Türban Yasağı Kalksın Mı ?

Ruh halinizi ortaya koyacak testler,anketler

Türban Yasağı Kalksın'mı ?

Evet Kalksın
13
76%
Hayır Kalmasın
3
18%
Kararsızım (Fikrini Söyle Lütfen )
1
6%

Toplam oy: 17
ZAGROS
Moderator
Moderator
Ruh Hali:Huzurlu
Burç:Koç
Takım:Fenerbahçe
Re: Türban Yasağı Kalksın Mı ?

Mesaj gönderen ZAGROS » 08 Şub 2008 21:08

chp değil kendim gibi konuşuyorum
insanlar türban akp sayesinde türbanlı olamaz
isteyen takar isteyen takmaz hersekin kültürü yaşam tarzı ortada

ve şu var Akp en büyük hayalimi bile gerçekleştirse ona hiç güvenmem
zamanla sizde akp'nin farkını daha iyi göreceksiniz

benden bu kadar

Kullanıcı avatarı
Siyabend
Belawela Muhtarı
Belawela Muhtarı
Ruh Hali:Mutlu
Burç:Kova
Takım:Galatasaray

Mesaj gönderen Siyabend » 08 Şub 2008 21:14

isteyen takar isteyen takmaz

Üniversitelerde bu özgürlük yok şu anda..
Anayasa değişikliği ile bu yasak ortadan kaldırılacak.
Ve kimseye zorla başını kapat denilmeyecek..
Kawa
Binbaşı
Binbaşı

Mesaj gönderen Kawa » 08 Şub 2008 21:49

türban konusu taa cumhuriyetin kuruluşundan beri var ve bir türlü çözülemyor anlayamıyorum nedir bu kadar çıkmaza sokan şey korku şeriat ülkesimi isterseniz bile şeriat ülkesi olamaz çünkü tabulaşmış bir zihniyet kırılamaz bari insanların inancıyla oynanmasın ve zagros ne böyle tanımıyordum bu sözlerin baykal dan kesinti yapmış gibisin o zihniyetee sahip olmadıgını biliyorum fakat şaşıttın beni
ZAGROS
Moderator
Moderator

Mesaj gönderen ZAGROS » 25 Şub 2008 00:04

Kawa yazdı:türban konusu taa cumhuriyetin kuruluşundan beri var ve bir türlü çözülemyor anlayamıyorum nedir bu kadar çıkmaza sokan şey korku şeriat ülkesimi isterseniz bile şeriat ülkesi olamaz çünkü tabulaşmış bir zihniyet kırılamaz bari insanların inancıyla oynanmasın ve zagros ne böyle tanımıyordum bu sözlerin baykal dan kesinti yapmış gibisin o zihniyetee sahip olmadıgını biliyorum fakat şaşıttın beni

kawa sen Siyabend ve burda (evde ) bu konuyu tartıştığım daygen
,sizin beni anlamanız için daha çok yaşamanız lazım !

siz akp'nin sahte politikalarını desteklemeyen devam edin
bakalım sonunuz nereye varacak
bir dahaki seçimlerde oyunuzuda akp ye verirseniz hiç ama hiç şaşırmıyacam !
SEYDUNA
Yarbay
Yarbay

Mesaj gönderen SEYDUNA » 25 Şub 2008 12:24

ben kararsızım seçeneğini seçtim çünkü bu bir zorululuk yada yasak olmaktan çıkmalı
bir insan türbanlı yada açık dolaşmakta kendi kendine karar vermeli

eğer yok türban yasağı kalksın dersek artık bazı insanlar bunu bir adaletsizlik olarak görebilir

bence sadece üniversite değil genel olarak türban serbest olmali çünkü bu bir tercih işi kalkıp dini karıştırmak çok yanlış kendine yakışanı yapıyor o kişi sonuçta

eğer türban yasağı kaldırılmayacaksa o demir parçalarını dillerine oralarına buralarına takanlar vs gibi bir çok saçma hareketlerde bulunanlarada yasaklar koyulmalı

yani anlayacağınız bırakın herkes istediği gibi yaşasın eğer karşıyım diyorsanız önce kalkıp o yasakları kendinize ve çevrenize uygulamaya kalkın

göreceksinizki bu sizin için çok zor olacak

dünya çok çok değişti arkadaşlar bunun farkına varmanın zamanı geldi de geçiyor bile

böyle şeyleri tartışmak bence bizi geriliyor elin milleti bizi gökyüzünden izlesin biz de kalkıp saçlar niye açık değil türbanlı olmasın diye uzun uzun tartışmalara girmeyelim üzerinde durulması gereken daha büyük meseleler var

belki beni desteklemez<siniz haksız edenlerde olabilir herkesi saygıyla ve sevgiyle karşılıyorum
sinan
Yüzbaşı
Yüzbaşı

