Putin'den İsrail'e Eşşek Şakası

Gündemdeki olaylar,tartışmalar
Kullanıcı avatarı
Siyabend
Belawela Muhtarı
Belawela Muhtarı
Ruh Hali:Mutlu
Burç:Kova
Takım:Galatasaray
Putin'den İsrail'e Eşşek Şakası

Mesaj gönderen Siyabend » 20 Eki 2006 19:44

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, İsrail Başbakanı Ehud Olmert’in Moskova ziyareti sırasında sarf ettiği sözlerle şok yarattı. Putin, tecavüzle suçlanan İsrail Cumhurbaşkanı Moşe Katsav’ı kastederek, "Sizin başkanın 10 kadına birden tecavüz etmesine imreniyoruz" deyince İsrail heyeti buz kesti.

Olmert’i Kremlin’de kabul eden Putin, beklenen ilk övgü dolu ikili ilişki sözleri yerine "Sizin Başkana selamlarımı iletin. Ne güçlü erkekmiş. Bir değil, on kadına tecavüz etmiş. Ondan bunu beklemiyorduk. Hepimizi şaşırttı. Onu kıskanıyoruz" dedi.

Bunun üzerine Olmert şu yanıtı verdi: "Sizin yerinizde olsam, hiç imrenmezdim. İmrenilecek bir durumda değil." Olmert, resmi görüşme sonrasında gazetecilerin Putin’in sözleriyle ilgili yorum istemesi üzerine konuyu geçiştirmeye çalışarak "İsrail’deki tecavüz davasının öyle şakaya gelir tarafı yok. Rusya ile iki ülkeyi yakından ilgilendiren devlet işlerini konuştuk" dedi.

İsrail hükümet sözcüsü ise "Putin’in esprisi bizim heyeti pek güldüremedi. Dileğimiz Moskova ziyaretiyle ilgili çok daha farklı konuların hatırda kalmasıdır" dedi. Kadın görevlilere taciz ve tecavüzle suçlanan İsrail Cumhurbaşkanı Katsav’ın dokunulmazlığının kaldırılarak yargılanması gündemde.

yigido

Mesaj gönderen yigido » 21 Eki 2006 15:27

putinin israile sicak yaklasmaya basladigini dusunuyordm cok sukur artik olamaz :alkış
Kullanıcı avatarı
Siyabend
Belawela Muhtarı
Belawela Muhtarı

Mesaj gönderen Siyabend » 21 Eki 2006 17:33

her zaman ortalığı bulandıracak bir lider olarak görüyorum Putin'i :!:
yigido

Mesaj gönderen yigido » 23 Eki 2006 14:54

bize dokunmadigi surece renkli bi lider
dr_emre21
Yüzbaşı
Yüzbaşı

Mesaj gönderen dr_emre21 » 02 Kas 2006 01:51

acaba putinin bu sözlerinde bi strateji var mıdır?kimbilir bu espri için günlerce düşünmüştür,hatta danışmanlarıyla istişare etmişlerdir tam olarak neler söyliyceni.koskoca rusyanın devlet başkanı haybeden laf etmemesi lazım çünkü.ama benim miğdemi bulandıran şey bu insanların böyle iğrenç şeyleri sokak serserileri gibi gayet rahat konuşabilmeleri.yav kardeşim bi numaran varsa bi şeytanlık düşünüyorsan bile bari biraz edeplice yap şunu ya,hayret bişey ya,hasta ediyolar adamı.bizim devlet büyüklerimize bakıyorum da ister sağcısı olsun ister solcusu ben şimdiye kadar hiçbirinin böyle rezilce durumlarını duymadım.şu hale bak biri tecavüz ediyomuş diğeri de ona imreniyomuş,peh peh peh...
yigido

Mesaj gönderen yigido » 02 Kas 2006 15:09

o tur tecavuz olaylari bizim her ne kadar magazin kultursuzlugu ve dis guclerin dayatmalariyla bozulmaya yuz tutmus kulturumuzde olmayan seyler oldugunu dusunuyorum..

anti parantez rezillik durumu derken gecenlerde bir milletvekilimizin CUMHURIYET BAYRAMINDA ufacik bir dansoz kizla eglenmesi ve CUMHURIYET BAYRAMI layigiyla kutlayamamasi bence buyuk bir rezilliktir..
Kullanıcı avatarı
Siyabend
Belawela Muhtarı
Belawela Muhtarı

Mesaj gönderen Siyabend » 03 Kas 2006 16:18

dr_emre21 yazdı:acaba putinin bu sözlerinde bi strateji var mıdır?kimbilir bu espri için günlerce düşünmüştür,hatta danışmanlarıyla istişare etmişlerdir tam olarak neler söyliyceni.koskoca rusyanın devlet başkanı haybeden laf etmemesi lazım çünkü.ama benim miğdemi bulandıran şey bu insanların böyle iğrenç şeyleri sokak serserileri gibi gayet rahat konuşabilmeleri.yav kardeşim bi numaran varsa bi şeytanlık düşünüyorsan bile bari biraz edeplice yap şunu ya,hayret bişey ya,hasta ediyolar adamı.bizim devlet büyüklerimize bakıyorum da ister sağcısı olsun ister solcusu ben şimdiye kadar hiçbirinin böyle rezilce durumlarını duymadım.şu hale bak biri tecavüz ediyomuş diğeri de ona imreniyomuş,peh peh peh...
Bence burda bir imrenme değil de ilk başta söylediğin gibi bilinçli bir söylem olabilir.Bir nevi güç gösterisi de diyebiliriz...

“Gündem & Haberler” sayfasına dön