Kılıçdaroğlu, olay sözü için ne dedi?

Gündemdeki olaylar,tartışmalar
Cevapla
.:LaHuTi:.
Yönetici
Yönetici
Mesajlar: 1226
Kayıt: 11 Haz 2008 15:08
Ruh Hali: Yorgun
Cinsiyet: Kadın
Burç: Başak
Takım: Fenerbahçe

Kılıçdaroğlu, olay sözü için ne dedi?

Mesaj gönderen .:LaHuTi:. » 26 Nis 2011 17:56

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Zonguldak mitingindeki konuşması sırasında devamını getirmediği bir cümleyle ilgili açıklamada bulundu.

Resim

Kılıçdaroğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, mitingdeki konuşmasının bir bölümünün bazı medya gruplarında farklı yorumlandığına dikkati çekti.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

''Oradaki şey şuydu; siyaset adamlarının aslında birbirlerini eleştirirken daha dikkatli olmaları gerekir. Ama Başbakanın bana yönelik haksız eleştirilerine karşı şöyle bir ifade kullanmak istedim aslında; 'Herkes daha dikkatli olmalı, ayağını denk almalı' sözcüğünü kullanmak istemedim, orada kestim. Nedeni de şuydu; siyasette sonuçta insanlar birbirlerinin yüzlerine bakarken haksız yere suçlama yapmamaları gerekir. Asıl şey buydu, ama bunu daha farklı bir şekilde yorumlamaları yanlış.''

Kılıçdaroğlu, Zonguldak mitingi sırasında yaptığı konuşmada, ''Eğer bir toplu iğne ucu kadar yakınlarıma çıkar sağladığımı ispat edersen eyvallah. İspat edemezsen benim adımı yolsuzlukla anarsan a.. gerisini söylemeyeyim'' demişti.

Haber7


Cevapla

“Gündem & Haberler” sayfasına dön