Mesaj gönderen sinan » 25 Şub 2008 12:54

var ya bence atatürkün yaptığı gibi yapalım bir gece meclis toplansın devlet dili arapçdevletin resmi yazı dili de arapça olsun. ırk olarak 10 milyonu gecenlerin dilleri secmeli olsun.bu arada devlet dinsiz olsun. isteyen istediği dini seçsin. ve bütün kararlar da demokratik secim usuluyle yapılsın.... :komik10 :komik10
SEYDUNA
Yarbay
Yarbay

Mesaj gönderen SEYDUNA » 25 Şub 2008 13:26

sinan yazdı:var ya bence atatürkün yaptığı gibi yapalım bir gece meclis toplansın devlet dili arapçdevletin resmi yazı dili de arapça olsun. ırk olarak 10 milyonu gecenlerin dilleri secmeli olsun.bu arada devlet dinsiz olsun. isteyen istediği dini seçsin. ve bütün kararlar da demokratik secim usuluyle yapılsın.... :komik10 :komik10
ya anladım herşeyide bunun neresi komik neye güldün sen
Kullanıcı avatarı
Siyabend
Belawela Muhtarı
Belawela Muhtarı
Takım:Galatasaray

Mesaj gönderen Siyabend » 25 Şub 2008 13:36

ZAGROS yazdı:
Kawa yazdı:türban konusu taa cumhuriyetin kuruluşundan beri var ve bir türlü çözülemyor anlayamıyorum nedir bu kadar çıkmaza sokan şey korku şeriat ülkesimi isterseniz bile şeriat ülkesi olamaz çünkü tabulaşmış bir zihniyet kırılamaz bari insanların inancıyla oynanmasın ve zagros ne böyle tanımıyordum bu sözlerin baykal dan kesinti yapmış gibisin o zihniyetee sahip olmadıgını biliyorum fakat şaşıttın beni

Hiçbir zaman AKP'yi desteklemedim ve bundan sonra da destekleme ihtimalim yoktur.
AKP yanlış yolda diye doğru bildiklerimizden mi vazgeçeceğiz?
İnsanların sırf başörtülü oldukları için üniversiteye alınmaması bana göre büyük bir haksızlıktır..
Dekolteli elbiselerle üniversiteye giren öğrencilere bir şey demeyen zihniyetin
başörtüsüne bu kadar takmalarını da kasıtlı bir davranış olarak görüyorum.
Yaşadığımız devlette her şeye korku ile bakılıyor.
Demokrasiden korkan bir zihniyet her şeyden korkmaya mahkumdur...
SEYDUNA
Yarbay
Yarbay

Mesaj gönderen SEYDUNA » 25 Şub 2008 14:12

siyabend yazdı:
ZAGROS yazdı:

Hiçbir zaman AKP'yi desteklemedim ve bundan sonra da destekleme ihtimalim yoktur.
AKP yanlış yolda diye doğru bildiklerimizden mi vazgeçeceğiz?
İnsanların sırf başörtülü oldukları için üniversiteye alınmaması bana göre büyük bir haksızlıktır..
Dekolteli elbiselerle üniversiteye giren öğrencilere bir şey demeyen zihniyetin
başörtüsüne bu kadar takmalarını da kasıtlı bir davranış olarak görüyorum.
Demokrasiden korkan bir zihniyet her şeyden korkmaya mahkumdur...
muhtar çok çok haklı
ZAGROS
Moderator
Moderator

Mesaj gönderen ZAGROS » 02 Mar 2008 09:13

korkmamakta haksız değiliz çünkü türkiyede atütürtkten sonra siyati yürütünlerin hepside birer vampir gibi atıkları her adımda mutlaka bir hile vardır
akp türban yasağını kaldırmak istiyordu ve bakın gündemi değiştirmek için nasıl bir plan yaptı hiç kimsenin ummadığı bir zamanda sınır ötesi operasyonu yapıldı ve geride bir çok kayıp ve ülke ekonomisi barışınada büyük bir darbe vurulmuş oldu

akp'nin türban yasağını kaldırmakta ısrar ettiği diğer bir neden ise türbanlı öğrencilerin en az %85 akp yandaşı! bu öğrenciler seçilmiş kişiler olacak yani bir nevi torpilli olacaklar başı açık okumuş öğrenci mezun olsada göreve girmeyecek !

benim kardeşim 3 yıldır üniversite bitirmiş sınavlarınıda başarıylı geçiyor ama akpli bir tanınıdığımız olmadağı için bir türlü göreve giremiyor

arakdaşlar akp'nin oyunularını halende anlamıyorsanız ne kadar demokrasi ,din ve özgürlüklerden bahsetsenizde hiç faydası dokunmaz size
ben şahsen akp'nin tüm karanklık yüzünü anlamışım ve hiç bir zamanda akp'nin uygulamalarına destek vermiyecem
akp şimdi bile kürd sorunu'nu haletse yinede sevinmem''
çünkü geride bıraktığı ölüm emirlerini verdiği bir çok genç insan ebediyen yok oldu
ben akp'yi desleklesem vicdan azabından 'da kurtulamam

türban naus için takılır ama türbalı kızını tek başına farklı bir memlekete gönderenler var
bu kişilerin kızları türban taksa ne olur takmasa ne olur

“Anketler & Testler” sayfasına dön