Ahmet Kaya Özel Birisi mi?

Düşüncelerinizi Özgür Bırakın
beyazgül
Yönetici
Yönetici
Ruh Hali:Yorgun
Burç:Yay

Mesaj gönderen beyazgül » 06 Kas 2006 19:28

[

Kod: Tümünü seç

list=]ve son olarak...: 

ben Kürt olarak yaşamaya devam edecem (ama sözlerime dikkat et) Türkiye Cumhuriyeti çatısı altında, ve göğsümü gere gere ve devletimle gurur duyarak yaşayacam... sen istesen de istemesen de ...  [/list]
ben gene araya giricem k.bakmayın ama yukarda yazdığın gibi herkes senin düşüncende olsa zaten buralara varmazdık..senin savunduğun kişi Türkiye cumhuriyeti ile gurur duymadı o kürditan ile gurur duymak istedi..bizim bayrağımızı kabül etmedi..yaşadığı toprağa,devlete ihanet etti..bende gözümle gördüm tvde..görmesem belki yapmaz dicektim ama gördüm..ben kürtce şarkı söylemesine yada kürdüm demedine hiç bir şey diyemem istediği gibi şarkı söyleyebilir ama bunu siyasete dönüştürmemeliydi..
İbrahim tatlısese de kürtce şarkılar söylüyor kalkıp halay çektiğimiz oluyor:) yada kürtlerin düğününe gidip kürt şarkıları ile birlikte eğlendiğimiz oluyor..biz insan ayırımı yapmıyoruz..bizi bölmek isteyen insanlara karşı tavır alıyoruz okadar..

alp_urungu

Mesaj gönderen alp_urungu » 06 Kas 2006 20:31

MİLLİYETÇİLİK, NE KENDİSİNE ZIT FİKİRLERE KARŞI DOĞMUŞ BİR TEPKİ HAREKETİDİR, NE DE BİR TAKIM TEZ``LERİN ANTİ-TEZİDİR. O, BİR DÜNYA GÖRÜŞÜ VE FİKİR SİSTEMİ OLARAK BAŞLI BAŞINA BİR TEZ`` DİR

PROF.DR NECMETTİN HACIEMİNOĞLU

" OĞUL!... İNSANLAR VARDIR ŞAFAK VAKTİNDE DOĞAR, AKŞAM EZANINDA ÖLÜRLER. DEVLETLER DE ÖYLEDİR. EBEDİ DEVLET İSTİYORSAN, EZELİ AHLAKI ELDEN KAÇIRMA. EZELİ AHLAK HEM DEVLETİN, HEM MİLLETİN AHLAKIDIR. TEMELİNDE ADALET VE FAZİLET OLSUN.GÜÇLÜSÜN AKILLISIN,BİLGİLİSİN AMA NASIL KULLANACAĞINI BİLMEZSEN SAVRULUR GİDERSİN.
DEVLETLİ OLACAKSAN DEVLETİ BİLMEN GEREK..."
ŞEYH EDEBALİ
Piremerd
Üstteğmen
Üstteğmen

Mesaj gönderen Piremerd » 07 Kas 2006 13:45

Farklı düşüncelerin temsilcisi olan Ahmet Kay'nın tepki alması normaldir!
Herkesçe sevilebilen biri olarak Ahmet Kaya "özel" biridir.Bunu kabul etmek zor olsa da bu bir gerçektir ve bu gerçekten kaçamayız.
beyazgül
Yönetici
Yönetici

Mesaj gönderen beyazgül » 07 Kas 2006 13:48

Piremerd yazdı:Farklı düşüncelerin temsilcisi olan Ahmet Kay'nın tepki alması normaldir!
Herkesçe sevilebilen biri olarak Ahmet Kaya "özel" biridir.Bunu kabul etmek zor olsa da bu bir gerçektir ve bu gerçekten kaçamayız.
neresi özel ben anlayamadım..sanatı mı özel?evet Allah ona güzel bir ses ,iyi bir zeka bağışlamış olabilir ama Tek Ahmet kaya değil bana göre sanatçıların hepsi özeldir..ama yaptığı siyasetten ötürü gözümde değeri yoktur..
Heval
Yarbay
Yarbay
Ruh Hali:Mutlu
Burç:Terazi
Takım:Galatasaray

