İmajdan imaja fark var!

Beğendiğiniz veya eleştirdiğiniz yazılar
.:LaHuTi:.
Yönetici
Yönetici
Ruh Hali:Yorgun
Burç:Başak
Takım:Fenerbahçe
İmajdan imaja fark var!

Mesaj gönderen .:LaHuTi:. » 26 Nis 2011 18:53

Milletvekili aday listelerini gördünüz...
Siz bu yazıyı okuduğunuz esnada biz Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte Strazburg yolunda belki de AK Parti’nin adaylarını değerlendiriyor olacağız.
Allah izin verirse Strazburg izlenimlerimi ve Erdoğan’ın aday değerlendirmelerini geniş bir şekilde sizlerle paylaşacağım.
Ancak CHP ile ilgili listelerin YSK’ya sunulduğu gün ve bir gün evvelinden çok ilginç bilgilere ulaştım.
İsterseniz HSYK eski Başkan Vekili Kadir Özbek’le başlayalım.
Biliyorsunuz Kadir Özbek’in siyaset düşündüğünü, bunun için sıfır kilometre yepyeni Volvo marka bir jeep aldığını gündeme ilk ben taşımıştım.
Sonrasında gelişmelerin perde arkasını da...
Kadir bey ilginç bir isim.
Uzun uzadıya daha evvel medyada yazılıp çizilenlerden ve geçmişinden pek bahsedecek değilim.
Ama burada tekrar etmeden geçemeyeceğim ilginç bir iki nokta var.
Hatırlarsanız Kadir bey, son yıllara damgasını vuran, yaptığı habercilikle adından sık sık söz ettiren habervaktim.com’u çok sayıda polisle bastırmıştı.
Bu yüzden habervaktim.com’un yayınları aksamıştı.
Habervaktim’in imajına baktırmışlardı yani...
O zaman da sormuştum, “habervaktim’in imajı tertemiz çıktı, ya sizin imajınız ne olacak” diye!
İşte dün Kadir beyin imajını gazetemizdeki haberden okudunuz.
Öğrendim ki; o zaman Kadir bey habervaktim’i kendi imajının ortaya çıkmasını engellemek için bastırmış.
Oysa ki Kadir beyin imajı habervaktim’de değil, video paylaşım sitesi dailymotion.com’daymış.
Sizin anlayacağınız panikten olsa gerek; Kadir bey imajını yanlış adreste aratmış.
Kim ister ki Londra’daki striptiz kulübündeki o çirkin imajın ortaya saçılmasını?
¥
İkinci ilginç gelişme ise İlhan Cihaner’le ilgili...
CHP Milletvekili Aday Adayı İlhan Cihaner’in askerlikten muaf olduğu çürük belgesiyle ilgili ortaya ciddi şüpheler çıktı.
Ulaştığımız belgeye göre olayın seyri şöyle gelişti:
Cihaner’in askerlikten muaf olduğu çürük belgesiyle ilgili ortaya ciddi şüpheler çıkması üzerine Askerlik Şube Başkanlığı harekete geçmiş.
Cihaner’in kütüğünün bulunduğu Kars Kağızman Askerlik Şubesi, durumu Ankara’ya bildirmiş. 5 Nisan 2011’de Cihaner Etimesgut Askeri Hastanesi tarafından muayeneye çağrılmış.
6 Nisan’da da Etimesgut Hastanesi’ne giderek muayene olmuş.
Cihaner, 1986’da mideden ameliyat olmuş.
Bu ameliyat Yedek Subay adayları için askerlikten muaflık sağlamıyor.
Ama erler için sağlıyor. Cihaner, yedek subay adayı olarak askerliğe normal yani problemi yokmuş gibi müracaat etmiş.
Sonra işlemler ilerlerken bir anda hastanesi değiştirilip er statüsüne sokulup askerlikten muaf hale getirilmiş.
Cihaner, 1986’da üniversite öğrencisi iken mideden bir operasyon geçirdiğini iddia ediyor.
Ancak 1991’de son yoklama esnasında GATA’da çift tabip muayenesinde bu durumundan hiç bahsetmediğinden “askerliğe elverişlidir” kararı ile yedek subaylığa seçilmiş.
1993 yılında askerliğe sevk esnasında mide ağrısı şikayeti ile Ankara Mevki Hastanesi’ne sevk edilen Cihaner, burada sevk eri olarak işlem görüyor ve yapılan muayene ve tetkiklerde B/45 f4 kodu ile eski mide operasyonu (premer sitür) gastrit, pylor-bulbus deformasyonu teşhisiyle askerliğe elverişli değildir raporu alıyor.
Cihaner’in son yoklamada askerliğe elverişlidir yedek subay adayı olarak GATA’dan işlem görmesine rağmen mevki hastanesinde sevk eri olarak işlem görmesi dikkat çeken en önemli husus.
Konulan teşhiste TSK Sağlık Yönetmeliği’ne göre yedek subay adayları göreve devam kararı alırken, sevk erlerine bu hastalıkta “askerliğe elverişli değildir” kararı verildiği biliniyor.
İster istemez üniversite mezunu olduğu halde Cihaner’in sevk eri muamelesi görmesi bir imtiyazlı muamele gördüğünü akla getiriyor.
Burada imtiyazı kapan Cihaner, CHP’deki listede ise yer kapamadı...
Tıpkı Kadir Özbek gibi...
CHP’nin imtiyazlı adayları ise ayrı bir yazı konusu...
Şöyle aradan birkaç gün geçsin...

Yener Dönmez 12-04-11

“Köşe Yazıları” sayfasına dön