20 Yaşındaki Bebek

Hayatın her alanında karşılatığımız garip olaylar
Kullanıcı avatarı
Siyabend
Belawela Muhtarı
Belawela Muhtarı
Ruh Hali:Mutlu
Burç:Kova
Takım:Galatasaray
20 Yaşındaki Bebek

Mesaj gönderen Siyabend » 18 Eki 2008 14:47

Batman’ın Gercüş İlçesi Doruk Köyü’nde 20 yaşındaki Cemal Sebuktekin, ender görülen gelişim bozukluğu hastalığı yüzünden 1 yaşındaki çocuk gibi yaşamını sürdürmeye çalışıyor.

Resim

Doğumundan 10 ay sonra geçirdiği menenjite bağlı tıpta ender görülen gelişim bozukluğu hastalığına yakalanan Cemal Sebuktekin, konuşamıyor, hareket edemiyor. 7 çocuklu Şeyhmus Sebutekin, talihsiz oğlunun tüm ihtiyaçlarını kendileri karşıladığını, iyileşmesi için elinden gelen her şeyi yaptığını belirterek şunları söyledi:

“Gitmediğimiz hastane kalmadı. Bir türlü tedavi edilemedi. 20 yaşında olmasına rağmen fiziki yapısı gelişmeyince, çocuk gibi kaldı. Aynı zamanda konuşamıyor. Cemal’in tüm ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz. Keşke imkanlarım olsaydı da onu Avrupa’da tedavi ettirebilseydim.”

[flv]http://cdn.liveleak.com/s/18/media18/20 ... 4-a758.flv[/flv]

hande
Üstteğmen
Üstteğmen
Burç:Ikizler

Re: 20 Yaşındaki Bebek

Mesaj gönderen hande » 18 Eki 2008 15:40

ay garip
Militan Girl
Çavuş
Çavuş
Burç:Yay

Mesaj gönderen Militan Girl » 18 Eki 2008 16:05

Çok üzücü bir durum.Allah ailesine sabır versin..
DELAL
Binbaşı
Binbaşı
Ruh Hali:Huzurlu
Burç:Oğlak
Takım:Fenerbahçe

Mesaj gönderen DELAL » 18 Eki 2008 17:13

çok zor bir durum Allahım şifa versin ailesinede çok büyük sabır
siya_evin268
Üstteğmen
Üstteğmen
Burç:Aslan

Mesaj gönderen siya_evin268 » 18 Eki 2008 17:23

vaybe. yürümenin kıymetini analmak için allada felç olmamız mı gerekiyor lafının doğruluğunu teyit eden üzücü bir olay.. ne diyebilirzki...
kelebek
Yüzbaşı
Yüzbaşı
Burç:Boğa

Mesaj gönderen kelebek » 18 Eki 2008 17:33

tühh yaa çok üzüldüm kendisi farkında değil ama ailesi için çok zor bir durum.Allah sabır ve şifa versin :noooo
En son kelebek tarafından 18 Eki 2008 18:10 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
zinê
Yarbay
Yarbay
Ruh Hali:Üzgün
Burç:Koç

Mesaj gönderen zinê » 18 Eki 2008 17:57

ailesi iyileşmesi için herşeyi yaptık diyor ama pek inandırıcı gelmedi bana.benim bi işim düşmiştü ist. cerrahpaşa tıp fakültesine ve buna benzer bir bebekle karşılaşmıştım.dr.ların mutlaka yapabileceği birşey vardır ki onlar ordadaydı.bizde on tane çocuk doğunca hasta olana pek de özen gösterdiğimiz söylenemez maalesef.allahın işi deyip bırakıyoruz.ama şöyle de bir laf var:derdini veren allah dermanını da verir!
kelebek
Yüzbaşı
Yüzbaşı

Mesaj gönderen kelebek » 18 Eki 2008 18:11

aslında gelişim ve büyüme sorunu olanlara özel ve pahalı bir iğneli tedavi vardı. hormonları normal (eksik) çıkmayana veriliyordu. %50 çözüm bence.%50 diyorum çünkü beyin gelişimi de diğer yarısı.ona da vardır herhalde bir çözüm.bu hastalık vücutta ki eksikliklerden meydana geliyor zaten.hamilelik döneminde annenin gereken mineralleri tam almaması,hastalık atakları yaşaması tetikliyor vs vs..

walla isteseler çocuğun durumunu düzeltecek bir şeyler bulurlar.tabi ki tam iyileşme çok çok zor ama yaşam kalitesi daha çok yükseltilebilir.
Kullanıcı avatarı
Siyabend
Belawela Muhtarı
Belawela Muhtarı
Burç:Kova

Mesaj gönderen Siyabend » 18 Eki 2008 18:11

dr.ların mutlaka yapabileceği birşey vardır

Malesef öyle bir şey yok.Bazen doktorlar da çaresiz kalabiliyor.
İnsanlar ekonomik olarak ne kadar yetersiz olsa da çocuklarının böyle bir durumda kalmasını istemez ve yapabilecekleri her şeyi yapar.
Tabiki Türkiye'deki ya da yabancı ülkelerdeki özel hastanelere götürme imkanları olsaydı sonuç farklı olabilirdi..
Ama Türkiye'de kaç kişi özel hastanelerde tedavi olma imkanına sahip onu da sormak gerekir..
kelebek
Yüzbaşı
Yüzbaşı

Mesaj gönderen kelebek » 18 Eki 2008 18:23

ben özel hastane demedim özel tedavi dedim. tıp fakülterlerinde bunun gibi hastalıkların tedavisi var, tedavi ücretlerinin bi kısmını karşılayan ssk,emekli sandığı,bağ-kur vs var.tabiki tam çözüm değil ama kemik gelişimi arttırılabiliyor.beyin gelişiminde emin değilim.. yaşam kalitesi yükseltilebilir diye düşünüyorum.. ki bence ailenin biraz da araştırması kültürlü olmasıda önemli.. bilmeyen bi kaç doktor bu aileye bunun tedavisi yok, biz de yok dese "haa çok sorduk demek ki yokmuş" der evine dönerler.. Genelde şu var doktorlarda bi kısmı gelişmelerden bi haber doktorken bile.. hastaları yönlendiremiyoruz fazla. Doktorlara zaman zaman kendi anlattıklarımı bilirim ben. adam doktor benden öğreniyo yaw yok böle bişey..

“Garip Mevzular” sayfasına dön