Yüzünüz Hastalığınızı Söylüyor!

Sağlıklı bir yaşam için önemli bilgiler

Kullanıcı avatarı
Newroz
Yönetici
Yönetici
Mesajlar: 1097
Kayıt: 06 Ara 2006 16:10
Ruh Hali: Huzurlu
Cinsiyet: Kadın
Konum: Kızıltepe

Yüzünüz Hastalığınızı Söylüyor!

Mesajgönderen Newroz » 13 Ara 2009 13:32

Geleneksel Çin tıbbı ile kozmetik sektörünün el ele vermesinden, ortaya “face mobbing” çıktı. Bu yöntemde yüz, bölge bölge inceleniyor. Cildinizin yapısı, hastalıklarınızı ortaya çıkarıyor.
Yüzünüz Hastalığınızı Söylüyor!
Çin tıbbı, kuşaktan kuşağa öğretilerek gelmiş. Bir çeşit yüz analizi olan bu yöntemde, yüz, burun, gözler ve kulakların da içinde bulunduğu 150 nokta incelenerek, kişinin hastalıkları teşhis edilebiliyor.

Yüzün genel olarak kırmızı bir hal alması, Çin tıbbına göre, kalp dolaşım sisteminden kaynaklanan ateşli bir hastalığı işaret ediyor. Ayrıca Çin tıbbına göre ateş, sevincin ve pozitif bir ruh halinin göstergesi olabileceği gibi, nedensiz uyku problemlerinin de işareti olabiliyor.

Son yıllarda gelişmiş ülkelerdeki uzmanlar da Çin tıbbını dikkate alıyorlar. Geleneksel Çin tıbbı ile modern tıbbı harmanlayan uzmanlar, “face mapping”, yani yüz haritası yöntemini geliştirdiler.

Bir tür cilt analizi sayılan bu yöntem, gelişmiş enstitülerde uygulanabiliyor. Bu incelemede, cildin yağ içeriği ve elastikiyeti de göz önünde bulunduruluyor. Bu yönteme göre, yüz, boyun ve dekolte bölgesi 14 ayrı bölümde inceleniyor. Her bölgenin, vücudun bir organı ile bağlantısı var. Bu yüzden, her bölgenin spesifik problemleri oluyor. Cilt bakım uzmanları da bu sorunları tespit edebilmek için, ciltteki düzensizlikleri büyüteç altına alıyorlar.

Mesela kaş çevresinde oluşan pullu görüntü ve diğer düzensizlikler, sindirim sistemindeki bir problemi gösteriyor. İki kaş arasında oluşan küçük beyaz lekeler, fazla ve düzensiz baharat tüketimine işaret ediyor. Bütün bu sorunlar tespit edildikten sonra, gerekli terapi ve bakım uygulanıyor.

Yüzümüze yansıyan sadece hastalıklar değil. Doğru ve sağlıklı beslenmeyle ilgili alışkanlıklarımız da yüzümüzden okunabiliyor. Fazla alkol tüketimi, az su içmek, çok şekerli besin tüketmek, vitamin ve mineralleri almamak, çok az doymamış ve çok fazla doymuş yağ asitleri tüketmek, geride izler bırakıyor.

Pul pul dökülen kırmızı bir cilt; vitamin ve mineral maddelerinin yoksunluğunu, cildin pürüzsüzlüğünü kaybetmesi ise,fazla şeker tüketimini işaret ediyor. Zamanından önce cilt yaşlanması veya kırışıklıklar, kişinin az su tükettiğinin işareti sayılıyor.

Cilde bakarak çıkarılan sonuçların, dışarıdan yapılan bakımlarla yok edilmesi yeterli olmuyor. Doğru beslenmek, bitkisel besin maddelerini tüketmek önem kazanıyor. Sebze, meyve, tahıl ürünlerinin tüketilmesi ve sindirim sisteminin iyi çalışmasını sağlamak gerekiyor.

Ağız çevresinde oluşan sivilcelenme, regl dönemini işaret ediyor. Ayrıca bu bölüm, cinsel organlarımızı da işaret ediyor. Kalın gözkapakları, bir alerjinin veya lenf sorunun habercisi olabiliyor. Dudak derisindeki problemler, sindirimle ilgili bir sorunu belirtiyor. Ayrıca ağız, midemizin aynası görevini görüyor.


Resim

Söylesene yar
Hasretini adımlasam kaç adımda biter ?
Özlemin kaç nefestir saysam ?
Bilemezsin ki
Akla sığdıramazsın bu denklemi


Kullanıcı avatarı
tr_kozmetik
Acemi Er
Acemi Er
Mesajlar: 3
Kayıt: 28 May 2011 23:54
Ruh Hali: Mutlu
Takım: Galatasaray
İletişim:

Mesajgönderen tr_kozmetik » 29 May 2011 01:17

Tesekkurler ;)


“Sağlıklı Yaşam” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir