Yılmaz Güney'i Sildiler

baltar
Acemi Er
Acemi Er
Ruh Hali:Mutlu
Takım:Galatasaray
Re: Yılmaz Güney'i Sildiler

Mesaj gönderen baltar » 24 Ağu 2008 22:56

Yazık. Hemde çok yazık. Filmleriyle kitleleri bir dönem peşinden sürüklemiş, hala da insanların hayran olduğu bir sinema sanatçısına karşı ne kadar vefalıymışız değil mi?

SEYDUNA
Yarbay
Yarbay
Burç:Koç
Takım:Fenerbahçe

Mesaj gönderen SEYDUNA » 25 Ağu 2008 15:21

adadasms dostum böyle meydan muharebesi yapmak ister gibi meydan okuyorsun ne bu hangi gün bir üye diğer üyeye yok istiyorsan tartışalım demişki sen bunu diyorsun duydun muhtarın dediğini akpnin savunduğu demokrasinin içine ederim demiş bu kadar yeter bence sana kalkıp ne meydan okuyorsun bunu bil burda doğru dürüst akp sevdalısı yok olsa bile hiç mi hiç konuşamıyor çünkü haksız çıkacağını bilir ergenekonu akpden ayrı sanıyorsun sen galiba sen hiç haber izlemiyorsun gazete okumuyorsun istersen bir taraf gazetesi al yada netten bak ta köşe yazarının biri neler yazmış gör ergenekonda kimler var kimler yok gör
SEYDUNA
Yarbay
Yarbay
Burç:Koç
Takım:Fenerbahçe

Mesaj gönderen SEYDUNA » 25 Ağu 2008 15:27

yılmaz babanın filmleri hep yüreğimizde yaşıyor açıkçası onların arşivi boş biz yüreğimizin arşivine koyduk yılmaz babayı onun yaptığı filmler baştan sona emek ve alınteri hangi yönetmen askerlik yaptığı sırada film senaryosu yapıp sinamaya koyar hangi sanatçı mahkum olduğu süre zarfında kalkıp film yapar yada gerçekleri filme döker benim bilidiğim en baba adam boşverin gitsin t.c. adı altında saklanacak filmleri dediğim gibi yüreğimizde o o ve onun yoldaşları daha isimleri buraya sığmayan nice abilerimiz ablalarımız boşverin gitsin siyabend
jana jiyan
Başçavuş
Başçavuş
Takım:Beşiktaş

Mesaj gönderen jana jiyan » 25 Ağu 2008 19:22

bazılarının kafası bir türlü doğru işlev görmüyor sanırım dünyada türkiyeyi en iyi temsil eden vede en iyi tanınan bir yönetmenin filimleri arşivlerden silme çürretini kimden alıyor kafam basmıyor. bide o meydan okuyan arkadaşım bu ğune kadar neredeydin bizimde tartışmak istediğimiz birilerini arıyorduk.bir gün bir ayı kış uykusuna yatmış kalktığında etrafında kimseyi görmemiş ama yatmadan önce yapacağı okadar iş vardıkı hepsini uyandığından sonra yapacaktı ama çok geç kalmıştı...
jana jiyan
Başçavuş
Başçavuş

Mesaj gönderen jana jiyan » 25 Ağu 2008 19:27

ampulcular kendi çıkarları için her şeyi yaparlar zaten bunun için ergenekomu ortaya çıkartılar size bir sorum olacak sizde ampulcularım şu amda bütün üniversitelerin rektörlerini değiştirdi kendi kadrosunu koydu devlet dairelerini imam hatip mezunlarıyla doldurdular yılda 2 matematikçi atayarak 500 imam ataması yapıyorlar bunlarda bir ergenekom değilmi ??????
jana jiyan
Başçavuş
Başçavuş

Mesaj gönderen jana jiyan » 25 Ağu 2008 19:28

ampulcular kendi çıkarları için her şeyi yaparlar zaten bunun için ergenekomu ortaya çıkartılar size bir sorum olacak sizde ampulcularım şu amda bütün üniversitelerin rektörlerini değiştirdi kendi kadrosunu koydu devlet dairelerini imam hatip mezunlarıyla doldurdular yılda 2 matematikçi atayarak 500 imam ataması yapıyorlar bunlarda bir ergenekom değilmi ??????
adadams
Çavuş
Çavuş

