28 Bin 75 Film İzleyerek Rekor Kırdı

Kullanıcı avatarı
Siyabend
Belawela Muhtarı
Belawela Muhtarı
Ruh Hali:Mutlu
Burç:Kova
Takım:Galatasaray
28 Bin 75 Film İzleyerek Rekor Kırdı

Mesaj gönderen Siyabend » 01 Ağu 2008 10:47

İngiltere'nin Galler bölgesindeki Dolgellau kentinde yaşayan 63 yaşındaki Gwilyn Hudges'ın bugüne kadar 28 binden fazla film seyrettiği ve bunu en son Guinness'ten aldığı sertifikayla da belgelediği kaydedildi.

Daily Post Gazetesi'nin haberine göre, ilk film merakını 4 yaşındayken Temel Reis çizgi filmi ile gideren Hudges'ın, 28 bin 75 film izlemekle kırdığı rekordan sonra da 213 kadar daha sinema filmi izlediği belirtildi.

Gwilyn Hudges, film merakını şöyle anlattı: "Guinness Rekorlar Kitabı'ndan ilk sertifikamı 1994 yılında aldım.1956'dan beri durmadan film izlerim. Çevremdekiler beni sanki televizyona tutkalla yapışmış zannediyor ama sandıkları gibi değilim. Dolgellau'daki 10'a yakın yardım derneğine fahri üyeyim. Eşim Eirlys, yarışma programı ve dizi izlerken ben diğer odada bıkmaksızın sinema izlerim. Ama birbirimizden hiç şikayetçi değiliz. En beğendiğim filmleri sorarsanız, 16 filme imza atmış olan İngiliz yönetmen David Lean'ın 'Arabistanlı Lawrence', 'Kwai Köprüsü' ve 'Büyük Beklentiler' adlı yapımlarıydı diyebilirim. Özellikle Lawrence'de ki çöl manzaraları harikaydı".

“Kültür Sanat” sayfasına dön