Mesaj gönderen Heval » 07 Kas 2006 16:44

Tarabya da villası
cafcaflı arabası
her gün barlarda gezer
İstanbul hovardası ...

güzel bi şarkı demi :mrgreen: :mrgreen:
alp_urungu

Mesaj gönderen alp_urungu » 08 Kas 2006 11:28

Ahmet kaya sizce özel birisi olabilir ama avrupada söylediği şarkıda apoyu özledim vallahi özledim demesi aklı başında olan herkes gibi bende sevmiyorum kimsede sevdiremezde

şimdi burada konuştuğumuz zaman insanı tehdit eden vaziyette açıklama yapanlar bizim yerimizde kendileri olsunlar bizi yaşatmazlar biraz uyanık olalım benim buraya girmem bunların ne düşündüğü idi onuda vermiş oldukları cevaptan buldum.

Benim bir arkadaşım vardı kendisi ordulu bana devamlı ferhat tunç ahmet kayayı överdi bir gün konuşurken kendini ele verdi. söylediği söz şu idi bir gün kadıköyde tenha sokakta yürürken polis gördüm kimseler yoktu yerden taşı alıp polisin kafasına vurdum kaçtım dedi. O insanın ağbisine çalışıyordum o gün işi bıraktım ağbisi çalışalım falan filan dedi çalışmadım çıktım bir hafta işsiz gezdim yine çalımadım

o insan enson duyduğumda hapiste idi

ben vatanıma ve bayragıma ve onu koruyan kolluk kuvetlerine laf söyletmem söyleyenler olursa ikna etmeye çalışırım oda olmzsa o toplumu yollarımı değiştiririm.
beyazgül
Yönetici
Yönetici

Mesaj gönderen beyazgül » 08 Kas 2006 13:17

haklısında burda kimse bayrağımıza laf söylemiyor yada türkiyeyi bölmek istemiyor..Doğuluların zaten çoğu Ahmey Kayayı sever ki..belki bizim anlamak istedklerimizi anlamazlar.Anlamak istemezler..Ahmet Kayanın konuştuklarını yada yaptıklarını görmemiş olabilirler.Direk Ahmet Kayayı seviyolar diye ülke düşmanı yada bölücü ilan edemeyiz onları..
reis
Albay
Albay
Burç:Balık
Takım:Fenerbahçe

Mesaj gönderen reis » 08 Kas 2006 16:35

butun dogulular ahmet kayanın ne dedıklerını bılıyorlar adam ne demişte bolucu oluyor bana acıklarmısın
adamın soyledıkler kardeslık barıs aynı hak ve hukukların paylasımı bırde kurt kımlıgının tasımasını ıstemıs butun kurtllerın bundan sonrası
medyanın yada kurt halkını sevmeyen kısıler eklemıstır sızın sızın boluculuk dedıyınız kelımeleri bunu bende kalksam soylerım onun dedıklerını ha bıde ben ınsanım gercekten kardeslıgı ıstıyorum dıyen butun ınsanlar ahmet kayanın kulandıgı lafları kullanırlar
reis
Albay
Albay
Burç:Balık
Takım:Fenerbahçe

Mesaj gönderen reis » 08 Kas 2006 16:39

bır arkadasımızda demışki Herkes iyi bilsin ve herkesin kulağına küpe olsun ki şanlı bir cihan imparatorluğunun bakiyesi olarak elde kalan bu TÜRKİYE bundan daha küçük olamaz.
Ya bizimdir bu Vatan
Ya hiç kimsenin. ya kardeşim bu vatanı sen yanlız basınamı kurtardın yanı bu durumda bız hazıra konan oluyoruz dımmı bırakın allah askına bu sacmalıkları
turkıyenın geleceyı olan genclere seslenıyorum cıkın artık su kabugunuzdan
bu kınle nefretı dasıyacagınıza bır cozum bulup ıkı tarafta rahatlasın
alp_urungu

Mesaj gönderen alp_urungu » 09 Kas 2006 17:28

arkadaş o söz benim değil TÜRKİYE CUMHURİYETİNİ KURAN

GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK E AİT BEN

ATATÜRK ÜN BU ÜLKEYİ NASIL KURDUĞUNU BAŞKA BİR ZAMAN SANA ANLATACAĞIM

“Özgür Düşünce & Felsefe” sayfasına dön