Mona Lisa'nın kimliği belirlendi

Pınar
Başçavuş
Başçavuş
Mona Lisa'nın kimliği belirlendi

Mesaj gönderen Pınar » 12 Oca 2008 12:03

Almanya’nın Heidelberg kentinde görev yapan bilim adamı Veit Probst, ressam Leonardo da Vinci’nin ölümsüz eseri "Mona Lisa"daki kadının kimliğinin kesin olarak belirlendiğini açıkladı.
Heidelberg Üniversitesi Kütüphane Müdürü olan Probst, bugün yaptığı açıklamada, "Mona Lisa" adlı tabloda gülümseyen kadının, kesinlikle Floransa’lı bir tüccarın eşi Lisa del Gioconda olduğunu belirtti.
Vinci’nin 1503-1506 yılları arasında yaptığı ve Paris’teki Louvre Müzesinde bulunan "Mona Lisa" tablosu, bugüne kadar "La Gioconda" adıyla anılıyordu.
"Mona Lisa" tablosundaki kadının, bugüne kadar Vinci’nin gizli bir sevgilisi olduğu ya da ressamın şifreli olarak kendi portresini yaptığı şeklinde spekülasyonlar yapılmıştı.
Probst’un bu konudaki bilimsel bir yazısının, 3 hafta içinde yayınlanacağı bildirildi.

Resim

beyazgül
Yönetici
Yönetici
Ruh Hali:Yorgun
Burç:Yay

Re: Mona Lisa'nın kimliği belirlendi

Mesaj gönderen beyazgül » 14 Oca 2008 10:32

bakalım Mona Lisa için daha neler denilecek
RealisT
Onbaşı
Onbaşı
Ruh Hali:Mutlu
Burç:Boğa
Takım:Galatasaray

Mesaj gönderen RealisT » 26 Tem 2008 10:10

cidden Her kafadan bir ses cıkıyor ama bu haber dogru olabilir. Olumlu bakıyorum..
SEYDUNA
Yarbay
Yarbay
Ruh Hali:Mutlu
Burç:Koç
Takım:Fenerbahçe

Mesaj gönderen SEYDUNA » 26 Tem 2008 17:46

ben kısa süreli bir hayranlıkla çizilen bir resim diyorum yoksa evli bir kadınla gizli gizli yasak aşk yaşamaz benim tanıdığım Leonardo da vinci
Newroz
Yönetici
Yönetici
Ruh Hali:Huzurlu

Mesaj gönderen Newroz » 11 Oca 2010 22:21

SEYDUNA yazdı:ben kısa süreli bir hayranlıkla çizilen bir resim diyorum yoksa evli bir kadınla gizli gizli yasak aşk yaşamaz benim tanıdığım Leonardo da vinci
juzz7

“Kültür Sanat” sayfasına dön