Mesaj gönderen adadams » 26 Ağu 2008 04:46

O kadar çok şey varki ;ben hiç kimseyle tartışmam bakın yılmaz güneyi filmlerinden ötürü seyrettim güzel filmleri var 40 yaşımdayım ama insanların bazı insanları putlaştırmasını anlayamıyorum bunca yıl ülkede ilerleme kaydedilemediyse bunun sebebini sizlerde biliyosunuz .Şakşakcılık tarzım değil ama gelişim ve değişimleri görmemek insanları geri götürür eleştiriyorsunuz hakkınız var belki ama bugün eğer ulu önderin ruslara yaptırdığı tarihi belgesel ortaya çıkıyosa aklıma şu soru geliyo bundan önce neden çıkmadı ortaya isterseniz söylerim ama sizde biliyosunuz bunu bu tür zihnıyetler istediği oluşumları göremezse devlet ağzıyla kuş tutsa taşlanır bunu benim kadar sizde biliyosunuz ergenekon davasına gelince bakın hepsi şuan idda ama dava sonuçlanınca yuce turk adaletine inanmamak bu vatana asıl ihanet olurdu yıllardır siyasetcilerin kısır döngüsünü hayal edenler artık daima yanılacaklar çünkü turkiye uyandı ....universite olaylarına gelince sezer döneminde ilk sıradan seçilmeyip ikinci üçüncü hatta dordüncu sıradan girdiler o zaman yapılanla bugun aynı değilmi haksızlık yapmayın bence o zaman sesleri çıkmayanlar bıyık altı gülenler bugün veryansın edıyo bunu sizde biliyosunuz ama kulaklarınız kapalı bırakın allahaşkına alma mazlumun ahını demişler şimdi o zaman ilk sıradan alınmayanlar şimdi girecekler elbet adalet geçde olsa yerini bulur janjiyan :kafaların doğru işlev görmediği konusuna katılıyorum bencede ilahlaştırılan insanlar bizlere öz benliklerimizi unutturdular komünizm meraklısı olmaları sadece doğru giden birşeylere karşı olmak için özenti ve değişiklik hissi başka hiç bir anlamı yok ayılar bile ayılık görevlerini yaparla doğaya ve tabiata asla ihanet etmezler bence ayı örneği bu konuya tamaıyle yanlış bir örnek seyduna: baba dediğin ve yüreğine koyduğun buyuk boşluklardan geriye yer bırakmamışsın daha yuce ve ulu bır varlığın gırebileceği yer bırakmamışsın ben ne diyeyimki sana umarım daha çok güzellikler ve gerçekler için yüreğinde yer açarsın...ayrıca meydan okumuyorum burayı yönetenler isterlerse benim yazılarımı yayımlamayabilirler meydan okuduğumuda hatırlamıyorum sadece bazı insanların değer verdiklerine hakaret ederse burada tahammülsüzlük hakım derim ben sana tahammül etmeliyimki seni anlamaya çalışayım aynısı senin içinde geçerli baltar: insanlara hayran olma asla yoksa kapılır gidersin dedimya aslı olan gerçek ve değerleri olan şeylere kapıl bence hayallerin bile bir yerden sonra anlamı kalmıyo sürüklenen kitle olma hiç bir zaman insanlığa faydalı şeylerle ilgilenmek lazım ...diloş: verilen oylar ben bu yaşıma kadar başkalarının verdiği oylarla başa gelenleri gördüm onlar şimdi neden yok biliyomusun geri kalmış zıhniyetlerini geliştirip dünyaya ayak uyduramadıkları içindir.rahmetli ecevitin oksürdüğünde çalkalanan ekonomiyi çok ıyı hatırlamak lazım 1 seneye yakın devlet yargılandı ekonomı yerinden oynamadı bunları tarafsız değerlendirmek lazım ... sizler iyiki varsınız..eksik olmayın
azulenli
Acemi Er
Acemi Er
Burç:Başak

Mesaj gönderen azulenli » 26 Ağu 2008 17:15

yılmaz güneyi yılar sonra yok etmeyemi kalktılar akılsız başlar...ben o adama hala aşığım,,,,,,bu aşk duygusal değil kişiliğine aşığım her film karesinde görünüyor güzelliği,,,bize sormuşlarmı bu kararlarını halk oylamışmıki?bunu yapmışlar,,ben kendilerine henüz icat edilmemiş bir sürü küfür gönderiyorum...
Kullanıcı avatarı
Siyabend
Belawela Muhtarı
Belawela Muhtarı
Burç:Kova

Mesaj gönderen Siyabend » 26 Ağu 2008 18:29

henüz icat edilmemiş bir sürü küfür
Güzel bir söylem...
:ell
adadams
Çavuş
Çavuş

Mesaj gönderen adadams » 26 Ağu 2008 21:24

azulenli yazdı:yılmaz güneyi yılar sonra yok etmeyemi kalktılar akılsız başlar...ben o adama hala aşığım,,,,,,bu aşk duygusal değil kişiliğine aşığım her film karesinde görünüyor güzelliği,,,bize sormuşlarmı bu kararlarını halk oylamışmıki?bunu yapmışlar,,ben kendilerine henüz icat edilmemiş bir sürü küfür gönderiyorum...
Siyabend yazdı:
henüz icat edilmemiş bir sürü küfür
Güzel bir söylem...
:ell
Bende icat edilenleri o icat edilmemişlere ekliyorum, gönderiyorum biyerlere nerelere işte alan alır zaten üzerine. Küfürle seviyesizleşmiş bu güne kadarda hep geri kalmış gelişmeyi yakalayamamış boş işlere sevda çekip atasını ve emeği vatanı için feda edenlere verilmeyen değerlere. Yılmaz Güneye aşık olacam ha hayalperestlik bana göre değil takdir başka tapmak başka ...

“Sinema-Tv-Dizi” sayfasına dön