Özellikle eviniz bu sivri tepeye bakıyorsa, kötü Ch'i kaynağıdır. Mars gezegeni ve ateş elementiyle ilintilidir. Özellikle metal simgesi altında doğan insanlar bu tip dağların yakınında yaşamamalılar. Ama toprak yılında doğan kişiler böyle bir alanda zenginliğe kavuşurlar.

Kare biçimli dağın geniş ve düz bir zirvesi vardır. Toprak elementini ve Satürn gezegenini simgeler. Su simgesi altında doğan insanların kaçınması gereken bir yer olup metal yılında doğanlara avantaj sağlar.

Yuvarlak dağlar dar ve diktir ancak zirvelerine varınca yuvarlaklaşır. Ahşap elementine ve Jüpiter gezegenine bağlıdırlar. Ateş yıllarında doğan insanlar için elverişli olup, toprak yıllarında doğanların kaçınması gereken yerlerdir.

Dikdörtgen dağlar hafifçe yuvarlaktır. Geniş bir tabanları ve hafif eğimleri vardır. Venüs'e ve metal elementine bağlıdırlar. Su yıllarında doğan insanlar için çok elverişli mekânlardır ama ahşap yılında doğanların kaçınması gerekir.

Kabartmalı dağlar, yani sıradağlar sivri dişler gibi pek çok tepelerden oluşur. Merkür gezegenine ve su elementine bağlıdırlar. Ahşap yıllarında doğanlara uygun, ateş yıllarında doğanlara uygun değildirler.Saçlarındaki aklar tel tel...
Rüzgar "Bémal" şarkısını söylüyor senin için...
Bu dünyaya gelişin farklıydı,duruşun farklı...
Gidişin de öyle mi olmalıydı Bémal!

“Form Ekolü” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir